Dawny Gdańsk

Akademia Rzygaczy - Wystawa "Jestem stąd"

Mikołaj - Czw Paź 07, 2004 2:46 am
Temat postu: Wystawa "Jestem stąd"
Plan jest następujący. Uzgadniamy między sobą co kto ciekawego ma do pokazania: pocztówki, mapy, ksiązki, zdjęcia, dokumenty, projekty architektoniczne :D itp. itd., komponujemy to w sensowną całość, opisujemy i organizujemy w PANie albo w innym przychylnym miejscu wystawę.
Zimowit zapewne pomoże porozumieć się z PANem, jeśli to nie wypali to pomyślimy o innych lokalizacjach, może o UG albo o galerii na rogu Grobla Czwartego :wink: i Świętojańskiej. W każdym razie potrzebowalibyśmy kilku gablotek i trochę przestrzeni.
Terminów póki co nie będziemy sobie wyznaczać.
Myślę, że możemy poprosić GW poprzez Marcina.re o medialne wsparcie.
Gdyby się udało wyciągnąć z własnej albo cudzej kieszeni trochę kasy, to moglibyśmy przygotować folder z wybranymi tekstami z Akademii, z prezentacją treści naszych stron, plonem naszych wycieczek eksploracyjnych, opisem akcji "Znicz" i z czym tam jeszcze.
Wystawa mogłaby się nazywać "Jestem stąd", firmowałoby ją wiadome logo.
Trzeba jakoś zaznaczyć trzeci rok działalności Akademii i rocznicę powstania Forum, prawda? :^^

Mikołaj - Pią Paź 08, 2004 3:05 am

Coś się pomieszało w ustawieniach i nie możecie tu pisać czy naprawdę nikt nie jest zainteresowany tym pomysłem?
Grün - Pią Paź 08, 2004 8:42 am

TO jest Mikołaju, że tak powiem, standard :) Pamiętasz moje wynurzenia na temat stowarzyszenia, moje apele o udział w różnych rzeczach?
Sabaoth - Pią Paź 08, 2004 9:21 am

No tak, ja bym chetnie udostepnil moje zbiory, moze nawet bym wypromowal plyte CD z moja strona. Tylko daleko tak troche :II
Marcin - Pią Paź 08, 2004 9:21 am

Cytat:
Coś się pomieszało w ustawieniach i nie możecie tu pisać
Prawie :wink: Ponieważ mam pewne kłopoty techniczne (jak bym dorwał jednego s... to bym mu nogi z d... powyrywał :evil: ) i część postów które napisałem nie znalazło się na forum (między innymi i tu). :II A przyznam, że pomysł spodobał mi się bardzo. :D Co prawda jakiś unikatów nie posiadam w swych skromnych zbiorach, ale służe tym czym mam.
pumeks - Pią Paź 08, 2004 9:22 am

Powinniście brać pod uwagę psychologię internetu. Różni ludzie mają różną motywację do udzielania się na listach dyskusyjnych itp. Dla mnie np., i myślę że nie tylko dla mnie, jest to rodzaj czegoś co się kiedyś ładnie nazywało "wewnętrzną emigracją". Lubię się udzielać w internecie, ale nie bardzo mam ochotę przenosić tę działalność na zewnątrz. Stąd m. in. moja rezerwa w stosunku do inicjatyw tego typu.
Marek Z - Pią Paź 08, 2004 12:20 pm

Ja na razie :nie_powiem:
Barabasz - Pią Paź 08, 2004 12:39 pm

Hmm :hmmm:
Ja mam zbiorek znaczków pocztowych "Freie Stadt Danzig", który z przyjemnością mogę udostępnić :hihi:

Maciek - Pią Paź 08, 2004 2:40 pm

Ja nie mam żadnych zbiorów ale mogę odkurzać gabloty. :lol:
Mikołaj - Pią Paź 08, 2004 6:45 pm

Sabaoth, a kiedy masz zamiar pojawić się w Mieście. Bo na co jak na co, ale na Twoje zbiory to warto poczekać...
PAULUS MAZUR - Pią Paź 08, 2004 6:58 pm

Podobnie jak Marcin również ja swoje malutkie i ,,nieśmiałe'' zbiory dla wspólnej sprawy bym udostępnił. :D
Marcin - Pią Paź 08, 2004 7:00 pm

Cytat:
malutkie i ,,nieśmiałe'' zbiory

Ależ Paulusie, po tym co pokazałeś na forum te powyższe określenia to eufemizmy. :D

parker - Pią Paź 08, 2004 7:53 pm

Maciek napisał/a:
Ja nie mam żadnych zbiorów ale mogę odkurzać gabloty. :lol:


ja też nie mam to się nie odzywam :nie_powiem:

Sabaoth - Pią Paź 08, 2004 8:04 pm

Cytat:
Sabaoth, a kiedy masz zamiar pojawić się w Mieście

Ja już byłem w Mieście :II A kiedy znowu? Trudno mi na razie powiedzieć.

