Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - ul. Rzeźnicka-budowa

Marek Z - Wto Maj 18, 2004 6:11 pm
Temat postu: ul. Rzeźnicka-budowa
Na ul. Rzeźnickiej odbudowują pruskie koszary. Budowla nawiązuje oczywiście do starej architektury, wręcz się w nią wtapia. Wrrr... dajcie mi tego architekta. :gin:
Maciek - Wto Maj 18, 2004 7:05 pm

Też tam byłem ... Nic nie mówiłem ,bo nie chciałem Was i siebie denerwować :(
Zauważcie te charakterystyczne tafle ciemnego szkła , są w każdym budowanym obiekcie -jakaś mania ?

Sabaoth - Wto Maj 18, 2004 7:09 pm

I właśnie tego ciemnego szkła nie rozumiem. Szyby są po to, żeby oświetlić wnętrze naturalnym światłem, a ciemne, takie wielkie? Trochę mi sie kojarzą z ciemnymi okularami osiłkowatych goryli. No, ale jest też pewien postęp. Ściany są ustawione pod kątem 90 stopni do podłoża, podobnie dach, pełni tu funkcję dachu, a nie zjeżdżalni saneczkowej. Ale ogólnie i tak d... przez wielkie D.
Mikołaj - Wto Maj 18, 2004 7:37 pm

koszmarna maniera z tym szkłem :evil: nie wiem, moze oni wszyscy mają już w tych komputerach plik "ściana ciemnego szkła" i tylko robią kopiuj - wklej. nie traćcie jednak wiary w młode pokolenie.
poza tym architekt rysuje to, co chce inwestor...

doraa - Czw Maj 20, 2004 12:01 am

I po cichu, nikt sie nie "chwalił" a swoje zrobił.
Ciekawe co za inwestor?

pumeks - Czw Maj 20, 2004 8:32 am

Cholera :evil: Komu to przeszkadzało?
Marcin - Czw Maj 20, 2004 8:49 am

Ładna pocztówka :) z widokiem na koszary od strony Żabiego Kruka. W miejscu tych kamieniczek po prawej obecnie znajdują się wieżowce i przedłużona Toruńska.
bassa - Czw Maj 20, 2004 10:59 pm

,,Ciemne szkło,, polega na tym, ze od wewnatrz widac otoczenie prawie normalnie, a z zewnatrz nie zobaczy sie nic - zadnych nóg ładnej recepcjonistki czy -kto tam pracuje ani w ogole niczego. Jak z weneckim lustrem ...
Marek Z - Czw Maj 20, 2004 11:03 pm

:hihi: :haha: :hihi: :haha: :hihi: :== :haha: :==
Grün - Pią Maj 21, 2004 10:47 am

Cytat:
moze oni wszyscy mają już w tych komputerach plik "ściana ciemnego szkła" i tylko robią kopiuj - wklej


Tacy to właśnie "architekci"

pumeks - Pią Maj 21, 2004 12:19 pm

Grün napisał/a:
Cytat:
moze oni wszyscy mają już w tych komputerach plik "ściana ciemnego szkła" i tylko robią kopiuj - wklej

Tacy to właśnie "architekci"

I tak dobrze, że już nie mają pliku "ściana z blachy falistej" :<>

Zoppoter - Pią Maj 21, 2004 12:58 pm

pumeks napisał/a:
Grün napisał/a:
Cytat:
moze oni wszyscy mają już w tych komputerach plik "ściana ciemnego szkła" i tylko robią kopiuj - wklej

Tacy to właśnie "architekci"

I tak dobrze, że już nie mają pliku "ściana z blachy falistej" :<>


Jesteś pewien, że nie mają...? Bo czasem mam wrażenie, że mają.

