Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Album działa!

Mikołaj - Pon Sty 17, 2005 11:56 pm
Temat postu: Album działa!
Zasyczało, wystrzeliło, zapachniało siarką i mamy działający album.
Zasady użytkowania są następujące.
Maksymalna wielkość pliku to 80 kb, format 800x600, dozwolone rozszerzenia to jpg, gif i png. Prywatne galerie mogą zakładać osoby dodane do "naszych spraw", oglądać te galerie mogą tylko osoby zarejestrowane. Zwykłe galerie są widoczne dla wszystkich.
Każdy z użytkowników może dodać 120 zdjęć, moderatorzy bez limitu.
Zdjęcia można oceniać i komentować.
Na początek poeksperymentujcie w dziale testowym.

Proszę o Wasze opinie w dwóch sprawach:
- wyświetlanie zdjęć: pop-up czy zwykła strona (na razie jest pop-up, potem ustawię na próbę zwykłą stronę)
- kategorie: współczesne i stare? pocztówki? kolej? miasta?

parker - Wto Sty 18, 2005 12:07 am

To dlatego jak wkleiłam obrazek do normalnego posta to sie zrobił cały brzydki granatowy i sie pokazuje dopiero na klikniecie?

Kto by chciał kliknac w taka zbrzydłą miniaturke :(

Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 12:09 am

:???: :hmmm:
parker - Wto Sty 18, 2005 12:12 am

Mam powtórzyć eksperyment w dziale testowym? :evil:
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 12:14 am

spokojnie...
parker - Wto Sty 18, 2005 12:26 am

i czemu nie mam uprawnień do oglądania galerii avatarów ? :%
wrangla - Wto Sty 18, 2005 12:31 am

parker napisał/a:
i czemu nie mam uprawnień do oglądania galerii avatarów ? :%

Ja też. :%
Robimy jakiś protest? blokadę?
:co_jest:

Grün - Wto Sty 18, 2005 12:32 am

Ależ Panno Parker, oczywiście że Pani ma !
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 12:32 am

Moja droga Parker, czynię wszelkie starania, abyś zarówno Ty jak i pozostali Szanowni Forumowicze jak najszybciej uzyskała odpowiednie uprawnienia.
Marcin - Wto Sty 18, 2005 12:34 am

Avatar jest jak japoński wierszyk haiku - na maleńkim obrazku trzeba wyrazić wszystko co chce się powiedzieć o sobie. Trzeba ująć swoją osobowość, swój chwilowy stan ducha albo uwiecznić jakieś wydarzenie, czy w inny sposób wypowiedzieć się obrazem. Czasem Frakcja Wolnych Awatarów robi to za nas, ale wtedy należy się liczyć z pewną dozą złośliwości. Tak czy owak, avatary pojawiają się i znikają, a czasem są to naprawdę małe dziełka sztuki, czasem utworki o dużym ładunku znaczeniowym. Szkoda byłoby, gdyby tak po prostu odchodziły w niepamięć. Im właśnie poświęcona jest ta galeria.
Ładnie powiedziane, Mikołaju. :D

Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 12:35 am

Drodzy forumowicze, po dotkliwych turbulencjach nasz lot się ustabilizował i zgodnie z planem podażamy do celu. Życzę miłej podróży.
parker - Wto Sty 18, 2005 12:35 am

Mikołaj napisał/a:
Moja droga Parker, czynię wszelkie starania, abyś zarówno Ty jak i pozostali Szanowni Forumowicze jak najszybciej uzyskała odpowiednie uprawnienia.


Będę niewypowiedzianie wdzięczna, Panie Główny. :wink:

Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 12:36 am

Ładnie powiedziane, Grunie :mrgreen:
Marcin - Wto Sty 18, 2005 12:38 am

Prostuję. :D Ładnie powiedziane, Grünie. :D
Grün - Wto Sty 18, 2005 12:41 am

Ależ, drobnostka ;)
Marcin - Wto Sty 18, 2005 12:43 am

Cytat:
Robimy jakiś protest? blokadę?

Wrangla, czy reprezentujesz na FDG frakcję Samoobrony? :wink: Jak się FWA o tym dowie, to nie chcę myśleć co może Twojemu avatarowi się stać. :hihi:

wrangla - Wto Sty 18, 2005 12:43 am

Marcin napisał/a:
Wrangla, czy reprezentujesz na FDG frakcję Samoobrony. Jak się FWA o tym dowie, to nie chcę myśleć co może Twojemu avatarowi się stać.

