Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Jaki to kościół ?

Mirekaszub - Wto Maj 07, 2013 2:55 pm
Temat postu: Jaki to kościół ?
Czy ten kościół znajduje się w Gdańsku a jeżeli tak to jaki to ?. Na odwrocie ktoś podpisał że to pod wezwaniem Bożego Ciała na Grodzisku.
Sabaoth - Wto Maj 07, 2013 3:11 pm

To kościół Metodystów - Immanuel Gemeidehaus der Bischöflichen Methodisten Kirche in Danzig, a właściwie jego ruiny w 1945 r. Kościół albo raczej dom wspólnoty z kaplicą mieścił się przy Näthlergasse 1 (ul. Igielnicka 1).

Opisy kościołów ze zdjęciami (jeśli są dostępne) znajdziesz na mojej stronie. Chętnie wykorzystałbym powyższe zdjęcie bo przedwojenne ujęcie kościoła mam tylko z dużej odległości, dokładnie z wieży kościoła Św. Katarzyny.

Mirekaszub - Wto Maj 07, 2013 3:21 pm

Serdecznie dziękuję za info i proszę korzystać dla chwały Gdańska :)
Mirekaszub - Wto Maj 07, 2013 3:26 pm

Temat tego kościoła był już poruszany. http://www.dawnygdansk.pl...18c6a87e2890d7d
Jakoś nie mogę go umiejscowić na mapie.

Sabaoth - Wto Maj 07, 2013 4:24 pm

Na planie oznaczyłem położenie budynku (mniej więcej) na czerwono, zielony kolor to Nätlergasse, a niebieski to Ochsengasse.

St. Katharinen to oczywiście Św. Katarzyna, a Nonnen Kirche to kościół Św, Brygidy.

Mirekaszub - Wto Maj 07, 2013 6:50 pm

Super. Teraz już jasne że to gdzieś na zapleczu piekarniocukierni Pellowskiego. Jestem ciekaw czy istnieją jakieś pozostałości po tym budynku. Na Google Street nie można dojrzeć i trzeba będzie sprawdzić organoleptycznie czyli odwiedzić to miejsce osobiście :)
Sabaoth - Wto Maj 07, 2013 11:23 pm

Czy zostało coś to nie wiem, ale mam zdjęcie z kopania wykopu pod fundament kościoła.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group