DarioB - Nie Paź 10, 2004 11:39 am

Ja ze swojej strony mógłbym trochę zdjęć zaprezentować. Mam nawet trochę (kilkadziesiąt) ciekawszych w formacie 20x30 już wywołanych
Grün - Nie Paź 10, 2004 11:40 am

Bardzo pięknie - to je wyjmij i połóż gdzieś na wierzchu :)
PAULUS MAZUR - Pon Paź 11, 2004 10:50 pm

GRUENIE PEWNIE NIE BĘDĘ SPECJALNIE ODKRYWCZY -ALE CZY ZAUWAŻYŁEŚ W KOŚCIELE ŚW.JERZEGO W SOPOCIE WEWNĄTRZ U GÓRY SĄ ZDAJE SIĘ DREWNIANE RZEŻBY STYLIZOWANE NA ,,RZYGACZE'' ---CZY SIĘ MYLĘ???
Grün - Wto Paź 12, 2004 1:17 pm

To są elementy smokopodobne - charakterystyczne dla mocno północnego zdobnictwa. :)
Zoppoter - Wto Paź 12, 2004 2:35 pm

Grün napisał/a:
To są elementy smokopodobne - charakterystyczne dla mocno północnego zdobnictwa. :)


I to chyba tylko rodzaj stylizacji. Wszak ten kościół ma dopiero 102 lata...

seestrasse - Wto Paź 12, 2004 2:41 pm
Temat postu: Re: Wystawa "Jestem stąd"
Mikołaj napisał/a:
Plan jest następujący. Uzgadniamy między sobą co kto ciekawego ma do pokazania: pocztówki, mapy, ksiązki, zdjęcia, dokumenty, projekty architektoniczne


To ja zrobie kanapki dla szanownych Wystawców :D

Grün - Wto Paź 12, 2004 3:07 pm

O - to jest świetna myśl ;)
Pietrucha - Pon Paź 18, 2004 5:51 pm

Cytat:
do pokazania: pocztówki, mapy, ksiązki, zdjęcia, dokumenty, projekty architektoniczne itp. itd.,

Same "papierzyska" czy inne przedmioty również?

Grün - Pon Paź 18, 2004 6:11 pm

Inne również :) Twoje 533456232 porcelanowe kaplse też :)
Pietrucha - Pon Paź 18, 2004 6:34 pm

Cytat:
Inne również Twoje 533456232 porcelanowe kaplse też


to cisze się, że i ja bede mógł się na coś przydać :hurra:

Gdanszczanin - Sro Paź 20, 2004 11:34 pm

Chetnie bym cos wystawil ale nie bardzo mam co , ewentulanie dyplom z fabryki wagonow ( zdjecie kiedys zamiescilem ) - sztuk jeden, pocztowka - sztuk jeden , i zdjecie czy tez zdjecie datowane ( pozanje po blaszcze na dole ) na 1944 . I na tym sie konczy moja kolekcja.
Grün - Sro Sie 17, 2005 7:30 pm
Temat postu: Wystawa
Podjąłem dzisiaj zawieszone ponad półtora roku temu rozmowy w sprawie urządzenia wystawy akademicko-muzealnej. Wystawę wyobrażamy sobie nadal w postaci kilku posterów z tekstami z Akademii połączonych z ekspozycją artefaktów związanych z codziennym życiem w Mieście w latach międzywojennych i nieco wcześniejszych. Potrzebne byłyby do tego drobne eksponaty w rodzaju dokumentów, publikacji, butelek, porcelanowych kapsli i co tylko jeszcze przyjdzie nam do głowy.
W związku z powyższym pytam Was czy wypożyczylibyście eksponaty z Waszych zbiorów na taką wystawę? A jeśli tak to kto i co.
Termin wystawy widziałbym gdzieś na koniec września.
Jakieś propozycje? Sugestie? Wszystko mile widziane.
No to czekam :)

Sabaoth - Sro Sie 17, 2005 7:33 pm

Ja jak najbardziej tak, tylko jak je dostarczć?
parker - Sro Sie 17, 2005 7:35 pm

Ja tam nie mam artefaktów ale jestem dobra w zapełnianiu antyramek :wink: starą dobrą metodą studentów architektury - w życiu nic się nie przesunie ani nie odpadnie :wink:
Mikołaj - Sro Sie 17, 2005 7:41 pm

Mam kilka rzeczy, które mogą oko niejednego Gdańskofila ucieszyć i chętnie je udostępnię, co jest dosyć oczywiste biorąc pod uwagę treść tego posta.