:LL: nie róbcie mi tego.
Nie chcę mieć biało-czerwonego krawata. :hihi:

Pietrucha - Wto Sty 18, 2005 1:07 am

Cytat:
Avatar jest jak japoński wierszyk haiku - na maleńkim obrazku trzeba wyrazić wszystko co chce się powiedzieć o sobie. Trzeba ująć swoją osobowość, swój chwilowy stan ducha albo uwiecznić jakieś wydarzenie, czy w inny sposób wypowiedzieć się obrazem. Czasem Frakcja Wolnych Awatarów robi to za nas, ale wtedy należy się liczyć z pewną dozą złośliwości. Tak czy owak, avatary pojawiają się i znikają, a czasem są to naprawdę małe dziełka sztuki, czasem utworki o dużym ładunku znaczeniowym. Szkoda byłoby, gdyby tak po prostu odchodziły w niepamięć. Im właśnie poświęcona jest ta galeria.


A kiedy coś się pojawi w tej galerii?

Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 1:08 am

Już wkrótce, młodzieńcze!
Grün - Wto Sty 18, 2005 1:43 am

Powściągnij swą niecierpliwość, młody człowieku!
Corzano - Wto Sty 18, 2005 8:05 am
Temat postu: Re: Album działa!
Mikołaj napisał/a:
- wyświetlanie zdjęć: pop-up czy zwykła strona (na razie jest pop-up, potem ustawię na próbę zwykłą stronę)


Pop-up działa bardzo dobrze (Sabaoth, skopiuj skrypt od Mikołaja :) ), ale nie lubię wyskakujących okienek, więc opowiadam się za normalnym otwieraniem.

Cytat:
- kategorie: współczesne i stare? pocztówki? kolej? miasta?


Trzeba się zdecydować na podział rodzajowy lub czasowy. Można oba rodzaje połączyć i w grupach stare i nowe zrobić dwa podziały rodzajowe. To byłoby najczytelniejsze.
Jeśli zostanie zrobiony podział bez hierarchii: współczesne, stare, pocztówki, kolej, miasta to może powstać problem, gdzie wrzucić starą pocztówkę z kolejką w Gdańsku. Do Gdańska, kolei, pocztówek czy starych?

Sabaoth - Wto Sty 18, 2005 9:50 am

Cytat:
Pop-up działa bardzo dobrze (Sabaoth, skopiuj skrypt od Mikołaja)

Moze i dziala dobrze, ale wyswietla okienko na peryferiach ekranu. Moze uda mi sie go zmodyfikowac :hmmm:

Sabaoth - Wto Sty 18, 2005 10:32 am

Nie jestem tak dobry w pisaniu skryptow jak bym chcial. Moze ma ktos skrypt ktory po kliknieciu na miniaturke:

1. Sprawdza czy jest juz otwarty pop-up i jesli tak to go zamyka
2. Wyswietla pop-up o zadanych rozmiarach, umieszcza go centralnie na ekranie i laduje do niego obrazek

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

parker - Wto Sty 18, 2005 11:23 am

Dziękuję uprzejmie za dostęp do galerii avatarów. :wink:
Pytanie brzmi : czy każdy je dodaje sam? Czy będą jakieś kategorie, czy będzie to tak przemieszane?

Grün - Wto Sty 18, 2005 12:16 pm

A to, Panienko Parker, jest na tę chwilę materya nieco jeszcze niezbadana.
parker - Wto Sty 18, 2005 12:26 pm

Uprasza się zatem Wasze Ekscelencje o podjęcie odpowiednich działań :wink:
Grün - Wto Sty 18, 2005 1:25 pm

Nie ustajemy w czynnościach.
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 1:44 pm

Ja do wieczora zmuszony jestem ustać.
Zoppoter - Wto Sty 18, 2005 1:53 pm

Mikołaj napisał/a:
Ja do wieczora zmuszony jestem ustać.


Może zechciej spocząć, wszak tak długie stanie może do jakiejś niedyspozycyi nóg łaskawego Pana się przyczynić.

Sabaoth - Wto Sty 18, 2005 1:54 pm

Wlasnie zmodyfikowalem skrypt. U mnie dziala. Mam wiec do Wszystkich wielka prosbe, prosze wejsc na strone:
http://sabaoth.infoserve....oppot/test.html

i poklikac na kolejne obrazki, niezamykajac okienka. Pop-up z nowym obrazkiem powinien otwierac sie na srodku ekranu i powinien byc zawsze odswiezany po wybraniu nowej miniaturki. Prosze o uwagi, jesli cos nie dziala.

Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 1:54 pm

Niestety, okazji do spoczęcia będzie niewiele, to chyba, że trafi się jakaś Laura albo dwie, to sobie spocznę.
Zoppoter - Wto Sty 18, 2005 1:57 pm

Mikołaj napisał/a:
Niestety, okazji do spoczęcia będzie niewiele, to chyba, że trafi się jakaś Laura albo dwie, to sobie spocznę.


Na jednej mogłaby Ekscelencja narazić pośladek na dyskomfort... Chyba, że byłaby obszerna.

Grün - Wto Sty 18, 2005 2:02 pm

Ostrożnie, Ekscelencjo, bo Laury bywają cierniste...
Corzano - Wto Sty 18, 2005 2:24 pm

Sabaoth napisał/a:
Pop-up z nowym obrazkiem powinien otwierac sie na srodku ekranu i powinien byc zawsze odswiezany po wybraniu nowej miniaturki. Prosze o uwagi, jesli cos nie dziala.

W Ff pop-up otwiera się na srodku ekranu, ale nie ładuje się zdjęcie nawet przy wielokrotnym klikaniu. :II

wrangla - Wto Sty 18, 2005 3:33 pm

Sabaoth, u mnie wszystko gra. :D [Mozilla Firefox 1.0]
Corzano - Wto Sty 18, 2005 3:39 pm

wrangla napisał/a:
Sabaoth, u mnie wszystko gra. :D [Mozilla Firefox 1.0]

Na podanej przez niego stronie? Jaki masz system?

wrangla - Wto Sty 18, 2005 3:46 pm

Tak, na tej podanej stronie. System operacyjny: Win XP
wrangla - Wto Sty 18, 2005 4:19 pm

Saboath, informacja z ostatniej chwili - otwieranie okien na Twojej stronie już nie działa.
Teraz jest tak, że gdy kilkam na miniaturę zdjęcia, otwiera mi się puste okienko na środku ekranu. Gdy klikam ponownie w tę samą miniaturę lub inną, otwiera się kolejne puste okno, i kolejne, i kolejne...

seestrasse - Wto Sty 18, 2005 4:25 pm

informacja z jeszcze ostatniej chwili: działa :D (MacOsX, Safari ileś tam, nie pamiętam)
Sabaoth - Wto Sty 18, 2005 7:20 pm

To ja już zakręcony jestem :skolowany: Te skrypty bardzo wybiórczo działają na różnych systemach i przeglądarkach.
parker - Wto Sty 18, 2005 10:21 pm

Dodałam pierwsze zdjęcie w mojej prywatnej galerii. Niestety nie widzę opisu, jaki dodałam do zdjęcia :???:
parker - Wto Sty 18, 2005 10:34 pm

Ooo, przepraszam. On się pojawia jak się kursorem najedzie :oops: :wink:
Mikołaj - Wto Sty 18, 2005 11:10 pm

no... masz to w Polsce..?! masz to w Polsce? :hihi:
parker - Sro Sty 19, 2005 1:19 pm

Nie rozumiem wypowiedzi Waszej Ekscelencji :???:

A wracając do tematu - nie lepiej by było galerię awatarów uporządkować według użytkowników? Teraz nie wiadomo, który był czyj, w szczególności dotyczy to tych które nazywają się "zagadka nr? " :???:

pumeks - Sro Sty 19, 2005 1:22 pm

Fajną prywatną galerię ma Nauticus :==
parker - Sro Sty 19, 2005 1:23 pm

No to może przydałby się jeszcze wątek z zawiadomieniami o nowościach w prywatnych galeriach? :%
Mikołaj - Sro Sty 19, 2005 5:53 pm

Cytat:
Nie rozumiem wypowiedzi Waszej Ekscelencji

Cytat ze "Szczęśliwego Nowego Jorku" to był.

Co do uwag o uporządkowaniu - polecam okienka metoda sortowania i porządek na dole albumu. Zagadka to zagadka, jak ktoś zgadnie to przestanie nią być i pojawi się odpowiednia nazwa.
Natomiast wątek o nowościach każdy może założyć, byle tylko nie skończyło się to na wklejaniu tam zdjęć, które się właśnie dodało do albumu :hihi:

parker - Sro Sty 19, 2005 6:22 pm

No to "zgaduję" - nr 5 to moja papieżyca :wink:
parker - Sro Sty 19, 2005 6:24 pm

A sortowanie po użytkowniku.... sortuje po wklejaczu a nie po właścicielu avatara :hmmm:
Mikołaj - Sro Sty 19, 2005 6:25 pm

Swoich proszę nie zgadywać, no chyba że sytuacja będzie już beznadziejna...
Mikołaj - Sro Sty 19, 2005 6:27 pm

