Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Logo "jestem stąd"

Mikołaj - Nie Sie 22, 2004 4:43 am
Temat postu: Logo "jestem stąd"
Oto kilkanaście roboczych wersji logo o nazwie "jestem stąd", które przygotowałem z myślą o wszelkich przejawach naszej działalności- wariacje na temat kartograficzno-daktyloskopijny.
Mam swoje ulubione, ale chciałbym wiedzieć, które Wam się najbardziej podoba. Na podstawie jednego wybranego zrobię wersję ostateczną. Ankieta będzie trwała 5 dni, można głosować na 3 obrazki, wyniki pojawią się dopiero na koniec.
Wszelkie uwagi mile widziane.

seestrasse - Nie Sie 22, 2004 1:11 pm

wygladaja jak pisanki :D
Sabaoth - Nie Sie 22, 2004 1:13 pm

A czy to są Twoje odciski palców? Bo słyszałem, że każdy ma inne :hihi:
Mikołaj - Nie Sie 22, 2004 1:23 pm

Moje, innych akurat nie miałem pod reką :D
Grün - Nie Sie 22, 2004 7:24 pm

Logo 14 wyglada jakbys sie zacial w palec :)
bassa - Nie Sie 22, 2004 10:13 pm

Pomysł jest .....nie mam slów....Zszokowac basse to jest duza sztuka :OO
Dotychczas odcisk palca uzywali wydawcy kryminalow w PRL-u.Do okładek...

Zdumiewajace skojarzenie, calkiem swieze....Motława nie, to niedobrze wyglada...ale uzycie lini papilarnych (jestem stad, chce zostawic slad....) to naprawde niezly poczatek dyskusji o czyms wiecej- jak chce zostawic slad...
Yarecque, zadnych ,,strumieni swiadomosci,, :OO - Szef uzywa autentycznej burzy mózgow zatem TAK własnie trzeba- od razu wpisac skojarzenia, chocby byly naj naj :hihi: Mi sie nasuwa-okno Dworca Glownego uparcie, przesliczna fotka Gruena Zuraw od dolu...fotka dworcowego napisu Gdansk Głowny ???potraktowana jak transparent....lisc z Bramy Wyzynnej ??? kazdy sobie wybierze swoj...
Plyty chodnikowe....nasz sliczny granitowy wzor z ul Pestalozziego...jest na fotkach sabaotha !
Zarys przeswitu wiaduktu za Opera Bałtycka....blisko Klinicznej, znaczy-wiekszosc z nas jest dokladnie stad ! :P

Marek Z - Pon Sie 23, 2004 11:57 pm

Mnie najbardziej podoba się odcisk logo_22m czarno-biały (jest chyba najbardziej oryginalny), natomiast zarys z rysunku logo_01.
Petelka - Wto Sie 24, 2004 11:18 am

Hmmm... mi tylko 22 pasuje.... ale może by je jakoś zróznicować kolorystycznie? Ale nie czerwonym zarysem, tylko np. niebieskim (???)
Grün - Wto Sie 24, 2004 12:09 pm

Ponieważ Mikołaj zdaje sie być zajętym, a dyskusja nad logo zaczyna nabierać rumieńców, pozwolę sobie zaprezentować moją skromną realizację Mikołajowego pomysłu:
Marek Z - Wto Sie 24, 2004 12:22 pm

Grünie, to w Twoich żyłach płynie ta Motława ? :wink: (a może by tak zarys Motławy w jednym kolorze, z wyraźniejszymi obrzeżami ? ) :co_jest:
Grün - Wto Sie 24, 2004 12:25 pm

właśnie nie - sieć wodna ma być liniami papilarnymi - linie papilarne nie odcinają sie nijak - wszystkie są takie same.
Barabasz - Wto Sie 24, 2004 12:38 pm

Logo Grüna jest super :ok: Jestem za :hihi:
Marcin - Wto Sie 24, 2004 12:47 pm

W zasadzie wszystkie black'owe :wink: loga są OK.
Ale widzę pewien problem przez który prawie zagłosowałbym niepoprawnie. Czarne loga znajdują się na początku "podglądu", a na liście do głosowania na końcu. I z rozpędu o mało co nie oddałbym głosu na "niebieskie loga" (01 & 04).

