Dawny Gdańsk

Bla bla bla - ACTA Cenzura internetu

slowik45 - Sob Sty 21, 2012 12:04 pm
Temat postu: ACTA Cenzura internetu
Fundacja Panoptykon postanowiła zabrać głos w sprawie przystąpienia Polski do porozumienia ACTA. Ich oświadczenie właściwie wyczerpuje temat, dlatego publikujemy je w całości, bez poprawek redakcyjnych.


Jeszcze na dobre nie zakończył się protest amerykańskiej Wikipedii przeciwko SOPA i PIPA – ustawom mogącym ograniczyć wolność słowa w Internecie i stawiającym dostawców Internetu w roli „prywatnej policji”, która ma ścigać naruszenia praw autorskich - a okazało się, że podobne rozwiązania prawne mogą niedługo zacząć obowiązywać w Polsce i całej Europie.

Ten czarny scenariusz grozi nam za sprawą ACTA – międzynarodowego porozumienia w sprawie zwalczania podrabianych towarów i piractwa, które, jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu w Kancelarii Premiera, już za tydzień (26 stycznia) ma podpisać w Brukseli Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.



Na dzisiejszym spotkaniu przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Gospodarki bez mrugnięcia okiem potwierdzili, że polski rząd od samego początku wspierał prace and ACTA i nie podnosił żadnych zastrzeżeń co do jego zgodności z polskim prawem czy interesami polskiego społeczeństwa.

Ostatecznie decyzja o przyjęciu ACTA na poziomie Unii Europejskiej została podjęta przez rząd 25 listopada. Okazało się też, że zapadła ona w tzw. trybie obiegowym, czyli bez dyskusji na Radzie Ministrów, ponieważ żaden z Ministrów (chodzi jeszcze o skład z poprzedniej kadencji) nie zgłosił sprzeciwu i potrzeby debaty.

ruda - Sro Sty 25, 2012 8:56 pm

ACTA

Cytat:
Reasumując, zdjęcie czegokolwiek z logiem którejkolwiek firmy może zostać uznane za nielegalne, wpis z cytatem z innej strony, artykułu prasowego itd, podobnie, filmik z dyskoteki ze słyszalnym utworem, itd, itp. Idealny kij na takie strony jak nasza i miliony innych for.


Ciekawe wiadomości w TVP3 - Niemcy nie ratyfikują, Szwajcaria, Meksyk,prace wstrzymał nawet Obama, gdyz ma zastrzeżenia do intencji firm głównie amerykańskich, bo to one są autorami i motorami tego pomysłu. A my.....
A w głównych programach ani słowa o takich faktach :II

Orka - Sro Sty 25, 2012 9:09 pm

ruda napisał/a:

Ciekawe wiadomości w TVP3 - Niemcy nie ratyfikują, Szwajcaria, Meksyk...
A w głównych programach ani słowa o takich faktach :II


Czytałam, że minister Boni potwierdza podpisanie, bo "już jest za późno, żeby się wycofać". A konsulatcje i omawianie będzie niby później, przed ratyfikacją :evil:

http://www.wprost.pl/ar/2...ego-nie-zrobic/

Martino - Sro Sty 25, 2012 10:05 pm

sami (statystycznie) ich wybraliśmy.
ruda - Sro Sty 25, 2012 10:30 pm

I uważasz , że jest to powód do nie zabierania głosu i przyjmowania wszystkiego bez sprzeciwu? Inni byli gorsi.
Anker - Sro Sty 25, 2012 10:34 pm

Żaden z 26-ciu krajów europejskich nie podpisał ACTA, Polska podpisze jako pierwsza......
http://maps.google.pl/map...=6&source=embed

Martino - Sro Sty 25, 2012 10:44 pm

ruda napisał/a:
I uważasz , że jest to powód do nie zabierania głosu i przyjmowania wszystkiego bez sprzeciwu? Inni byli gorsi.



zabieram aktywny głos... (nawet chyba za bardzo)

princessita - Sro Sty 25, 2012 10:53 pm

Mi w tym wszytskim szkoda Boniego.
Reszta jest mistyfikacja. Nie rozumiem dlaczego tak szybko trzeba to podpisaywac, czy rzad cos za to dostanie? Jakies dywidendy? No i dlaczego wszytsko bylo ukrywane - to mnie najbardziej wkurza bo jesli mozna robic cos w ukryciu i rzad to rob,i to co bedzie nastepne?