Z góry jednak przepraszam, ale wrzesień to jest miesiąc moich chyba najwżniejszych w życiu egzaminów i nie będę w stanie udzielać się organizacyjnie. W terminie o kilka tygodni późniejszym - bez problemu.

rispetto - Sro Sie 17, 2005 9:41 pm

Spytam prozaicznie. Czy wystawa będzie wystarczająco zabezpieczona przed tymi, którzy mają "lepkie palce"?
danziger - Sro Sie 17, 2005 9:43 pm

Ja niestety za wiele nie mam, ale to co mam mogę dać - np. tablicę emaliowaną z herbem PRL sygnowaną z tyłu Emallierwek Segor Danzig, monety - jedna z 1807 i 3 czy 4 z drugiego WMG, kilka znaczków pocztowych (skromny bardzo zbiorek) :hmmm: z rzeczy powojennych odznaka "za zasługi dla Gdańska", jakies znaczki solidarnościowe i inne - własciwie to ja mam tylko trochę smieci...
seestrasse - Sro Sie 17, 2005 9:47 pm

a ja ponawiam propozycję zrobienia kanapek :wink:
Grün - Sro Sie 17, 2005 10:50 pm

Mikołaju - toż ja z góry zakładam, że Ty tak i nawet nie pytam. :)
Co do bezpieczeństwa to raczej się nie obawiam - oni tam kładą to pod szybkię - w gablotki - jak w normalnem muzeumie.

DarioB - Sro Sie 17, 2005 11:57 pm

Ja ze swojej strony mogę, tak jak to pisałem te kilka miesięcy temu przekazać kilkadziesiąt współczesnych zdjęć Gdańska mojego autorstwa (format A4).
parker - Czw Paź 06, 2005 3:12 pm

Skoro jutro rok mija od padniętej propozycji - czas zabrać się za realizację :wink:
Rektór ma pewne ustalenia w galerii, tygodnie, o które prosił Mikołaj, prawie minęły, samozwańcze kustoszki Parker i Zesztrasia spotykają się w przyszłym tygodniu na zebraniu roboczym.

Mam nadzieję, że tym razem się uda :wink:

seestrasse - Czw Paź 06, 2005 3:13 pm

:== :hurra:
no to do roboty :wink:

Mikołaj - Czw Paź 06, 2005 3:33 pm

avanti!
Grün - Czw Paź 06, 2005 4:04 pm

:amen:
Mikołaj - Pią Paź 07, 2005 12:33 pm

Ja do środy dostęp do netu mam jedynie sporadycznie, gdyby były jakieś ustalenia to poproszę o telefon lub smsa.
Grün - Pią Paź 07, 2005 12:38 pm

Mikołaj! Ile można świętować! :%
Zoppoter - Pią Paź 07, 2005 12:54 pm

Słuchajcie, a kilka numerów "Danziger Neueste Nachrichten" z wiosny 1939, w średnim stanie to by się nadało?
Sabaoth - Pią Paź 07, 2005 12:58 pm

Ja moge dostarczyc jedynie skany zdjec i pocztowek w wiekszej rozdzielczosci. Daleko mi troche do wystawy :II
Grün - Pią Paź 07, 2005 12:59 pm

Jasne że by się nadawało - nadają się wszelkie drobiazgi z gdańskiej historii. Panie Kustoszki powinny zrobić listę co kto mógłby wypożyczyć na wystawę i potem możemy dokonać selekcji.
parker - Pią Paź 07, 2005 1:38 pm

Grün napisał/a:
Jasne że by się nadawało - nadają się wszelkie drobiazgi z gdańskiej historii. Panie Kustoszki powinny zrobić listę co kto mógłby wypożyczyć na wystawę i potem możemy dokonać selekcji.