Grün - Pią Maj 21, 2004 1:53 pm

Z całą pewnością mają zablokowane ustawianie kątów na 90 stopni (z nielicznymi chlubnymi wyjątkami)
bassa - Sob Maj 22, 2004 12:32 am

Ale tez i trza przyznac, ze duzo sie zmieniło przez ostatnie cztery lata na Architekturze PG i Arch na ASP. Nagle sie pojawiły dyplomy odwazne...i wizje odważne, dla konkretnych miejsc - zupelnie wbrew pomyslom władz miasta...( a toc jeszcze niedawno- cztery lata temu ??- obsmialam sie jak norka, gdy w projektach na zabudowe terenow postoczniowych zwyciezyli studenci z Łodzi !!!)
Odwazne projekty (dyplomy studenckie lub prace w czasie studiow) to np pomysl na Biskupia Gorke, pomysl na przebudowy budynkow-hal po kotłowniach i hydroforniach osiedlowych (Pomorska,Zwirki i Wigury) no i szczyt szczytow, projekt Dagmary Basiak na wpasowanie Miedzynar Szkoly Mediow naprzeciw twierdzy Wisłoujscie.Oczywiscie, ze Gdansk miastem uczelni miedzynar...Oxford do lamusa, Cambridge do akcji zniwnej!

Grün - Sob Maj 22, 2004 1:23 am

A co to znaczy "projekty odważne"? Bo jeśli odwaga polega na tym, żeby nic nie trzymało się kuoy, kąt prosty nie występował, a całość wyglądała jak farelka skrzyżowana z mikrofalówką, to ja się już boję tych zmian...
bassa - Sob Maj 22, 2004 2:24 am

Odwazne to znaczy- projektowanie wbrew kładacemu pomysł na poczatku haslu,,nie ma na to pieniedzy,, .
Bo w rzeczywistosci- sa...;-)) Czy ktos broni gdanszczanom -i polonii- zrzucic sie (1 % od podatku, styczen 2005) na prywatna uczelnie? medialna ?
A na zasadzie -chocby udzialow w ,,interesie,, -tez mozliwe...Prywatna uczelnia generuje obrot 1 mln zl miesiecznie! Czemuz nie -jak obligacje miejskie ???fundusz inwestycyjny ??
I tak dalej.
(aaa...nie jest to niestety sposob na autostrade A-1)
Ale oczywiscie szybciej zobaczymy Twardowskiego na księzycu, niz biuro takiej inicjatywy lokalnej.Coz...pałacyk po browarze na ul Kilinskiego tez bedzie stal pusty, az sie rozsypie..

pumeks - Pon Maj 24, 2004 11:28 am

bassa napisał/a:
Coz...pałacyk po browarze na ul Kilinskiego tez bedzie stal pusty, az sie rozsypie..

Co nazywasz "pałacykiem po browarze"? chyba nie ten dworek?

Marcin - Pon Maj 24, 2004 11:33 am

Może to ten "pałacyk"? :)
bassa - Sro Maj 26, 2004 7:12 am

Heh...Kuzniczki to Kuzniczki ( na fotce Pumeksa)- też swoja droga szczescia nie maja...a kompleks zabudowań po browarze sklada sie i z częsci stricte zabytkowej- budynek dyrekcji- i z wielu pomocniczych - hale, magazyny...częsc produkcyjna...częsc socjalna plus dawna stołowka...jako zywo- prywatna uczelnia !!! najlepiej- filmowo netowa...;-)) a zajrzeliscie co Akademickie Centrum Kultury robi 28-30 maja ?w bud Wydz Prawa ??? jest notka obszerna na www.trojmiasto.pl
pumeks - Sro Maj 26, 2004 9:04 am

bassa napisał/a:
Heh...Kuzniczki to Kuzniczki ( na fotce Pumeksa)- też swoja droga szczescia nie maja...a kompleks zabudowań po browarze sklada sie i z częsci stricte zabytkowej- budynek dyrekcji- i z wielu pomocniczych - hale, magazyny...częsc produkcyjna...częsc socjalna plus dawna stołowka...jako zywo- prywatna uczelnia !!! najlepiej- filmowo netowa...;-)) a zajrzeliscie co Akademickie Centrum Kultury robi 28-30 maja ?w bud Wydz Prawa ??? jest notka obszerna na www.trojmiasto.pl


Przepraszam ale jeżeli to jest odpowiedź na moje pytanie to ja jej nie rozumiem 8O

Maciek - Nie Maj 30, 2004 1:24 pm

Cytat:
nie wiem, moze oni wszyscy mają już w tych komputerach plik "ściana ciemnego szkła" i tylko robią kopiuj - wklej.


