Dawny Gdańsk

Materialne ślady przeszłości - Hydrant na Hucisku

Pietrucha - Wto Lip 27, 2004 9:25 pm
Temat postu: Hydrant na Hucisku
Dzisiaj zuważyłem stary hydrant na moście nad torami. Jest w doskonałym stanie, świerzo pomalowany. Wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi. Jest na nim napis:

KRAMMER
Wr. NEUSTADT

pumeks - Sro Lip 28, 2004 9:03 am
Temat postu: Re: Hydrant na Hucisku
Obawiam się że to nie jest stary hydrant. Widziałem go, w ogóle w mieście jest sporo hydrantów z Wiener Neustadt (np. na Targu Węglowym), ale one należą do najnowszej fali i zostały ustawione w ostatnich latach.
Pietrucha - Sro Lip 28, 2004 10:55 am

Cytat:
zostały ustawione w ostatnich latach


a wyprodukowane też w ostatnich latach?

pumeks - Czw Lip 29, 2004 2:31 pm

Pietrucha napisał/a:
a wyprodukowane też w ostatnich latach?


Myślę, że tak. Ten o którym pisałeś (notabene on nie jest na Hucisku, tylko na Nowych Ogrodach, bo Hucisko kończy się tam gdzie z jednej strony dochodzi Targ Rakowy a z drugiej Podwale Grodzkie) to aż bije w oczy nowością. I nie chodzi mi tylko o farbę, którą został pomalowany, ale również o takie rzeczy jak to że napis jest w doskonałym stanie - nic a nic nie zatarty - tak samo wszelkie śruby, które wyglądają jakby nikt ich jeszcze nie używał.

Marcin - Czw Lip 29, 2004 2:38 pm

Pietrucha napisał/a:
a wyprodukowane też w ostatnich latach?

Pisano o hydrantach w 30 Dniach (a może nawet jeszcze w kwartalnikach BSG). I jeśli pamięć mnie nie myli wspominano, iż stare hydranty (ale nie aż tak - bo te PRLowskie) wymieniane będę w Śródmieściu na nowe, lecz stylizowane.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group