Cytat:
sortuje po wklejaczu a nie po właścicielu avatara

coooś Ty... :OO a w jakiej przeglądarce..? :hihi:

Parker - może w takim razie po tytule - tylko niech wklejacze konsekwentnie zaczynają od tego, czy jest to avatar.

parker - Sro Sty 19, 2005 6:58 pm

No dobra, może ja nie jestem kompatybilna technicznie z tą galerią, skoro mi ciągle coś nie chce zadziałać. Niech galeria się wypcha, ja nie umiem jej obsługiwać :evil:
Sabaoth - Sro Sty 19, 2005 7:34 pm

Cytat:
byle tylko nie skończyło się to na wklejaniu tam zdjęć, które się właśnie dodało do albumu

A to byłoby ciekawe :hihi:

Cytat:
Sabaoth, miło Cię widzieć!

A czy ja gdzieś zaginąłem :hmmm:

wrangla - Pon Sty 24, 2005 1:42 am

hmm, wrzuciłam wczoraj do galerii avatarów dwa cuda.... i co? i nic. Nie ma tego.
Mikołaj - Pon Sty 24, 2005 2:19 am

Ja też ich nie widzę... :???:
wrangla - Pon Sty 24, 2005 2:28 am

No to jeszcze raz wrzuciłam.
Po wykonanej operacji pokazuje się: "Twoje zdjęcie zostało dodane. Zdjęcie musi zostać zaakceptowane przez moderatora, lub administratora."

Ostatnio też takie coś przeczytałam, więc czekałam. A że się avatary nie pojawiły, to sobie pomyślałam, że przez cenzurę nie przeszły. :hihi:

Grün - Pon Sty 24, 2005 2:33 am

Może nie przeszły... znając Ciebie... :%
wrangla - Pon Sty 24, 2005 2:35 am

Grün napisał/a:
Może nie przeszły... znając Ciebie... :%

Co masz na myśli? :%

parker - Pon Sty 24, 2005 7:27 am

Moje też się zatrzymywały "na bramce"... ale przynajmniej Prawy je widział (i to podwójnie :wink: )
Corzano - Pon Sty 24, 2005 10:10 am

Widzę 35 avatarków w galerii, a jednocześnie jest informacja o 52 rzekomo tam się znajdujących. Czy są jakieś podkategorie dostępne tylko dla Rzygaczy?
Grün - Pon Sty 24, 2005 1:01 pm

Raczej dla pełnoletnich :%
Corzano - Pon Sty 24, 2005 1:04 pm

Jeśli pełnoleniość jest od 90-tki, to faktycznie się nie łapię. :hihi:
Grün - Pon Sty 24, 2005 1:11 pm

A tam od 90-tki. Od 88!
parker - Pon Sty 24, 2005 2:01 pm

Oooo, ja też nie widzę tych pozostałych... też jestem za młoda? Przecież ja jestem bez wieku :%
Sabaoth - Pon Sty 24, 2005 2:07 pm

No wlasnie, kobiet o wiek sie nie pyta :mrgreen:
Grün - Pon Sty 24, 2005 3:29 pm

przynajmniej do pewnego momentu :)
parker - Pon Sty 24, 2005 4:19 pm

Którego momentu? bo nie wiem kiedy się ujawnić :hihi:
Grün - Pon Sty 24, 2005 4:29 pm

Jak powiesz ile masz lat a nikt nie powie że na tyle nie wyglądasz :^^
parker - Wto Sty 25, 2005 5:17 am

Wszystko zależy od tego, komu się mówi :wink:
parker - Pon Mar 07, 2005 6:17 pm

Czy ktoś próbował już po awarii dodawać coś do galerii awatarów? Mi tylko błysnęło jakimś komunikatem phpBB-owym (nie zdążyłam nawet przeczytać) no i wkleiło się ale obrazka nie widać :(
Grün - Pon Mar 07, 2005 10:53 pm

Teraz trzeba obrazek wgrywać na serwer i linkować... nie jest to wygodne, ale Wielki Mikołaj o tym wie i jak będzie się dało to napewno poprawi.
Mikołaj - Pon Mar 07, 2005 10:56 pm

Wielki Mikołaj wie i minutę po przeczytaniu tego posta zgłosił problem do administratora serwera, który od tego czasu milczy.
parker - Pon Mar 07, 2005 10:57 pm

Ależ nie poganiam, widziałam, że Gospodarz również próbował (już po moim poście) coś wkleić i tyż nie widać :)
Grün - Pon Mar 07, 2005 11:12 pm