Mam dowody ,że niestety mają taki plik "ściana ciemnego szkła" - porównajcie sami :hmm:
Coś mi się wydaje, że to dopiero początek i ten "plik" znajdziemy jeszcze nie raz.


Marek Z - Pon Maj 31, 2004 12:31 am

Wogóle cały budynek jest: "kopiuj - wklej". Tylko później było: "wklej mniejsze okna" + "dodaj jedno piętro" i gotowe. :shoot:
Grün - Pon Maj 31, 2004 4:02 pm

Poprzednio mieli w teczce (tak się nazywały wtedy pliki) wytyczną - ujmij jedno piętro - o tym będzie wkrótce na Wczoraj i dziś
pumeks - Wto Cze 01, 2004 3:14 pm

Grün napisał/a:
tym będzie wkrótce na Wczoraj i dziś
A które budynki zamieścisz? bo takich które przy odbudowie pozbawiono górnych partii, jest sporo...
Ze strony Inny Gdańsk dowiedziałem się, że to co się buduje na Rzeźnickiej to ma być Pierwszy Urząd Skarbowy ...

Grün - Wto Cze 01, 2004 6:27 pm

Mam już obrazek przedstawiający kamienice przy Elisabethenwall wczoraj i dziś, ale go pokażę dopiero za jakiś czas
Kasia_57 - Wto Cze 01, 2004 6:39 pm

No właśnie dzisiaj przechodziłam Wałową, i widziałam to szkaradztwo. Zaczęłam się zastanawiać, co za fatum nad moim miastem ciąży. Czasem mi wstyd - kiedy idę z grupą. Niestety coraz częsciej mi wstyd. Choroba jasna.
Marcin - Czw Paź 21, 2004 10:24 am

No to wiemy jak TO wygląda.
Przynajmniej kolor nie wyróżnia tej "plomby" zbytnio od otoczenia. :|

Kasia_57 - Czw Paź 21, 2004 11:07 am

Żal mi tego miasta, coraz bardziej mi go żal...
DarioB - Czw Paź 21, 2004 3:57 pm

Wy to tylko narzekacie i narzekacie. To pomyślcie sobie że równie dobrze mogli zbudować coś na wzór tego straszydła po drugiej stronie ulicy. Ja osobiście jestem zadowolony efektem końcowym. Trza się powoli przyzwyczajać że takie boduwle będą wypierać to co było wcześniej. Oby tylko nie były "kopiuj wklej". Ciekawe detale by się przydały zawsze.
Pietrucha - Czw Paź 21, 2004 4:36 pm

Cytat:
To pomyślcie sobie że równie dobrze mogli zbudować coś na wzór tego straszydła po drugiej stronie ulicy.


Niewiele sie różni od tego po drugiej stronie, a za kilka lat wogóle nie bedzie różnicy.

Gdanszczanin - Czw Paź 21, 2004 5:01 pm

ten budynek nie wygladal by tak zle gdyby nie to co jest po lewej i po prawej od niego ( no wyglada jak lata 70 ). A mozecie mi powiedziec co sie stalo ze srodkiem ?
Marcin - Czw Paź 21, 2004 5:13 pm

Pietrucha napisał/a:
Niewiele sie różni od tego po drugiej stronie, a za kilka lat wogóle nie bedzie różnicy.

