Dawny Gdańsk

Nie-dawny Gdańsk - Gdzie to może byc?

mac_kaw - Pon Wrz 07, 2009 11:27 pm
Temat postu: Gdzie to może byc?
Jak w temacie. Znalazłem takie zdjęcia, i bardzo chciałbym się tam wybrac. Uwielbiam takie klimaty... Czy ktoś kojarzy, gdzie to jest? Proszę o pomoc.

http://www.opuszczone.com...dansk/index.php

michal77_77 - Wto Wrz 08, 2009 12:48 am

To były szpital dziecięcy przy ul. Polanki. Dawno tam nie byłem, więc nie wiem, czy zdjęcia oddają stan rzeczywisty.
villaoliva - Wto Wrz 08, 2009 6:26 am

Oddają. To jest budynek oliwskiego Dworu IV.

Od roku 1909 funkcjonował tu Okręgowy Zakład Ubezpieczeń dla Prus Wschodnich. Później w obiektach dworu mieściła się szkoła dla dziewcząt. Po wojnie zespół dworski pełnił kolejno funkcje szpitala dziecięcego, sanatorium przeciwgruźlicznego, i hotelu dla pielęgniarek.

KwQ - Pią Wrz 18, 2009 1:59 pm

Może ktoś by się tam chciał przejść/zorganizować jakiś wypad forumowy?
Gulden - Pią Wrz 18, 2009 5:01 pm

ja mogę iść :wink:
fazi - Pią Wrz 18, 2009 7:15 pm

Ja również
grzechuu - Sob Wrz 19, 2009 10:16 pm

A może by się dało zrobić taką wycieczkę ze wszystkimi Polankowymi dworami po kolei? :wink:
[byle w weekend, bo niestety koniec studiowania]

groszek - Sob Wrz 19, 2009 10:46 pm

Ja też piszę się na wypad :roll:
seestrasse - Pon Wrz 21, 2009 1:27 pm

ja też chętnie :)
villemo - Pon Wrz 21, 2009 2:04 pm

Ja również :==
Inga - Pon Wrz 21, 2009 2:21 pm

Weźcie wy i mnie nie denerwujcie :hihi: Też bym się chętnie przeszła, tylko co z tego ? :wink: Jak sobie pomyślę, jakie połacie Gdańska są mi kompletnie nieznane, to aż mnie... :wink: Poczekajcie na mnie, aż się repatriuję, no ! :mrgreen: :wink: :co_jest:
villemo - Pon Wrz 21, 2009 8:42 pm

Jak się przerzucisz do Gdańska możemy iść jeszcze raz :) :wink:
Inga - Pon Wrz 21, 2009 8:45 pm

villemo napisał/a:
Jak się przerzucisz do Gdańska możemy iść jeszcze raz :) :wink:

:D Niestety, nie wszędzie się już da - i smutno mi kiedy pomyślę sobie o miejscach i budynkach, których już nigdy nie zobaczę, bo przestały istnieć - a ja dowiedziałam się o nich dosłownie chwilę za późno...

mac_kaw - Pon Wrz 28, 2009 6:46 pm

Dzięki nza pomoc, znalazłem, byłem tam. Aparat niestety powiedział mi NIE, i się rozładował, więc fotków nie ma. Bardzo chętnie także pisze się na jakiś taki wypad. A tak czy inaczej, w najbliższym czasie wrócę tam z aparatem. Miejscówka klimatyczna...
KwQ - Czw Paź 08, 2009 10:13 pm

Też chętnie piszę się na jakiś wypad i mam nadzieję, że ktoś go zorganizuję , bo ja nie ogarniam z czasem ;)
grzechuu - Czw Paź 08, 2009 11:04 pm

KwQ napisał/a:
Może ktoś by się tam chciał przejść/zorganizować jakiś wypad forumowy?


grzechuu napisał/a:
A może (...) wycieczkę ze wszystkimi Polankowymi dworami po kolei?


No chętnych to jak zawsze sporo, ale to organizator i koordynator akurat na razie jest tu potrzebny :wink:

villemo - Pią Paź 09, 2009 7:42 am

Dokładnie, zgadzam się :) Kto będzie koordynatorem :hmm:
groszek - Sob Paź 10, 2009 6:17 pm

Grzechuu, a moze Ty.... :mrgreen: :wink: .Co facet to facet,do organizowania i koordynowania to męskiej ręki potrzeba :mrug: .
grzechuu - Nie Paź 11, 2009 1:51 am

No ja właśnie nawet sam się nie mogę zmobilizować już od roku około ;)
KwQ - Nie Gru 27, 2009 5:32 pm

Odświeżam temat, może ktoś ma jakieś nowe postanowienia na rok 2010, żeby być mniej leniwym i bardziej się zmobilizować :^^
kezard - Pon Gru 28, 2009 12:37 pm

Witajcie
Bardzo ciekawy pomysł z tą wycieczką, szczególnie, że w najbliższej okolicy ww zdjęć jest fantastyczny pomnik przyrody kiedyś ogólnie dostępny - teraz za płotem - chyba własność Kościoła.
Warto się tam wybrać teraz gdy nie ma jeszcze liści co Wy na to? :szabelka:

kezard - Pon Gru 28, 2009 12:43 pm

WITAJCIE
JA RÓWNIEŻ SIĘ CHĘTNIE DOŁĄCZĘ, SZCZEGÓLNIE ŻE W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY ZWIĄZANEJ ZE ZDJĘCIAMI JEST FANTASTYCZNE DRZEWO - POMNIK PRZYRODY - WARTO SIĘ TEMU PRZYJRZEĆ SZCZEGÓLNIE WTEDY GDY NIE MA JESZCZE LIŚCI

MOŻE JEST NA FORUM KTOŚ KO JEST PRACOWNIKIEM TRÓJM. PARKU KRAJOBRAZOWEGO ALBO MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY I BĘDZIE NAM MIAŁ OCHOTĘ TROCHĘ POWIEDZIEĆ O FAUNIE I FLORZE TPK?

KEZARD

Ponury2 - Wto Gru 29, 2009 1:07 am

W kwestii Lasu pomoże sympatyczny i konkretny (kontakty służbowe!)

Witold Ciechanowicz

Cytat:
Rzecznik prasowy
edukacja przyrodnicza
Leśny Kompleks Promocyjny, GIS
Witold Ciechanowicz
pokój nr 205
tel. (058)667 42 56
e-mail: witold.ciechanowicz@gdansk.lasy.gov.pl


http://www.gdansk.lasy.go...gdansk/kontakty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group