Może trzeba adminom zrobić najście? :%
parker - Pon Mar 07, 2005 11:14 pm

Co masz na myśli? Jakie "najście"? 8O
Grün - Pon Mar 07, 2005 11:16 pm

Ja nic nie mówiłem :%
Sabaoth - Pon Mar 07, 2005 11:18 pm

Czasami niektóre avatary znikają, ale potem się pojawiają (np. Zoppcio).
parker - Pon Mar 07, 2005 11:18 pm

Nie mówiłeś, ale napisałeś :mrgreen:
Mam to na printscreenie :wink:

dago - Czw Mar 10, 2005 3:27 pm

Przeglądając forum trafiam w postach na współczesne zdjęcia wszelkiego rodzaju obiektów, czy zdjęcia te są gdzieś gromadzone wraz z opisem, czy też tylko dostępne w postach? (wiem, znam www.Akademię Rzygaczy).
Często są to zdjęcia moim zdaniem mające szansę stania się w niedługim czasie unikatową dokumentacją obiektów które znikną albo których w obecnym stanie już nie zobaczymy i właśnie z tego powodu warto je gromadzić w jednym miejscu. Nie chodzi mi tu o fotografię artystyczną a raczej o zdjęcia mające charakter dokumentacyjny z krótkim opisem obiektu i miejsca.

Pozdrawiam

Grün - Czw Mar 10, 2005 3:34 pm

Są zgromadzone. Na płytkach u autorów. Ja mam jakieś 3000 zdjęć. Pozostali zapewne nie mniej.
dago - Wto Mar 15, 2005 8:06 pm

Szkoda że tylko na płytkach a nie w formie czegoś w rodzaju katalogu na stronie www. :cry:

Pozdrawiam

jahrek - Pon Lip 25, 2005 1:55 am

Wbrew tytułowi wątka - Album NIE dziala... :hmmm: u mnie pokazuje się tylko tytuł, komentarze itd, brakuje jednak esencji albumu - zdjęć! :???: Poza tym, co się stało z zegarem? wg jakiego czasu teraz operujemy? :mrgreen:

edycja --> zdjęcia są dostępne dopiero poprzez kliknięcie na pole komentarz/ocena, brak tylko miniatur na stronie głównej albumu i prywatnych galerii

Mikołaj - Pon Lip 25, 2005 3:12 am

przyjdzie walec i wyrówna :%
Mikołaj - Wto Sie 02, 2005 3:42 pm

naprawione, gdyby coś się gdzieś sypnęło, to donoście
seestrasse - Wto Sty 31, 2006 3:09 pm

ja donoszę, że nikt moich zdjęć nie ogląda :roll: zapraszam! 8))
Marcin - Wto Sty 31, 2006 3:22 pm

Jak to nikt. :wink: Widzę, że prawie połowa zdjęć została wykonana w mojej obecności. :hihi:
seestrasse - Wto Sty 31, 2006 3:31 pm

:P :D
Corzano - Wto Sty 31, 2006 5:06 pm

Też dziś zastanawiałem się nad wywaleniem swoich, bo do dokładania zupełnie brakuje inspiracji. :roll:
seestrasse - Wto Sty 31, 2006 5:18 pm

dlaczego "do wywalania"? foty są fajne! :dooobry:
Corzano - Wto Sty 31, 2006 5:28 pm

Nikt nie ogląda, to po co zajmować miejsce. :???:
seestrasse - Wto Sty 31, 2006 5:31 pm

spoko Corzi :D po prostu musimy się reklamować :evil: :wink:
fritzek - Wto Sty 31, 2006 5:38 pm

Corzano napisał/a:
Nikt nie ogląda, to po co zajmować miejsce. :???:

Komplementów Ci się zachciewa, co? :wink:

seestrasse - Wto Sty 31, 2006 5:41 pm

a właśnie!
http://www.forum.dawnygda...omment_id=37#37
:D

fritzek - Wto Sty 31, 2006 5:46 pm

seestrasse napisał/a:
a właśnie!
http://www.forum.dawnygda...omment_id=37#37
:D

:D :D :D
No to ja zapraszam do swojej, świeżo założonej :D

seestrasse - Wto Sty 31, 2006 5:49 pm

no, no! pani to ałtystka jakaś! brawo! :==
mk4 rozwala :D

fritzek - Wto Sty 31, 2006 6:05 pm

seestrasse napisał/a:
no, no! pani to ałtystka jakaś! brawo! :==
mk4 rozwala :D

Cicho! Bo wyjdzie na jaw, że Iski-ałtystki to towarzystwo wzajemnej adoracji :mrgreen:
Dzięki :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group