Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Sacrebleu! co jest?

pumeks - Wto Sty 18, 2005 12:45 pm
Temat postu: Sacrebleu! co jest?
Chyba już z 10 razy zdarzyło mi się dziś, że w trakcie przeglądania forum (szczególnie przy wysyłaniu wiadomości) nagle wyskakuje mi okienko "Dr. Watson" które stwierdza że w programie Internet Explorer jest błąd i nastąpi jego zamknięcie. Zdaje się, że to ostatnie zmiany na forum spowodowały błędne działanie przeglądarki, bo wcześniej nigdy mi się to na forum nie zdarzało (za to dość często mam podobne efekty przy wpisywaniu zapytania do Google'a i innych wyszukiwarek).
Corzano - Wto Sty 18, 2005 12:47 pm

W Firefoxie jest OK. :%
pumeks - Wto Sty 18, 2005 12:49 pm

No dobra ale nie chodzi o to żebyśmy znów robili ranking przeglądarek, tylko o zasygnalizowanie problemu. Używam takiej przeglądarki, jaką mi zainstalowano, i nie bardzo mogę instalować inne programy bez konsultacji z adminem sieci.
Zoppoter - Wto Sty 18, 2005 12:51 pm
Temat postu: Re: Sacrebleu! co jest?
pumeks napisał/a:
Chyba już z 10 razy zdarzyło mi się dziś, że w trakcie przeglądania forum (szczególnie przy wysyłaniu wiadomości) nagle wyskakuje mi okienko "Dr. Watson" które stwierdza że w programie Internet Explorer jest błąd i nastąpi jego zamknięcie. Zdaje się, że to ostatnie zmiany na forum spowodowały błędne działanie przeglądarki, bo wcześniej nigdy mi się to na forum nie zdarzało (za to dość często mam podobne efekty przy wpisywaniu zapytania do Google'a i innych wyszukiwarek).


Och, racz Ekscelencjo powsciągnąć te okropne francuskie przekleństwa, które powodują więdnięcie moich delikatnych uszu.
Ja też korzystam z łaskawości Explorera, jednakowoż bez opisanych przez Wasza Miłość kłód pod nogami

pumeks - Wto Sty 18, 2005 12:55 pm
Temat postu: Re: Sacrebleu! co jest?
Zoppoter napisał/a:
Ja też korzystam z łaskawości Explorera, jednakowoż bez opisanych przez Wasza Miłość kłód pod nogami

Ale ja mam zabytkową wersję przeglądarki i niemniej zabytkową wersję Windowsów :hihi:

Corzano - Wto Sty 18, 2005 12:56 pm

pumeks napisał/a:
No dobra ale nie chodzi o to żebyśmy znów robili ranking przeglądarek

Nie to było moją intencją (choć pojawiła się taka myśl :wink: ), ale zawężenie obszaru poszukiwań usterki. Może to być coś typowego dla IE, ale może też coś ogólnego. W tym wypadku druga opcja odpada, a po poście Zoppotera okazuje się, ze i pierwsza. Może to zależy od wersji IE?

Grün - Wto Sty 18, 2005 1:23 pm

No cóż... Wedle stawu grobla jak mawia lud :%
pumeks - Wto Sty 18, 2005 1:37 pm

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Właśnie się wykrzaczyło po raz jedenasty. Tym razem przy wysyłaniu aktualizacji do profilu użytkownika.

pumeks - Wto Sty 18, 2005 1:39 pm

I dwunasty, przy wysyłaniu poprzedniego posta :pudlo:
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 1:43 pm

Naciskaj Waść pomoc czem prędzej! :wink:

(a tak na poważnie - w plikach forum nic się nie zmieniło, a raczej nie jest możliwe, żeby komputer działał tak alergicznie na obrazek z Wersalem. Zatem ja tu nic nie pomogę :???: )

rispetto - Wto Sty 18, 2005 2:12 pm

pumeks napisał/a:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Właśnie się wykrzaczyło po raz jedenasty. Tym razem przy wysyłaniu aktualizacji do profilu użytkownika.

Jeśli masz Windows NT 4.0 to już nawet szukajka na www.microsoft.com nie odnalazła takiego błędu :II

Zoppoter - Wto Sty 18, 2005 2:17 pm

pumeks napisał/a:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Właśnie się wykrzaczyło po raz jedenasty. Tym razem przy wysyłaniu aktualizacji do profilu użytkownika.


