Dawny Gdańsk

Materialne ślady przeszłości - płoty wrosłe w drzewa

Mikołaj - Czw Maj 06, 2004 10:17 pm
Temat postu: płoty wrosłe w drzewa
Zdjęcia zrobiłem na ul. Wosia Budzysza w Sopocie - na przeciwko budynku UG.
Niesamowita rzecz - w drzewach pozostały fragmenty obecnie przesunietego ogrodzenia. Można tez zobaczyć odbicia wzoru płotu w korze.
Ostatnie zdjęcie pochodzi z ul. Małachowskiego we Wrzeszczu, może wpadły Wam w oko podobne cuda?

Grün - Czw Maj 06, 2004 11:10 pm

A to dorzucę analogiczne zjawisko z okolic Archiwum.
Petelka - Pią Maj 07, 2004 10:46 am

Coś niesamowitego. :roll:
Od dzisiaj ze szczegolną uwagą zaczynam przyglądać się wszystkim połączeniom drzewopłotów. :wink:

lucy - Pią Maj 07, 2004 10:55 am

Ja spotykam na jednym tu starym wiejskim cmentarzu krzyż wrośnięty w drzewo. Drzewo jest duże i krzyża prawie nie widać.
bassa - Pią Maj 07, 2004 9:26 pm

ależ...to sa arcydziela fotografiki ! rewelacja....!!! absolutny rzut na kolana.....widza ...Baaardzo prosze o wiecej !!!
Mikołaj - Pią Maj 07, 2004 11:21 pm

mam jeszcze w zanadrzu wersję art 8)
Grün - Pią Maj 07, 2004 11:33 pm

w wersji "nekrolog"
Kasia_57 - Sob Maj 08, 2004 9:58 am

Mikołaju, sprawdź proszę, czy na sklrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Opackiej, koło przystanku tramwajowego stoją jeszcze drzewa, obejmujące ogrodzenie. Bo właśnie coś takiego tam widziałam.
Marek Z - Sob Maj 08, 2004 9:34 pm

Te zdjęcia są świetne. Proponuję utworzyć dział: "galeria" (tak jak lampy czy zwierzęta i tam je wrzucić)
Jak widać, wielu z nas fotografuje Miasto i takich cudeniek bedzie na pewno wiecej. 8)

bassa - Sob Maj 08, 2004 10:45 pm

A czy jest jakas mozliwosc zrobienia wydruku w formacie ekspozycyjnym ? tj co najmniej 30x40....w ogole moze ktos moze pomoc - gdzie w Gdansku taka usluge wydruku na wiekszej laserowce mozna odplatnie uzyskac ? Czesto dostaje rzeczy warte wydruku a przychodzą w chrakterze zalacznikow do maili Hmmm i co dalej ?
Zdjac na płyte potrafie- i co ? Zetkneliscie sie z takim problemem ?

Mikołaj - Pią Maj 28, 2004 2:06 am

nie muszę mówić, gdzie to jest :mrgreen:
lucy - Pią Maj 28, 2004 10:36 am

O rrrety :roll: Wspaniałe 8O
Zoppoter - Pią Maj 28, 2004 10:39 am

Mikołaj napisał/a:
nie muszę mówić, gdzie to jest :mrgreen:


Zapewne to "rad" w nazwie nie ma nic wspólnego z Radunią...

bassa - Pią Maj 28, 2004 8:52 pm

Te fotogramy zapewne sie nazywaja Kąpiel w Raduni ...a z tyłu- NCK ? z wspaniałym Festiwalem Nauki.. www.festiwal.gda.pl
a zerknijcie na 29 maja i dalej..;-))) :==

Mikołaj - Pią Maj 28, 2004 10:19 pm

Cytat:
z wspaniałym Festiwalem Nauki.. www.festiwal.gda.pl

jest jakiś festiwal :wink: ?

bassa - Pią Maj 28, 2004 11:10 pm

Jak najbardziej- NCK wiezie ludzi na zwiedzanie twierdzy Wisloujscie...Grodzisko wpuszcza w niedostepne...no milion pomysłow -takze wystawy archiwaliow i wyklady...
http://www.nck.org.pl/wydarzenia.html sami popatrzcie.Ciekawostka to jest taka,ze program Swieta Gdanska 29 maja - to jako zywo ,,chleba i igrzysk,, z kasza,grochem i konopiami ( jak Filip z...)
a prawdziwa impreze dla gdańszczan zmontowali ludzie z uczelni i NCK... :==

Marcin - Pią Maj 28, 2004 11:15 pm

Cytat:
i konopiami

Ale chyba nie indyjskimi? 8)) A szkoda.