Marek Z - Wto Sie 24, 2004 2:12 pm

Cytat:
właśnie nie - sieć wodna ma być liniami papilarnymi

No tak, nie wpadłem na to. To swietny pomysł, wskazujący na to, że Gdańszczanin swoje Miasto ma zakodowane nawet w liniach papilarnych, czymś, co jest niezmienne i niepowtarzalne. :uhmm: :ok:

Mikołaj - Wto Sie 24, 2004 2:44 pm

Muszę przyznać, że Grün najlepiej wyraził to, o co mi chodziło - wplecenie sieci wodnej w linie papilarne. Moim zdaniem jest to najlepsza z zaprezentowanych wersji. Dobrze, że oprócz Motławy pojawiła się też Wisła. Pozostaje jeszcze kwestia, czy ma to być linia wodna w obecnym ksztłcie czy też któraś z "historycznych".
Zoppoter - Wto Sie 24, 2004 2:47 pm

Mikołaj napisał/a:
Muszę przyznać, że Grün najlepiej wyraził to, o co mi chodziło - wplecenie sieci wodnej w linie papilarne. Moim zdaniem jest to najlepsza z zaprezentowanych wersji. Dobrze, że oprócz Motławy pojawiła się też Wisła. Pozostaje jeszcze kwestia, czy ma to być linia wodna w obecnym ksztłcie czy też któraś z "historycznych".


Hmmmmm. Trochę ta siec wodna niknie w liniach papilarnych. A może tak linie papilarne zastąpić siecią ulic? To znaczy dodatkowo, oprócz wody.

Grün - Wto Sie 24, 2004 2:51 pm

To jest juz historyczna - jest jeszcze podwójna linia fos - już teraz jej nie ma
Mikołaj - Wto Sie 24, 2004 3:09 pm

Tak już w oderwaniu od projektu - był taki okres, kiedy linia fos była podwójna i łączyła się z Martwą Wisłą?
Sabaoth - Wto Sie 24, 2004 10:36 pm

Wyniki będą trochę zafałszowane. Jak ja głosowałem, to tych czarnych jeszcze nie było. Czarny mi się podoba, ale granatowy też może być, byle cieki wodne nie były czerwone, bo wyglądają jak po "krwawej niedzieli" :^^
Mikołaj - Sro Sie 25, 2004 12:39 am

Bez obaw, będzie dogrywka!
Grün - Sro Sie 25, 2004 8:14 am

a można na ten plebiscyt przywieźć głosujących?
Zoppoter - Sro Sie 25, 2004 8:29 am

Grün napisał/a:
a można na ten plebiscyt przywieźć głosujących?


Oczywiście. Pociągiem ze Starej Piły do Wrzeszcza...

Sabaoth - Sro Sie 25, 2004 8:41 am

Deja vu?
Marek Z - Sro Sie 25, 2004 7:24 pm

A jak już któreś logo będzie "wygrane", to może zwrócimy się z "uprzejmą prośbą" do Nadrzygacza o zrobienie takowej naklejki ? :cisza:
Marcin - Sro Sie 25, 2004 7:31 pm

To już każdy z nas może. Wystarczy kupić arkusz a4 odpowiedniego papieru-naklejkowego. Też sobie różne pierdółki czasem drukuję. :D
Marek Z - Sro Sie 25, 2004 7:48 pm

Papieru A-4 naklejkowego nie muszę kupować. Takowy mam i to nawet kilka sztuk. Nie chodzi mi o wykonanie naklejki, a o zaprojektowanie-stworzenie całości, z jakimś napisem ?
Takie pierdółki też sobie drukuję.