Raczyłeś samowolnie awatara zmienić? To i masz skutki swojego egocentryzmu... :haha: :mrgreen:

wrangla - Wto Sty 18, 2005 2:43 pm

Wg mnie przyczyna błędu nie tkwi w Forum, a w Twoim systemie (Win NT).

Pumeks jaką masz wersję IE? Zmieniałeś coś ostatnio? np. ściągałeś jakieś poprawki?

Grün - Wto Sty 18, 2005 2:43 pm

Radca dworu... bez zębów :%
pumeks - Wto Sty 18, 2005 2:54 pm

wrangla napisał/a:
Pumeks jaką masz wersję IE? Zmieniałeś coś ostatnio? np. ściągałeś jakieś poprawki?

IE 5. Nic nie zmieniałem, w ogóle mało w tym komputerze instaluję, raczej zostawiam to administratorowi sieci. Ten problem z IE istniał, jak pisałem, juz od dawna, ale przy korzystaniu z Google'a i innych wyszukiwarek. Od dzisiejszego ranka zaczął się zdarzać, i to niezwykle często, przy przeglądaniu Forum Dawny Gdańsk. Dlatego moje podejrzenia padły na Prawego Mikołaja. Ale to w gruncie rzeczy drobny problem, umiem z nim żyć :wink:

wrangla - Wto Sty 18, 2005 3:22 pm

Przyczyną tego błędu jest prawdopodobnie gryzienie się jakichś bibliotek.
Trudno tak na odległość doradzić Ci jak masz to naprawić, bo przyczyn może być wiele. Google też mi nie dają jakiejś sensownej, konkretnej odpowiedzi.

Cytat:
Ale to w gruncie rzeczy drobny problem, umiem z nim żyć :wink:

Ale po co się zadręczać? Jeśli sam nie możesz, poproś admina by zainstalował Ci mozillę. To najlepsze wyjście, bo IE ma to do siebie, że jest po prostu pełen błędów i do tego dziurawy. Można naokrągło z nim walczyć i walczyć. A i tak coś się po chwili namota.

Jeśli Twój admin jest dobrym adminem, to na pewno Cię pochwali, że chcesz mozillę. :D
Gdybyś sam chciał sobie ściągnąć:
http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/

Grün - Wto Sty 18, 2005 3:38 pm

Noooo - raz widziałem jak się Biblioteka PANu pogryzła z Biblioteką Wojewódzką... Mówię Wam! Dantejska scena! :%
pumeks - Wto Sty 18, 2005 3:39 pm

Grün napisał/a:
Noooo - raz widziałem jak się Biblioteka PANu pogryzła z Biblioteką Wojewódzką... Mówię Wam! Dantejska scena! :%

To pewnie dlatego Wojewódzka musiała się tynkowac. Jak PAN-owska się wbiła tymi zębami krenelażu... :hihi:

wrangla - Wto Sty 18, 2005 4:12 pm

Grün napisał/a:
Noooo - raz widziałem jak się Biblioteka PANu pogryzła z Biblioteką Wojewódzką... Mówię Wam! Dantejska scena! :%

:haha: i co? musiałeś interweniować? o co się pożarły? a to lwice jedne....

A tu link edukacyjny: :OO
http://pl.wikipedia.org/w...8informatyka%29

seestrasse - Wto Sty 18, 2005 4:17 pm

jedzcie jabłka, ludzie :D
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 9:11 pm

Cytat:
tu link edukacyjny:
http://pl.wikipedia.org/w...8informatyka%29

a jest gdzieś polskie tłumaczenie? :hihi:

doraa - Wto Sty 18, 2005 10:35 pm

Pumeksie, co jakis czas wyskakuje mi ( zreszta nie tylko mnie ten problem dotyczy) tenze sam dr Watson na komputerze pracowym przy otwieraniu intranetu, zgłaszamy na helpdeske, oni cos zdalnie poprawiaja i tak do nastepnego razu, czasem sie to nie zdarza miesiacami, ostatnio znów sie uaktywnił......ale zyc sie z tym da.
Marek Z - Wto Sty 18, 2005 11:34 pm

A ten gościu, no... ten "Watson" to nie jakiś wirus ?
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 11:36 pm

Jakby co to możemy z Markiem mu przywalić. :lol:
wrangla - Wto Sty 18, 2005 11:53 pm

Marek Z napisał/a:
A ten gościu, no... ten "Watson" to nie jakiś wirus ?

Hehe, to pewnie ten drogi Watson od Sherlocka H. :hihi:

Marek Z - Sro Sty 19, 2005 12:26 am

Cytat:
Jakby co to możemy z Markiem mu przywalić.