Pani kustoszka Parker jest już w trakcie robienia takiej listy według wcześniejszych deklaracji - po spotkaniu roboczym spodziewajcie się prywatnych wiadomości z dokładniejszymi pytaniami :)
Chyba że ktoś nie może już wytrzymać, to niech przysyła listy artefaktów na mojego mejla :)

parker - Sob Paź 08, 2005 1:00 pm

Według wcześniejszych deklaracji na liście "dawców" znaleźli się (w kolejności całkowicie przypadkowej :wink: ) :
Mikołaj, Grün, Langfuhrterek, Zoppoter, Barabasz, Paulus, Dario, Pietrucha, Gdańszczanin, Sabaoth i Danziger. Ktoś jeszcze ma ochotę się przyłączyć?

Corzano - Sob Paź 08, 2005 1:31 pm

Ochota jest, ale niestety nic poza tym. :II
parker - Sob Paź 08, 2005 1:59 pm

Nie masz jakichś brzeźnieńskich elementów, które by się nadawały?
parker - Wto Paź 11, 2005 11:54 pm

Ogłoszenie duszpasterskie po spotkaniu roboczym:
wszelkie pomysły, uwagi i listy artefaktów, które chcecie udostępnić, proszę przysyłać na mojego mejla ( miss.parker@interia.pl ) w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2005 (do godziny 23:59 :wink: - decyduje oczywiście data stempla pocztowego :wink: )

parker - Sro Paź 26, 2005 6:29 pm

Listę zgłoszonych artefaktów uważam za zamkniętą. Zgłoszę się wkrótce do właścicieli tych wybranych przez kustoszki :)
Pietrucha - Sro Paź 26, 2005 7:53 pm

a zdradźcie troszke tajemnicy! kiedy ta wystrawa i gdzie? to już pewne?
Grün - Sro Paź 26, 2005 7:54 pm

Bardzo chętnie byśmy, ale jeszcze tego sami nie wiemy na pewno :)
fritzek - Sro Paź 26, 2005 8:04 pm

Umknął mi jakoś ten wątek. No cóż, może w przyszłym roku się nie zagapię i się załapię.
seestrasse - Czw Paź 27, 2005 1:19 am

a masz coś baaardzo ciekawego?
fritzek - Czw Paź 27, 2005 5:24 pm

seestrasse napisał/a:
a masz coś baaardzo ciekawego?

Parker dostała spis. Za dużo tego nie ma, ale jeżeli coś się nada to siem cieszem :P

A baaardzo ciekawe jest opakowanie od jajek, które zaprezentowałam w "bla bla bla". Moim zdaniem nadaje się na gwóźdź wystawy :haha:

parker - Czw Paź 27, 2005 5:44 pm

Parker dostała, Zesztrasiu, dostaniesz na priv :)
Nie jestem pewna, czy jajka mamy tam gdzieś w programie :hihi:

fritzek - Czw Paź 27, 2005 5:47 pm

parker napisał/a:
Nie jestem pewna, czy jajka mamy tam gdzieś w programie :hihi:

No jak to?! A jajeczko w majonezie pod ciepłą wódkę na wernisażu? :hihi:

parker - Czw Paź 27, 2005 5:54 pm

No tak, catering zabrał się za kustoszowanie i zapomniał o jedzeniu. Ale las rąk tu widzę chętnych :hihi:
fritzek - Czw Paź 27, 2005 6:25 pm

parker napisał/a:
No tak, catering zabrał się za kustoszowanie i zapomniał o jedzeniu. Ale las rąk tu widzę chętnych :hihi:

Ja się bardzo chętnie tym zajmę. Tylko potrzebuję kogoś do pomocy. Mam wprawę - z dwoma koleżankami zrobiłam taki catering na obronę dyplomów, że dostałyśmy oceny celujące :hiihihi:

parker - Pią Paź 28, 2005 2:57 pm

Dobrze - jak dojdziemy do tego etapu w planie, to się zgłosimy po propozycję menu :wink:
Mikołaj - Wto Lis 15, 2005 10:39 pm

Mówiłem Grunowi, ale nie wiem, czy dalej przekazał - jestem "po słowie" z dziekanem Wydziału Prawa i Administracji, który chętnie taką wystawę widziałby na wydziale. Więc o ile w pierwszej odsłonie uwaga będzie zapewne skupiona na wątkach "politechnicznych", o tyle w drugiej przydałby się większy nacisk na kwestie prawno-ustrojowe. Coś z tej działki też mamy, wiec nie powinno być problemu.
Nie jest wykluczone, że dostałbym od wydziału niewielkie wsparcie finansowe.

parker - Wto Lis 15, 2005 10:50 pm

Kwestie prawno-ustrojowe są całkiem bogato reprezentowane w tym, co jak na razie zostało wytypowane na wystawę :)
Niedobry Grün, nic nie powtórzył :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group