Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Sopot - ul. Andersa 27

danziger - Nie Maj 22, 2005 10:08 pm
Temat postu: Sopot - ul. Andersa 27
Słuchajcie - wielu z Was na pewno kojarzy budynek na ul. Andersa 27 w Sopocie - to jest wlasność UG o ile wiem, w każdym razie jeszcze całkiem niedawno był uzytkowany przez WPiA.
No, ale wieść gminna niesie, że tę (jakże ładną) willę przed wojną zajmował Wysoki Komisarz LN w Wolnym Mieście Gdańsku (jako swoją rezydencję prywatną - rezydencja urzędowa miesciła się oczywiście w starym "Żaku").
No i teraz mam zagwozdkę:
1. Czy to aby na pewno prawda?
2. Jesli tak, to który z nich? :hmmm:

Wrzeszczak - Pią Maj 27, 2005 12:04 am

Jesli chodzi o wille na Brombergstr. albo Swierczewskiego (za moich czasow ), obecnie Andersa, nastepna nazwa nieznana - gdzie miesci(la) sie katedra prawa morskiego, miedzynarodowego, historii prawa UG etc. - to prawda.
Podejrzewam, ze wnetrza obecnie niedostepne - ale czesciowo mozna je zobaczyc ogladajac film "Medium". Jeszcze pamietam ja go tam krecono...

Mikołaj - Sob Maj 28, 2005 12:23 am

Cytat:
Podejrzewam, ze wnetrza obecnie niedostepne

Nie sprawdzałem, ale myślę, że nie jest tak źle - budynek wciąż należy do UG i na pewno można tam wchodzić. Nie wszytskim jest po drodze, więc wrzucę kilka zdjęć sprzed paru lat.

Grün - Sob Maj 28, 2005 12:52 am

A cośmy się tam naszych koszmarów naprzeżywali, to nasze :)
seestrasse - Sob Maj 28, 2005 1:04 am

było iść na kafelkarzy :wink:
Sabaoth - Sob Maj 28, 2005 9:49 am

A gdzie prof. Burdelski wykładał i egzaminował nauki polityczne? Gdzieś w Dolnym Sopocie, ale mam krótką pamięć! :evil:
Zoppoter - Sob Maj 28, 2005 11:23 am

Sabaoth napisał/a:
A gdzie prof. Burdelski wykładał i egzaminował nauki polityczne? Gdzieś w Dolnym Sopocie, ale mam krótką pamięć! :evil:


Zapewne na Wosia Budzysza. W poblizu kortów tenisowych, miedzy Powstańców Warszawy i Haffnera. Tam jest taka elegancka willa z wieżą, którą UG sobie wziął. I chyba własnie jakieś nauki polityczne tam sie zagnieździły.

Sabaoth - Sob Maj 28, 2005 12:10 pm

Cytat:
Zapewne na Wosia Budzysza. W poblizu kortów tenisowych, miedzy Powstańców Warszawy i Haffnera. Tam jest taka elegancka willa z wieżą, którą UG sobie wziął. I chyba własnie jakieś nauki polityczne tam sie zagnieździły.

O tak, to było w okolicy kortów!

Grün - Sob Maj 28, 2005 12:39 pm

A w tym domu przy Wosia był... jakby to powiedzieć, żeby nie skojarzyć niewłaściwie... ZAMTUZ! :%
parker - Sob Maj 28, 2005 12:52 pm

To studenci UG mają takie atrakcje wliczone w tok studiów? 8O
My studiowaliśmy pilnie geometrie wykreślne i wytrzymałki, a oni się bawili w tym czasie... teraz już wiem gdzie :%

Grün - Sob Maj 28, 2005 12:59 pm

Oczywiście źle mnie zrozumiałaś - brak czasu plusquam perfekt we współczesnej polszczyźnie - zamtuz tam był jak jeszcze nie było tam, ani w ogóle UG.
parker - Sob Maj 28, 2005 1:07 pm

Cytat:
brak czasu plusquam perfekt


Czy to aby nie jakieś przekleństwo? :wink:

Sabaoth - Sob Maj 28, 2005 1:31 pm

Grün napisał/a:
A w tym domu przy Wosia był... jakby to powiedzieć, żeby nie skojarzyć niewłaściwie... ZAMTUZ! :%

Czyli prawidłowo kojarzyło mi sie nazwisko wykładowcy :^^

danziger - Sob Maj 28, 2005 1:37 pm

Zoppoter napisał/a:
Sabaoth napisał/a:
A gdzie prof. Burdelski wykładał i egzaminował nauki polityczne? Gdzieś w Dolnym Sopocie, ale mam krótką pamięć! :evil:


Zapewne na Wosia Budzysza. W poblizu kortów tenisowych, miedzy Powstańców Warszawy i Haffnera. Tam jest taka elegancka willa z wieżą, którą UG sobie wziął. I chyba własnie jakieś nauki polityczne tam sie zagnieździły.

Tak jest - tam się kiedyś gnieździła politologia - dokładnie między Instytutem Oceanologii PAN, a ujęciem wody z jakiegoś "świetego", czy innego ekologicznego źródełka.

Zoppoter - Sob Maj 28, 2005 2:30 pm

danziger napisał/a:
Tak jest - tam się kiedyś gnieździła politologia - dokładnie między Instytutem Oceanologii PAN, a ujęciem wody z jakiegoś "świetego", czy innego ekologicznego źródełka.


Z Potoku Grodowego. Święty to on raczej nie jest, a ekologiczny to w Sopocie jest kazdy potok u swych źródeł.

danziger - Nie Maj 29, 2005 3:16 pm

No dobra, ale wracając do meritum - który z Wysokich Komisarzy tam mieszkał?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group