Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - UKRADLI?! ZDEMONTOWALI?! - tak czy owak już go nie ma...

Grün - Wto Kwi 20, 2004 5:17 pm
Temat postu: UKRADLI?! ZDEMONTOWALI?! - tak czy owak już go nie ma...
Właśnie dostałem wiadomość od jednego z Rzygaczy, że zniknęła z Güterbahnhof piękna obejma dworcowego zegara. Toż niedługo kurna ci cholerni bandyci Neptuna zdemontują, wywiozą na złomowiec, a jakiś idiota to od nich kupi za dwie flaszki. Jezu, co to za kraj jest...
Mikołaj - Wto Kwi 20, 2004 8:04 pm

to nawet nie to, że mi przykro, po prostu wk...iony jestem jak się takie rzeczy dzieją. w wypadku takich własnie przedmiotów nagorsze jest to, że nikt ich już nie odtworzy, bo i po co. obwaiam się, że dla władz konserwatorskich ma to taką samą wartośc jak dla złomiarzy - ot, kawałek żelastwa.
Gruen, napisz coś moze do pani redaktor, pewnie to naiwne, ale ja wierzę, że taką drogą da się złomowe złodziejstwo choć trochę powstrzymać.

Grün - Wto Kwi 20, 2004 10:00 pm

Napiszę, a jakże...
Marcin - Wto Kwi 20, 2004 10:28 pm

:evil: Kto wie czy jakby się przeszło po okolicznych złomowcach...
Grün - Wto Kwi 20, 2004 10:44 pm

Już napisałem - zobaczymy...
Marek Z - Sro Kwi 21, 2004 12:37 am

Cytat:
Güterbahnhof

Qrde mol, gdzie to jest ? :oops:

Mikołaj - Sro Kwi 21, 2004 12:42 am

he he, nie bez powodu to była kiedyś zagadka. chodzi o dworzec na Dolnym Mieście, niedaleko Bramy Nizinnej i Kamiennej Grobli.
Marek Z - Sro Kwi 21, 2004 12:48 am

Cytat:
to była kiedyś zagadka

A nie zdradziłeś tajemnicy ?
Cytat:
chodzi o dworzec na Dolnym Mieście, niedaleko Bramy Nizinnej i Kamiennej Grobli.

Czyli Dworzec Toruński, czy jak kto woli przy ul Toruńskiej ?

Mikołaj - Sro Kwi 21, 2004 1:02 am

zobacz w archiwum zagadki 128 i 107.
Petelka - Sro Kwi 21, 2004 11:57 am

No cholerna szkoda :cry:
I wydaje mi się, że ten pomysł z przejściem się po złomowcach jest całkiem niegłupi...

Pietrucha - Sro Kwi 21, 2004 3:26 pm

Pewnie, że niegłupi pomysł. Ja sie piszę na taką wycieczke :mrgreen:
seestrasse - Pią Kwi 23, 2004 11:27 am

będę okrutna... co tam obejma! złomiarze ukradli już chyba wszystkie nieużywane tory Żuławskiej Wąskiej... to ci dopiero wyczyn godny podziwu!
(słowa niecenzuralne)

doraa - Pią Kwi 23, 2004 11:29 pm

Tylko sie nie smiejcie, ale ze trzy tygodnie temu kawał rynny ukradli akurat przy moich oknach, dobrze, ze deszczu nie było, rynna co prawda z Głównego Miasta, ale nie zabytek.....
Zoppoter - Czw Kwi 29, 2004 4:01 pm

Marek Z napisał/a:
Czyli Dworzec Toruński, czy jak kto woli przy ul Toruńskiej ?


No on się tak nigdy nie nazywał. On sie nazywał Brama Nizinna. To był pierwszy dworzec w Gdańsku z 1852 roku, czołowa stacja kończąca odgałęzienie od Ostbahn. Towarowy, a raczej wyłącznie towarowy on był dopiero od uruchomienia dworca przy Bramie Wyzynnej. Zegar zapewne był tam umieszczony jeszcze w czasie, gdy był to dworzec pasażerski, czyli co najmniej 110 lat temu... Innymi słowy skradziono ruchomość, która w świetle prawa jest zabytkiem niejako automatycznie.

Miko, rozwaz dopuszczenie wulgaryzmów na forum. Nie wszystko da sie skomentować bez ich uzycia.

Marek Z - Czw Kwi 29, 2004 6:56 pm

Cytat:
On sie nazywał Brama Nizinna.

:shock: Hmmm.. No to jak się w takim razie nazywa Brama Nizinna ? :wink:

Zoppoter - Pią Kwi 30, 2004 11:51 am

Marek Z napisał/a:
Cytat:
On sie nazywał Brama Nizinna.

:shock: Hmmm.. No to jak się w takim razie nazywa Brama Nizinna ? :wink:



Brama Żuławska :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

Grün - Pią Kwi 30, 2004 12:42 pm

kategorycznie protestuję przeciwko nadużywaniu ikonki MrGreen, która w ogóle powinna być zastrzeżona do mojego użycia! :mrgreen:
Petelka - Pią Kwi 30, 2004 1:12 pm

Cytat:
kategorycznie protestuję przeciwko nadużywaniu ikonki MrGreen, która w ogóle powinna być zastrzeżona do mojego użycia!

A ja właśnie tak myślałam - że ona jest zrobiona specjalnie dla Ciebie i do Twojego wyłącznego użytku. :wink:

Zoppoter - Pią Kwi 30, 2004 1:42 pm

Grün napisał/a:
kategorycznie protestuję przeciwko nadużywaniu ikonki MrGreen, która w ogóle powinna być zastrzeżona do mojego użycia! :mrgreen:


Eeee, ehm, chrr, Ty moze mówisz o tej zielonej mordzie z zębami...? A co, ja mniej złosliwy od ciebie jestem, czy jak?

Grün - Pią Kwi 30, 2004 1:57 pm

Tak, właśnie o tej zielonej mordzie z zębami mówię.
Zoppoter - Pią Kwi 30, 2004 2:20 pm

Grün napisał/a:
Tak, właśnie o tej zielonej mordzie z zębami mówię.



No to ja przełamuje Twój monopol, hi hi hi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

villaoliva - Nie Paź 21, 2007 8:51 pm

Obejmy nadal nie ma :II
Jedno jest pewne, na tej pocztówce zegara nie widać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group