Zbych - Sro Sty 25, 2012 10:58 pm

princessita napisał/a:
No i dlaczego wszytsko bylo ukrywane...

W trosce o zdrowie psychiczne społeczeństwa.

Martino - Sro Sty 25, 2012 11:52 pm

Zbych napisał/a:
princessita napisał/a:
No i dlaczego wszytsko bylo ukrywane...

W trosce o zdrowie psychiczne społeczeństwa.


Nie zgodzę się z tym. Po prostu nie dostrzegli istotnego społecznie tematu.

danziger - Sro Sty 25, 2012 11:59 pm

princessita napisał/a:
No i dlaczego wszytsko bylo ukrywane

Bo się spodziewali, że to się ludziom nie spodoba.

Ale to całe ACTA to pryszcz... miłościwie nam panujący postanowili możliwości inwigilacji doprowadzić jeszcze bliżej standardów "Roku 1984":
http://wiadomosci.gazeta....l?lokale=gdansk

Martino - Czw Sty 26, 2012 12:10 am

danziger napisał/a:
princessita napisał/a:
No i dlaczego wszytsko bylo ukrywane

Bo się spodziewali, że to się ludziom nie spodoba.

Ale to całe ACTA to pryszcz... miłościwie nam panujący postanowili możliwości inwigilacji doprowadzić jeszcze bliżej standardów "Roku 1984":
http://wiadomosci.gazeta....l?lokale=gdansk


Żebyśmy tylko nie doszli do "Folwarku zwierzęcego", bo jesteśmy na dobrej drodze....

danziger - Czw Sty 26, 2012 12:21 am

O, tego to już doczekaliśmy jakiś czas temu. Jak sobie pomyślę o tym jak to niektóre legendy podziemia bratały się z różnymi "ludźmi honoru", to jakoś dziwnie przypomina mi się ostatnia scena "Folwarku zwierzęcego" właśnie.
Martino - Czw Sty 26, 2012 12:30 am

doszliśmy już do tego, że Pan drukarz, nigdy nie pracujący normalnie jak każdy z nas do dziś dnia, został Ministrem.... infrastruktury. Ewenementy jak za komuny.
Orka - Czw Sty 26, 2012 10:20 am

Protesty na nic się zdały...
http://wiadomosci.gazeta....isala_ACTA.html

zenek - Czw Sty 26, 2012 10:27 am

Osobiście ACTA mnie ni grzeje, ni ziębi. Mam jednak zastrzeżenia natury finansowej. Ile ACTA będą nas, podatników kosztować? Ewentualne kary pieniężne trafia do kasy koncernów produkujących oprogramowanie, filmy, piosenki. Kto zapłaci za ściganie piratów i pseudo piratów, za monitoring sieci, za niszczenie nielegalnego oprogramowania, nielegalnych kopii filmów i muzyki, niszczenie podróbek i wreszcie za "utrzymanie" osadzonych i za sprawy sądowe? Microsoft? Sony Music? Warner Bros? Nie! MY PODATNICY!
Tak więc zapytuje: w kogo interesie jest wprowadzenie ACTA w życie?

Pozdrawiam

Martino - Czw Sty 26, 2012 2:11 pm

zenek napisał/a:
Osobiście ACTA mnie ni grzeje, ni ziębi. Mam jednak zastrzeżenia natury finansowej. Ile ACTA będą nas, podatników kosztować? Ewentualne kary pieniężne trafia do kasy koncernów produkujących oprogramowanie, filmy, piosenki. Kto zapłaci za ściganie piratów i pseudo piratów, za monitoring sieci, za niszczenie nielegalnego oprogramowania, nielegalnych kopii filmów i muzyki, niszczenie podróbek i wreszcie za "utrzymanie" osadzonych i za sprawy sądowe? Microsoft? Sony Music? Warner Bros? Nie! MY PODATNICY!
Tak więc zapytuje: w kogo interesie jest wprowadzenie ACTA w życie?

