Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Studenckie projekty - Targ Rybny

parker - Nie Paź 03, 2004 11:56 am
Temat postu: Studenckie projekty - Targ Rybny
Mówiłam wczoraj Sabaothowi i Marcinowi o stronie studenckich projektów - oto ona, może juz znacie ;-)

Projektowanie sem.VIII

Marcin - Nie Paź 03, 2004 12:15 pm

8O Zgroza...
bassa - Nie Paź 03, 2004 12:54 pm

Ehm...Chyba sam temat- ew pełnej zabudowy Targu Rybnego jest w pierwszym rzucie oka trudny do przełkniecia -skoro tyle pustych miejsc czeka na Piekne Projekty- chocby tereny vis a vis twierdzy Wisłoujscie oraz chyba z 50 zakatkow i zaułkow wrzeszczanskich.na przykład Biała miedzy rynkiem a dworcem...
parker - Nie Paź 03, 2004 2:47 pm

aaa, wiedziałam, że gdzieś już to było - w Akademii, z odpowiednim komentarzem Rektora ;-)
parker - Nie Paź 03, 2004 2:58 pm

Cytat:
tyle pustych miejsc czeka na Piekne Projekty

Cytat:
na przykład Biała miedzy rynkiem a dworcem...


Kto by chciał zainwestować w takie miejsce... okno w okno z torami kolejowymi nie chciałby nikt zamieszkać ani pracować. Przychodzi mi do głowy jedynie wielka powierzchnia reklamowa ;-)

Marek Z - Nie Paź 03, 2004 3:16 pm

Cytat:
Zaprojektowanie budynku hotelu o szczegółowym programie ustalanym indywidualnie, w sytuacji rzeczywistej obejmujacej tkankę śródmiejska ze wszystkimi uwarunkowaniami i utrudnieniami wynikajacymi z niej dla projektowania, a zwłaszcza z sasiedztwa gdańskiej starówki (300 km>>);

Moim zdaniem to są prace nie na temat. Który z nich uwzględnia sąsiedztwo gdańskiej (tfu !) starówki (300 km>>) ? No chyba, że są to prace ćwiczebne. Mam nadzieję, że żaden z tych projektów nie będzie zrealizowany.

parker - Nie Paź 03, 2004 3:27 pm

Cytat:
No chyba, że są to prace ćwiczebne


to SĄ prace ćwiczebne. Projektowanie architektoniczne, Semestr VIII, Katedra Użyteczności Publicznej Wydziału Architektury PG. Skądinąd wiem, że prace dość wysoko ocenione ;P

Marek Z - Nie Paź 03, 2004 3:48 pm

Cytat:
Skądinąd wiem, że prace dość wysoko ocenione ;P

Merytoryczna wartość tych prac - nie zaprzeczam - jest moze i wysoko oceniona. Zgadzam się, że na takową zasługują. Natomiast "sytuacja rzeczywista obejmująca tkankę śródmiejską ze wszystkimi uwarunkowaniami i utrudnieniami wynikajacymi z niej dla projektowania, a zwłaszcza z sasiedztwa gdańskiej starówki (300 km>>);" - jak napisano - jest nie trafiona.

Petelka - Nie Paź 03, 2004 7:05 pm

Cytat:
Zgroza...

Ja mogę tylko za Marcinem powtórzyć: zgroza!!!
Jedyny projekt na którym jeszcze zatrzymalo sie moje oko, to ten z łodziami (Bagińskiego). W nim przynajmniej jest jakaś próba nawiązania do miejsca, choćby przez skojarzenia... Ale reszta? Szkoda słów... :II

Mikołaj - Nie Paź 03, 2004 7:31 pm

http://www.pg.gda.pl/~jkr...ch/Szarmach.htm

Szarmach, Szarmach, znacie kogoś o nazwisku Szarmach...?? :hihi:

Mikołaj - Nie Paź 03, 2004 7:37 pm

"ja zawsze z młodzieżą..." jak śpiewa Kazik, ale to juz naprawdę przegięcie

Może popastwimy się odrobinkę, co?
Proponuję nasz wewnętrzny konkurs na najbardziej niedorzeczny projekt i na największą bzdurę w opisie.

Petelka - Nie Paź 03, 2004 7:50 pm

Cytat:
Proponuję nasz wewnętrzny konkurs na najbardziej niedorzeczny projekt i na największą bzdurę w opisie.

Mój typ (i projekt i opis):
http://www.pg.gda.pl/~jkr...ko/budzko00.htm

seestrasse - Nie Paź 03, 2004 8:53 pm

e tam :hihi: to jest lepsze :roftl:
Mikołaj - Nie Paź 03, 2004 9:02 pm


Cytat:
Bryłę ukształtowałem na zasadzie kontrastu elementów dynamicznych i pionowych statycznych. Dynamika bryły rośnie. Co widać powyżej. Kontrast symbolizuje konflikt, elementy statyczne to miasto dbające o swoje interesy, dynamiczne to flota kaperska - zbieranina awanturników i żołnierzy.

:roftl: :haha:

i przy okazji jeszcze jedno spostrzeżenie-
Cytat:
obcowanie obiektu projektowanego ze starą tkanką miasta

"tkanka miasta": słowo-wytrych. wystarczy coś takiego napisać i już jest mądrze.
Trzeba zapamiętać.