Dokładnie - architektonicznie bez rónicy. Jedynie co rozróżnia to stan tynku i wiek (oraz kolor) farby.

Grün - Czw Paź 21, 2004 5:35 pm

Na tej samej zasadzie możnaby w muzeach otwierać hipermarkety, a te stare szpargały wywalać na śmietnik, albo wklejać reklamy Media Marktu w miejsce brakujących kartek średnowiecznych manuskryptów.
parker - Czw Paź 21, 2004 6:09 pm

przecież powinniście się cieszyć, ze MA OKNA i wygląda jak NORMALNY DOM :hihi:
Grün - Czw Paź 21, 2004 7:01 pm

Że niby co wygląda jak normalny dom?
Gdanszczanin - Czw Paź 21, 2004 7:18 pm

No to ze wyglada jak noramlny dom z lat 70 :D
doraa - Pią Paź 22, 2004 12:21 am

Czy wiecie gdzie był hotel "zaułek"?
Obecnie przechodzi generalny remont - może ktos podejdzie z aparatem i pokaże co sie tam dzieje.....?

Marcin - Pią Paź 22, 2004 12:23 am

Wiem - miałem tam pierwszą w życiu komisję wojskową. :hihi: Niezapomniane przeżycie. :hihi:
Dziki REX - Pią Paź 22, 2004 12:27 am

Pewnie mi udowodnicie zaraz, że się myle, ale to chyba nie jest nowy obiekt tylko odremontowana hala fabryczna, która została zadaptowana na nowy urząd skarbowy. Jak dla mnie to nie ma sensu trwonić milionów z publicznych pieniędzy na budowę nowych urzędów jak taniej jest wyremontować. Z drugiej strony ta część miasta obecnie bardzo podupada więc każda instytucja, która się tam ulokuje będzie działać pozytywnie. Co do architektury to nie widzę tu żadnej architektury tylko efemt remontu zwykłego kloca, który klocem pozostał. Przynajmnieje jednak wygląda czysto. Ja bym na waszy miejscu zaczął ponarzekał na coś innego. Czemu nie denerwują was dziesiątki innych opuszczonych i popadających w ruinę hal po fabrykach, które szpecą i nikt z nimi nic nie robi? Są owiele gorsze od tego budynku i zapewne też stwarzają niebezpieczeństwo dla ludzi.
Sabaoth - Pią Paź 22, 2004 9:30 am

Cytat:
i zapewne też stwarzają niebezpieczeństwo dla ludzi

Niebezpieczenstwo to zlomiarze sami sobie sprawiaja wycinajac slupy podpierajace stropy. To jest troche tak jak podcinanie galezi, na ktorej sie siedzi. :hihi:

Grün - Pią Paź 22, 2004 9:49 am

No ale ja nie jestem pewien czy żałuję kogoś na kogo podczas kradzieży słupa zawalił się strop...
Sabaoth - Pią Paź 22, 2004 10:08 am

Zal nie ma tu nic do rzeczy. Jak ktos jest glupi i demontuje slupy, ktore podtrzymuja wiszacy nad nim strop, to jego sprawa.
Grün - Pią Paź 22, 2004 10:10 am

otóż to
Pietrucha - Pią Paź 22, 2004 5:37 pm

Cytat:
to chyba nie jest nowy obiekt tylko odremontowana hala fabryczna

Chyba jednak jest to nowy budynek, a stary został zburzony. Choć pewności nie mam.
Cytat:
Jak dla mnie to nie ma sensu trwonić milionów z publicznych pieniędzy na budowę nowych urzędów jak taniej jest wyremontować

Niestety nie zawsze taniej (i wygodniej) jest wyremontować.

parker - Pią Paź 22, 2004 11:04 pm

doraa napisał/a:
Czy wiecie gdzie był hotel "zaułek"?
Obecnie przechodzi generalny remont - może ktos podejdzie z aparatem i pokaże co sie tam dzieje.....?