Pozdrawiam


Bill Gates - okrada go 75% ludzkości, a i tak jest najbogatszy... :hiihihi:

danziger - Czw Sty 26, 2012 5:40 pm

ACTA niezgodne z Kartą Praw Podstawowych:
http://wiadomosci.gazeta....dstawowych.html

Martino - Czw Sty 26, 2012 8:03 pm

czemu się dziwić:

http://wiadomosci.gazeta....andaliczna.html

a tymczasem.... diesel w Polsce... 5,78 pln/l

Sabaoth - Czw Sty 26, 2012 8:48 pm

A w Szwecji 14,39 SEK za litr i co z tego? Jak nasz ukochany, bratni naród amerykański będzie dalej wymachiwał szabelką i groził wszystkim na prawo i lewo to niedługo będziemy mogli tylko pomarzyć o takich cenach paliw.
slowik45 - Czw Sty 26, 2012 9:10 pm

Martino napisał/a:
sami (statystycznie) ich wybraliśmy.
i sami , przynajmniej teoretycznie , możemy ich wyrzucić .
Martino - Czw Sty 26, 2012 9:13 pm

slowik45 napisał/a:
i sami , przynajmniej teoretycznie , możemy ich wyrzucić .



Chyba tylko teoretycznie..

Grażyna M.L - Czw Sty 26, 2012 9:19 pm

Martino napisał/a:
Chyba tylko teoretycznie..

W historii praktyka była rózna....

2xM - Czw Sty 26, 2012 9:28 pm

slowik45 napisał/a:
i sami , przynajmniej teoretycznie , możemy ich wyrzucić .
Niestety, możemy (nawet praktycznie) ich co najwyżej wymienić na - teoretycznie - innych... :roll:
Martino - Czw Sty 26, 2012 9:38 pm

Bez śmiesznych skojarzeń, to nie Argentyna.
Mnie wkurza to, że społeczeństwo głosuje na nich wybierając spokojniejszą alternatywę, a partia rządząca robi PR na wybrańców narodu. Takiej amatorki w zarządzaniu, to chyba od czasu upadku PRL nie było.
Ile czasu można jechać na otwarciu 2 km obwodnicy Wrocławia i PGE Arena, z 5-cioma wydarzeniemi (lokalnymi) od otwarcia.

slowik45 - Czw Sty 26, 2012 9:47 pm

2xM napisał/a:
wymienić na - teoretycznie - innych...
na przykład Mła :mrgreen: , wyobraźnię mam , jak każdy Polak znam się na polityce :dziadek: kieszenie to sobie doszyję , a potem już tylko folwark zwierzęcy :swinka:
2xM - Czw Sty 26, 2012 9:49 pm


Fot. za Kwejk.pl (Z ACTA czy bez, źródła podawać zwyczajnie wypada...)

Martino, chodziło mi o to, że dziwnym trafem wszyscy pchający się do żłoba zachowują się dziwnie podobnie, niezależnie jakie literki reprezentują.

slowik45, dlaczego nie?

tobocian - Czw Sty 26, 2012 9:59 pm

Dzizas znów polityka... :II na sanki marsz i bałwana lepić!nie ważne z której opcji! :zgooda:
danziger - Czw Sty 26, 2012 10:18 pm

tobocian napisał/a:
Dzizas znów polityka... :II na sanki marsz i bałwana lepić!nie ważne z której opcji! :zgooda:

A skąd wniosek, że trzeba być "z jakiejś opcji"?

slowik45 - Czw Sty 26, 2012 10:24 pm

Cytat:
A skąd wniosek, że trzeba być "z jakiejś opcji"?
w pełni zgadzam się z Danziger-em nie ważne jaka opcja , byle dla prawdziwego dobra ogółu , a nie dla populistycznych haseł i klaki . Ale to chyba jak komunizm -utopia .
Sabaoth - Czw Sty 26, 2012 10:28 pm

Ale tu chyba chodzi o "opcję bałwana". To znaczy o bałwana nie ważne z której opcji.
slowik45 - Czw Sty 26, 2012 10:35 pm