To tyle złośliwości w tym secie.

seestrasse - Nie Paź 03, 2004 9:13 pm

:haha:
prawie wszyscy autorzy wycieraja sobie usta :hihi: równiez brama Tobiasza...

parker - Nie Paź 03, 2004 9:28 pm

Dawajcie, dawajcie - przekażę autorom ;-)
Mikołaj - Nie Paź 03, 2004 9:55 pm

Po latach pewnie duma ich nie rozpiera...
seestrasse - Nie Paź 03, 2004 10:39 pm

parker napisał/a:
Dawajcie, dawajcie - przekażę autorom ;-)

przekaz im tez namiar na FDG - wtedy autorzy dadza nam... :hihi:

parker - Nie Paź 03, 2004 10:47 pm

Cytat:
Po latach


nie wiem, czy oni w ogóle pamiętają, że kilka lat temu umieszczono to w sieci i tak sobie wisi ;)

lucy - Nie Paź 03, 2004 10:53 pm

O matko!!!!!!!!!!!!! 8O

Co to jest????????? 8O :wow: :głupi_ty:

Grün - Pon Paź 04, 2004 12:12 am

To jest właśnie to co umieją współcześni "architekci" - trudno to nazwać architekturą... Ale nad projektami Targu Rybnego już się pastwiłem kiedyś w Galerii Niezrealizowanych Projektów - i nie chce mi się powtarzać tego wszystkiego, co pisałem o nieudolności, braku poczucia czegokolwiek, ze smakiem i charakterem miejsca na czele. Szkoda mojego gadania - oni i tak uważają, że robią dobrze - na taką postawę niestety nie ma lekarstwa.
pumeks - Pon Paź 04, 2004 9:18 am

Grün napisał/a:
To jest właśnie to co umieją współcześni "architekci" - trudno to nazwać architekturą... Ale nad projektami Targu Rybnego już się pastwiłem kiedyś w Galerii Niezrealizowanych Projektów - i nie chce mi się powtarzać tego wszystkiego, co pisałem o nieudolności, braku poczucia czegokolwiek, ze smakiem i charakterem miejsca na czele. Szkoda mojego gadania - oni i tak uważają, że robią dobrze - na taką postawę niestety nie ma lekarstwa.

Bo kiedyś architekt to był artysta... i tak sobie sądzę, że jak przeczytał (oczywiście po łacinie) dzieła Witruwiusza i tych róznych teoretyków renesansowych, to wstydziłby się projektować takie bohomazy. Zresztą wtedy "inwestorzy", czyli elita, też byli wykształceni na klasykach i nie gdyby jakiś architekt pokazał im takie @#$@&^, to po prostu kopnęliby go w &^#@$ i wezwali następnego architekta. A dzisiejsza architektura jest wypadkową wykształcenia naszych architektów, oraz, co gorsza, braku gustu naszych inwestorów.

knovak - Pon Paź 04, 2004 10:52 am

Jakieś pół roku temu w "GW-trójmiasto" był duży artykuł o podobnych projektach tyle że z roku bodaj 1990, studentów architektury wnętrz z ówczesnej PWSSP. Z ilustracjami, równie wqrzającymi jak te. Co tam się działo!!! Przeszklone ściany na Targu Rybnym, Ołowianka zastawiona chińskimi pagodami i innymi dziwactwami. Żeby było śmieszniej pod jednym z projektów znalazłem nazwisko koleżanki, gdy jej to pokazałem - złapała się za głowę.
Może komuś się ta gazeta zachowała? Ja swój kawałek podarowałem...

Pietrucha - Pon Paź 04, 2004 3:41 pm

Cytat:
Szarmach, Szarmach, znacie kogoś o nazwisku Szarmach...??

Ostatnio Szarmachy zaczęły masowo wariować, choć tego akurat nie znam :wink:

Sabaoth - Wto Paź 05, 2004 11:32 am

Dla mnie to te projekty od siebie sie niewiele roznia. Samo szklo! Co to juz cegiel nie produkuja? :hihi: A moze to ma byc taka hameryka?
doraa - Sro Paź 06, 2004 12:23 am

śmiech śmiechem, ale to był 98/99r, a co jak niektórzy z nich powędrowali jednak w tym kierunku..........?
:skolowany:

Sabaoth - Sro Paź 06, 2004 9:20 am

Cytat:
a co jak niektórzy z nich powędrowali jednak w tym kierunku..........?

Sadzac po naszym nowym, to chyba zostali wykladowcami.

parker - Sro Paź 06, 2004 11:16 am

Sabaoth napisał/a:
Cytat:
a co jak niektórzy z nich powędrowali jednak w tym kierunku..........?

Sadzac po naszym nowym, to chyba zostali wykladowcami.


z tej grupy chyba akurat nie ;)
Ale rozmawiałam wczoraj z jednym z nich i uśmiał się serdecznie z naszej dyskusji nad tymi projektami ;)

Marek Z - Pią Paź 08, 2004 12:15 pm

Temat Wyspy Spichrzów przeniesiono do: Gdańsk-Sopot-Gdynia; wątek: Wyspa Spichrzów - faza projektowa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group