Mikołaj - Pią Maj 28, 2004 11:27 pm

Cytat:
wystawy archiwaliow i wyklady...
Cytat:
zwiedzanie

ładne rzeczy, tyle się dzieje a my nic nie wiemy... :D

bassa - Pią Maj 28, 2004 11:31 pm

No jak to Was nie ma ??? toc licze mocno na niezwykle fotki...a wątek przecie jest- w w Nasze spotkania...Chodzicie ! a ja czekam na efekty artystyczne...znaczy- licze na fotki miejsc niedostepnych normalnemu ludziowi -a juz to co potrafi fotnac Mikołaj to jest sztuka.Serio !

za to powiem, ze kto wie czy pan Edmund Brylowski- org Spotkan Oryginalnych Pasjonatow i Kolekcjonerow - nie zrobi czegos specjalnie dla FDG...Zasiałam mu dzis taki malutki pomyslik...impressa -gielda wymiany i wystawa -na temat starych prywatnych zdjec , pocztowek, starej gdanskiej prasy...itd.

Mikołaj - Sob Maj 29, 2004 12:13 am

No dobrze już, skończmy żarty i wróćmy do tematu
Mikołaj - Pon Cze 07, 2004 2:58 am

Płot Topolówki, ale to nie topola
bassa - Sro Cze 09, 2004 11:23 pm

Nieprawdopodobne...co za okaz !!! he he...fotka na okładke Historii Wrzeszcza..;-))
Mikołaj - Pon Sty 31, 2005 1:35 am

kolekcja zimowa:
parker - Pon Sty 31, 2005 8:59 am

Świetne. Jakoś czytając wszystko co zaległe ominęłam ten wątek, a w archiwum powinno się u mnie znaleźć kilka podobnych :)
W wersji analogowej niestety, więc pokażę, jeśli znajdę i poskanuję :wink:

parker - Czw Mar 31, 2005 7:57 pm

Najświeższe nabytki - ale płot taki zwyklejszy niż te wasze :wink:
bassa - Sob Kwi 02, 2005 2:32 am

:== :== Parker !!!
Piękne,z tą subtelną siatą....
Bardzo mi sie podobają. :OO

danziger - Sob Kwi 02, 2005 5:54 pm

wątek powinien być chyba zatytułowany "drzewa wrosłe w płoty" - płoty to raczej w nic nie wrastają... :D
Sabaoth - Sob Kwi 02, 2005 5:57 pm

danziger napisał/a:
wątek powinien być chyba zatytułowany "drzewa wrosłe w płoty" - płoty to raczej w nic nie wrastają... :D

Nie, nie, wszystko jest OK :mrgreen:

Corzano - Wto Kwi 12, 2005 10:16 am

Co prawda nie płot, a drążek do podciągania w lesie między Brzeźnem, a Jelitkowem.
Strach - Pią Lut 17, 2006 1:57 pm

Co prawda to nie płot ale drzewo go broni przed zniknięciem.
Strach - Sob Lut 18, 2006 6:02 pm

Nie płot i nie Gdańsk ale bardzo mi się podoba.
ruda - Czw Lut 19, 2009 8:49 pm

Płot całkiem współczesny :wink:
groszek - Sob Lut 21, 2009 1:31 am

Na obrzezach parku w Kolibkach jest kilka drzew wrośniętych w beton i siebie nawzajem.Ja niestety nie posiadam aparatu fot. :II Wiec fotki nie wkleje ale ktoś mogłby....sie pofatygować

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group