Ooo... taaak. Rodzona ciotka go nie pozna.. :mrgreen:
Cytat:
Hehe, to pewnie ten drogi Watson od Sherlocka H.

Nie taki on drogi jak takie - przepraszam - jaja uskutecznia... :D

Marek Z - Nie Lut 13, 2005 6:27 pm

Kurczę, od jakiegoś czasu za każdym razem muszę się logować - tak jak kiedyś.
Później się uspokoiło, a teraz znowu !!! :evil: :evil:

Grün - Nie Lut 13, 2005 6:40 pm

Może przechodzisz weryfikację? :%
Marek Z - Nie Lut 13, 2005 6:44 pm

Cytat:
Może przechodzisz weryfikację?

Chyba że weryfikację-inwigilację.

wrangla - Nie Lut 13, 2005 6:48 pm

Marek Z napisał/a:
Kurczę, od jakiegoś czasu za każdym razem muszę się logować - tak jak kiedyś. Później się uspokoiło, a teraz znowu !!!


- może wyczyściłeś pliki cookie w swoim komputerze (tzw. "ciasteczka")
- może w ustawieniach przeglądarki zaznaczyłeś opcję "przechowuj cookie" do końca sesji

Mikołaj - Nie Lut 13, 2005 6:53 pm

Cytat:
do końca sesji

no właśnie - a to już przecież po sesji :lol:

Grün - Pon Lut 14, 2005 1:22 am

Może nie zaliczyłeś tej sesji :^^
Marek Z - Pią Lut 18, 2005 1:16 pm

Cytat:
Może nie zaliczyłeś tej sesji

Już zaliczyłem. Teraz jak wyrzucam ciasteczka, zostawiam tylko jedno, to które zawiera w sobie FDG i jest ok.

parker - Sob Lut 19, 2005 9:58 pm

przy otwieraniu każdej nowej podstrony forum wyskakuje mi okienko logowania do freestata - o co chodzi? :%
Grün - Sob Lut 19, 2005 10:01 pm

No właśnie... strasznie to irytujące :%
danziger - Sob Lut 19, 2005 10:02 pm

parker napisał/a:
przy otwieraniu każdej nowej podstrony forum wyskakuje mi okienko logowania do freestata - o co chodzi? :%

Mam to samo - ki diabeł? :evil:
(jeśli taka informacja coś znaczy w tym kontekście, to informuję, że mam Windows XP, używam Mozilli)

Sabaoth - Sob Lut 19, 2005 10:31 pm

U mnie tak samo, zna ktoś login i hasło? :P
Marcin - Sob Lut 19, 2005 10:47 pm

Mam to samo... :hihi:
seestrasse - Sob Lut 19, 2005 10:47 pm

no właśnie, co jest? nie chcem do fristata :evil:
Cytat:
mam Windows XP

serdecznie współczuję :hihi: ( :wink: oczywiście)

Grün - Sob Lut 19, 2005 10:55 pm

To napewno jakieś eksperymenty Wielkiego Architekta :)
Przyjdzie to naprawi.

knovak - Sob Lut 19, 2005 11:00 pm

Błąd w matrixie??
U mnie też to wyłazi... :II

spid - Sob Lut 19, 2005 11:16 pm

/templates/SubSilver/simplefooter.tpl

Edit:
znajdź:
Kod:
<div align="center"><span class="copyright"><br />Powered by <a href="http://www.phpbb.com" target="blnk">phpBB</a> modified v1.8 by <a href="http://www.przemo.org/phpBB2/" class="copyright" target="_blank">Przemo</a> &copy; 2003 phpBB Group</span></div>


Wszystkie znaki na prawo w lini KASUJ

zapisz zmiany odświerz przeglądarkę :)

nie lepiej webalizera używać?

Grün - Sob Lut 19, 2005 11:20 pm

Ale o so chodzi??? 8O
spid - Sob Lut 19, 2005 11:25 pm

tajny kod do poprawki matrixa :mrgreen:
Marcin - Sob Lut 19, 2005 11:32 pm

:skolowany: :skolowany: :skolowany:
Mikołaj - Nie Lut 20, 2005 4:53 am

nic nie zmieniałem, nic nie wiem :???:
Grün - Nie Lut 20, 2005 11:54 am

Ważne, że zniknęło :)
Sabaoth - Nie Lut 20, 2005 1:05 pm

Cytat:
nic nie zmieniałem, nic nie wiem

Pewnie problem był po stronie serwera statystyk.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group