Przyszedł mróz i śnieg się nie lepi :hihi: , a na dobranoc proponuję http://www.youtube.com/wa...feature=related całkiem niezły kawałek i tekst fajny .Póki co ACTA jeszcze nie funkcjonuje .
Dostojny Wieśniak - Czw Sty 26, 2012 11:29 pm

Sabaoth napisał/a:
Ale tu chyba chodzi o "opcję bałwana". To znaczy o bałwana nie ważne z której opcji.
Kto by nie lepił, bałwan taki sam wychodzi. :P
Tobocianie, nie idź ta drogą. :wink: Amerykańskie korporacje reaktywują inkwizycję. Te filmiki i muzyczki to przecież ewidentna ściema.
Janki goł hołm. !!!

Grażyna M.L - Czw Sty 26, 2012 11:37 pm
Temat postu: Trochę kultury
Proponuję. Zanim zaczniecie lepić bałwany obojętnie jakiej opcjii, to sobie p o c z y t a j t a utwór W. Młynarskiego z 1966r. pod tytułem "A wójta się nie bójta".
I wnioski s e s a m e w y c i ą g n i j t a. :brake:

Martino - Pią Sty 27, 2012 12:09 am

opcje? polityka stała się śmieszną grą o "stołki". Brak jest specjalistów.
Mikołaj - Pią Sty 27, 2012 12:27 am

Rozmowa o ACTA - rozumiem. Ale ogólne dyskusje (czyt. narzekanie) o polityce proszę darujmy sobie na tym forum.
Martino - Pią Sty 27, 2012 12:55 am

"narzekanie" o polityce..... chcesz mnie wyrzucić z tego forum? Twoja sprawa. Tylko nie ośmieszaj mnie w tematach typu (Sopot). Oddaję się do dyspozycji Zarządu Forum.
Mikołaj - Pią Sty 27, 2012 2:40 am

Martino napisał/a:
chcesz mnie wyrzucić z tego forum? Twoja sprawa.

Nie wiem do czego się odnosisz, bo chyba nie do mojego poprzedniego wpisu na temat pisania o polityce na tym forum.
Nikt Cię nie wyrzuca, nikomu się musisz oddawać do dyspozycji, po prostu przypomniałem jedną z podstawowych zasad powszechnie uznawanych i praktykowanych u nas od samego początku.

Colonel - Pią Sty 27, 2012 8:18 am

Mikołaj napisał/a:
przypomniałem jedną z podstawowych zasad powszechnie uznawanych i praktykowanych u nas od samego początku.


I brawo! Choć mnie samego palce świerzbią, że by sie w to wdać i paru dyskutantów tu op....
Z drugiej strony może lepiej nie czytać, dzieki temu będziemy mogli się lubić dalej.
Więc brawo!

tobocian - Pią Sty 27, 2012 10:26 am

Sabaoth napisał/a:
Ale tu chyba chodzi o "opcję bałwana". To znaczy o bałwana nie ważne z której opcji.

Dokładnie to miałem na myśli.Bałwanów jest sporo i tu i tam.
A o polityce to do kol.Martino.I nie ciągnę dalej.
Peace and love! :zgooda:
:^^

Orka - Pią Sty 27, 2012 10:27 am

Czy to prawda, czy kaczka dziennikarska? Jeśli to prawda, to jest to przerażające-"niezawisłe" państwo oddaje własnego obywatela pod sąd obcemu państwu, bo ten popełnił czyn, który jest w obcym państwie przestępstwem???
http://tech.wp.pl/kat,100...c.html#opOpinie

A minister Zdrojewski zapewnia:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Normalnie strach się bać :II

rispetto - Pią Sty 27, 2012 2:58 pm

Ciekawe z tą klauzulą, bo spotkałem się z opinią, że wszelkie 'dopiski' do ACTA nie mają żadnej mocy.
Znalazłem

slowik45 - Pią Sty 27, 2012 4:02 pm

Niestety dyskusji o ACTA nie da się oddzielić od polityki , jednak temat umieściłem w dziale bla bla , więc możemy sobie tu trochę poblablać , a polityka zawsze wzbudza emocje :bitwa: ,byle tylko nie dać się im (emocjom)ponieść .
ruda - Pią Sty 27, 2012 5:58 pm