Marcin - Sro Sie 25, 2004 8:03 pm

Aaa... Nie zrozumieliśmy się. :D
Grün - Sro Sie 25, 2004 8:18 pm

Oczywiscie - nie ma sprawy. Tylko nie wiem czy bedę mial dosc naklejek dla wszystkich chetnych
bassa - Sro Sie 25, 2004 11:30 pm

Ja tez pomyslalam, ze moze pisanka na boczku to jest cos...połozona horyzontalnie ???
W kolorze sepii ? a najbardziej do szczęscia by byly potrzebne vlepki z linkiem na FDG albo Rzygacze albo na www.40 portali.prv.pl . Nie umiem zrobic...a to przecie piekny exlibris tez jest....

Marek Z - Sro Sie 25, 2004 11:32 pm

Cytat:
Oczywiscie - nie ma sprawy. Tylko nie wiem czy bedę mial dosc naklejek dla wszystkich chetnych

Przecież wydrukujemy sobie sami..

Grün - Czw Sie 26, 2004 9:49 am

No to nie ma sprawy tylko trzeba ten plebiscyt przeprowadzić w końcu
Mikołaj - Czw Sie 26, 2004 11:23 am

haraszo, aluzju paniał...
AdaSch - Pią Paź 05, 2007 9:54 am

Cześć,

a mi najbardziej podoba się logo z tąd:



ale jest na nim znak zastrzeżony :(

tak czy inaczej pomysł rewelacyjny, zastanawiam się jak go wpleść w znaczek DA

pozdrawiam

Gdynka - Pią Paź 05, 2007 2:44 pm

Cytat:
logo z tąd:

Jest takie??? :wink:

Sabaoth - Pią Paź 05, 2007 4:33 pm

Całe wieki temu nad tym dyskutowaliśmy, stanęło w końcu, że na "DA" bęzie tylko herb Gdańska.
villaoliva - Pią Paź 05, 2007 5:36 pm

I tak jest najlepiej.
fritzek - Pią Paź 05, 2007 6:35 pm

Sabaoth napisał/a:
Całe wieki temu nad tym dyskutowaliśmy

Jak byliśmy jeszcze piękni i młodzi :hihi:

AdaSch - Pią Paź 05, 2007 8:07 pm

ok DA zostaje,

natomiast pytanie czy ten znak jest zastrzeżony czy nie?

P.S.

najbardziej podobają mi się kolory z nagłówka forum

pozdrawiam

villaoliva - Pią Paź 05, 2007 8:09 pm

A dlaczego pytasz?
Sabaoth - Pią Paź 05, 2007 9:11 pm

Znak jest zastrzeżony przez autorów, bez ich zgody nie można go wykorzystywać:

Cytat:
Prawa autorskie do tego wzoru graficznego należą do Aleksandra Masłowskiego i Mikołaja Wierzbickiego. Zezwala się na ich wykorzystanie wyłącznie za wcześniejszą zgodą autorów.

knovak - Pią Paź 05, 2007 9:20 pm

AdaSch napisał/a:
ok DA zostaje

Yes Master! :masta: :masta: :masta:
:hihi:
Cytat:
najbardziej podobają mi się kolory z nagłówka forum

A z którego stylu? Bo jest ich z dziesięć chyba...

bassa - Pią Paź 05, 2007 10:43 pm

Zgadza się,i znaczek jest rewelacyjny i koszulki FDG a najpiekniejsza-synergia dojscia do znaku (caly demokratyczny wątek) i pilnowanie praw.... :==
Ale TO mozliwe tylko na FDG...szkoda,ze nie w realu....(mam na mysli bilboardy WRZESZCZ, za które komus należy wyrwac nózki z...no,nibynóżki z ameby...)

Mikołaj - Pią Paź 05, 2007 11:50 pm

Cytat:
znak jest zastrzeżony czy nie?

jest chroniony prawem autorskim jak każdy utwór i jego wykorzystywanie na wszelkich polach eksploatacji bez zgody autora/ów jest zabronione

skąd takie zainteresowanie, jeśli mogę wiedzieć?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group