Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Kilka rycin i zdjęc nie tylko z dalekiej przeszłości Gdańska

wodnik88 - Sro Sty 05, 2005 4:50 pm
Temat postu: Kilka rycin i zdjęc nie tylko z dalekiej przeszłości Gdańska
Może komuś to się przyda lub przynajmniej zaciekawi oko :wow: Większość wzięta z książki Mariana Pelczara "Gdańsk".
wodnik88 - Sro Sty 05, 2005 4:57 pm

I jeszcze coś.
Pietrucha - Sro Sty 05, 2005 5:11 pm

Bardzo podobają mi się grafiki, części jeszcze niewidziałem. :== Szczególnie ta przedstawiająca ulicę Na Piaskach.
Grün - Sro Sty 05, 2005 5:43 pm

Piękne - książka też. Ale jak Wielki Architekt zobaczy że nie przycięte... :%
wodnik88 - Sro Sty 05, 2005 7:08 pm

Niestety mój komputer często odwawia posłuszeństwa. :cry:
wodnik88 - Sro Sty 05, 2005 8:51 pm

I jeszcze coś. Mapka Gdańska, twierdzy Wisłoujście z szańcem zachodnim i takie tam...
Mapka pochodzi z dzieła Jerzego Curicke (pierwszą historię Gdańska) wydanego przez jego syna w 1687 roku. Wykonana przez Piotra Willera.Niestety nie mogę zamieścić całej mapy więc będzie w kawałkach. :II

Mikołaj - Czw Sty 06, 2005 12:15 am

Cytat:
Ale jak Wielki Architekt zobaczy że nie przycięte...

To przytnie :hiihihi:

Grün - Czw Sty 06, 2005 12:27 am

Rozpuszczasz nas :%
Mikołaj - Czw Sty 06, 2005 12:31 am

Pierwszy raz przyciąłem za darmo, za nastepne trzeba będzie placić.
Grün - Czw Sty 06, 2005 12:36 am

Albo skakać na małpę za karę :%
pumeks - Czw Sty 06, 2005 9:19 am

Pietrucha napisał/a:
Bardzo podobają mi się grafiki, części jeszcze niewidziałem. :== Szczególnie ta przedstawiająca ulicę Na Piaskach.

Trzeba było patrzeć wczoraj w pizzerii, jak ją pokazywałem w 'Danzig und seine Bauten' :hihi:

Kasia_57 - Czw Sty 06, 2005 9:57 am

Wspaniałe jest zdjęcia z widokiem z bazyliki NMP. Takiego jeszcze nie widziałam.
wodnik88 - Czw Sty 06, 2005 9:58 am

To może jeszcze pachołek. Czuję się troche lepiej jak coś dałem na to formu niż coś wziąłem :D
Jeżeli przez pomyłke zamieściłem czyjeś zdjęcie, które wcześniej ściągnąłem bardzo przepraszam, ale miałem jak wiadomo troche
problemów z komputerem i pomieszał mi pliki, które ściągnąłem z moimi. Więc wrazie czego bardzo przepraszam i proszę by ta osoba dała znać.

Pietrucha - Czw Sty 06, 2005 3:08 pm

Cytat:
Trzeba było patrzeć wczoraj w pizzerii, jak ją pokazywałem w 'Danzig und seine Bauten'


Patrzyłem, ale posta zacytowanego przez Ciebie pisałem przed wyjściem. :hiihihi:

Marek Z - Czw Sty 06, 2005 7:24 pm

Fajne jest zdjęcie tramwaju konnego z Długiego Targu
Corzano - Nie Sty 16, 2005 3:38 pm

Grün o książce Pelczara napisał/a:
Piękne - książka też.

To ja mam pytanie niezwiązane z tematem: po ile ta ksiązka chodzi? Bywa często na allegro?

zbad - Nie Sty 16, 2005 9:19 pm

czy ktorys z forumowiczow jechal tym tramwajem, bo ja jechalem. to jest jednoczesnie podchwytliwe pytanie o wiek szanownych forumowiczow.
wodnik88 - Nie Sty 16, 2005 9:42 pm

Taki trajtek stał kiedyś na "zapleczu" zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu. Potem po wyremontowaniu stał już na pokaz, ale też na terenie zajezdni. Miałem szczęście troche w nim posiedzieć. Mieli go wkońcu ustawić przed Żakiem, ale się nie zgodzili, uważając że młodzież go zniszczy. Teraz już nie wiem gdzie się podział, ale ZKM miał dwa takie wagoniki (o ile dobrze pamiętam, bo dawno mnie już tam nie było).
stary szkot - Pon Sty 17, 2005 1:47 am

zbad napisał/a:
czy ktorys z forumowiczow jechal tym tramwajem, bo ja jechalem. to jest jednoczesnie podchwytliwe pytanie o wiek szanownych forumowiczow.


A jechałem nim, jechałem. I nie tylko: to zdjęcie powstało bo w nim siedziałem. A co do wieku - mój nick zawiera szczerą prawdę. :hihi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group