Zdrojewski: wyobrażam sobie, że Polska nie ratyfikuje ACTA

Boni zgłosił gotowość do dymisji.

slowik45 - Sob Sty 28, 2012 9:26 am

No to bez wiz do USA http://tech.wp.pl/kat,100...ml?ticaid=1dd1a
Voit - Sob Sty 28, 2012 9:44 am

slowik45 napisał/a:
No to bez wiz do USA http://tech.wp.pl/kat,100...ml?ticaid=1dd1a


...Nie mieści mi się to w głowie.

ruda - Sro Lut 01, 2012 5:55 pm

Cytat:
Bogdan Zdrojewski powiedział: "Klauzula bezpieczeństwa dodana do ACTA rozwieje obawy internautów. Zapewniam, że nie będzie rozszerzającej interpretacji zwiększającej ograniczenia indywidualnego bezpieczeństwa internatów. Rząd PO nie będzie inwigilował internatów, ani jakichkolwiek obywateli. Dziś spieramy się o pojęcie domniemania, które jest pojęciem funkcjonującym w polskich przepisach prawa. Domniemanym przestępcą może być również pijany kierowca, który przejedzie dziecko na pasach. Przestępcą staje się dopiero wtedy, kiedy sąd skaże go prawomocnym orzeczeniem sądu. Rząd Donalda Tuska nie będzie ograniczał praw, wolności i swobód Polaków. Ma pan także moje słowo".
Rozmowa min. Bogdana Zdrojewskiego z Jackiem Nizinkiewiczem
oraz
Cytat:
Bogdan Zdrojewski. Minister Kultury zapytany, czy w przypadku społecznych sprzeciwów i protestów organizacji pozarządowych wyobraża sobie, że Polska nie ratyfikuje ACTA odpowiedział: "Mam bogatą wyobraźnię i również wyobrażam sobie, taką sytuację, iż w finale całej procedury może tej akceptacji nie być. Wiem jednak, iż debata po obecnym stanie emocji wcale nie będzie łatwa".

ruda - Sob Lut 18, 2012 10:12 am

cd o ACTA
princessita - Sro Lut 22, 2012 11:49 pm

http://www.polskatimes.pl...t.html?cookie=1

Czy ktos cos wie, co w trawie piszczy?

ruda - Pią Mar 02, 2012 6:29 pm

Cytat:
Stanowisko MKiDN w sprawie „Porozumienia o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym”
02-03-2012

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowanie zaprzecza, jakoby było autorem dokumentu pt.: „Porozumienie o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym”. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie namawiało do podpisania porozumienia, ani nie wypracowało żadnych dokumentów, które odnoszą się do przygotowania oraz negocjacji projektu Porozumienia.

slowik45 - Pią Mar 02, 2012 9:42 pm

Za parę dni Komisja Europejska podejmie ostatnią próbę ożywienia ACTA. Jeśli teraz się nie poddamy i podejmiemy odpowiednie działania, ten światowy atak na wolność w Internecie zostanie na zawsze zażegnany. http://www.avaaz.org/en/acta_time_to_win_pl/?tta
ruda - Nie Lip 22, 2012 7:22 pm

Koniec z prywatnością w necie ?

Cytat:
Obecnie Stany Zjednoczone przygotowują się do uchwalenia prawa, które pozwoliłoby im inwigilować nas na każdym internetowym kroku. Możemy ich powstrzymać zanim jeszcze będzie na to za późno.

Firmy, którym powierzamy nasze prywatne dane, jak Microsoft czy Facebook, popierają nową ustawę, która ułatwiałaby im przekazywanie różnego rodzaju danych o internautach agencjom rządowym USA, bez dodatkowych pozwoleń i nakazów, w imię cyber-bezpieczeństwa -- niszcząc tym samym gwarancję prywatności przysługującą każdemu użytkownikowi, niezależnie od tego gdzie mieszka, czy z którego miejsca na ziemi korzysta z Internetu.

Jeśli razem sprzeciwimy się nowemy prawu, być może uda nam się przekonać wielkie korporacje, które czerpią zyski z naszej internetowej aktywności, do wycofania wsparcia dla nowej cyber-inwigilacji. Podpisz petycję!


PETYCJA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group