będę tam jutro, mogę pstryknąć... a ogłoszenia w prasie już są o powstających tam apartamentach.... jak znajdę to dołączę :)

Grün - Sob Paź 23, 2004 12:05 am

Proszę bardzo :)
bassa - Sob Paź 23, 2004 1:10 am

Tak...Hotel ,,W Zaułku,, to ciekawostka z adresem Długa 82 - znaczy- samo zywe centrum...Ktos to kupil wreszcie ??? Doraa ma wyczucie waznych szczegolow.... :OO
Dziki REX - Sob Paź 23, 2004 3:51 am

Pietrucha napisał/a:
Cytat:
to chyba nie jest nowy obiekt tylko odremontowana hala fabryczna

Chyba jednak jest to nowy budynek, a stary został zburzony. Choć pewności nie mam.
Cytat:
Jak dla mnie to nie ma sensu trwonić milionów z publicznych pieniędzy na budowę nowych urzędów jak taniej jest wyremontować

Niestety nie zawsze taniej (i wygodniej) jest wyremontować.


Wybacz. Widzę, że starsz się do czegoś przyczepić ale cię nie zrozumiałem. Wyjasnij mi o co ci chodziło? (Kto wie możesz mieć rację, ale ta wypowiedź mnie do tgo nie skłania)


A to dla zainteresowanych hotelem. Tak przedstawia się wizualizacja.
Byłem tam niedawno. Budynke wybebeszony na lewą stronę, że tak powiem. Remont in progrs.


Piotr - Sob Paź 23, 2004 12:42 pm

Pietrucha napisał/a:
Cytat:
to chyba nie jest nowy obiekt tylko odremontowana hala fabryczna

Chyba jednak jest to nowy budynek, a stary został zburzony. Choć pewności nie mam.

Stary nie był zburzony, pracowałem tam ponad 30 lat to mogę się mądrzyć. Rozebrano jedynie ściany osłonowe z typowymi fabrycznymi oknami. Szkielet budynku pozostał nieruszony. Na poziomie parteru jest teraz parking. Gdyby tak Skarbówka przejęła od Unimoru budynek nr 1, czyli stary budynek koszar i wyremontowała go tak jak ZUS odremontował narożny budynek od strony Toruńskiej... Ale wówczas stara hala produkcyjna straszyłaby jeszcze wiele lat powybijanymi szybami.
Piotr

parker - Nie Paź 24, 2004 11:14 am

remont hotelu (już byłego, będą tam apartamenty) - stan na dzień wczorajszy :wink:
parker - Nie Paź 24, 2004 11:17 am

i jeszcze :)
Marcin - Nie Paź 24, 2004 11:33 am

"GDAŃSKA STARÓKA" :hihi:
bassa - Nie Paź 24, 2004 10:26 pm

Hmmm..apartamenty...Rozumiem dlaczego i rozumiem, kto to kupi- ale ehmmm.
No tak.Ogolnie chyba no comment...
Chyba jednak lepsze byly noclegi za 20 zl z widokiem na Ratusz Głownowmiejski i wegetarianska knajpka- jakos mi sie to kojarzyło z wańkowiczowskimi wedrowkami mlodych po Europie z ,,Ziela na kraterze,,...Jaaasne ze młodzi w Gdansku- TAK !!!
Nasiąkac FDG nalezy jak najwczesniej... :D

Dziki REX - Pon Paź 25, 2004 3:03 am

Marcin napisał/a:
"GDAŃSKA STARÓKA" :hihi:


Muhaha. Już myślałem, że to znowu ze mnie jakaś szyda. :D

Pietrucha - Pon Paź 25, 2004 7:07 pm

Cytat:
Wybacz. Widzę, że starsz się do czegoś przyczepić ale cię nie zrozumiałem.


Nie miałem takiego zamiaru. Nie byłem pewien, czy to jest odrestaurowany budynek, czy nowy, co wyraźnie zaznaczyłem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group