Dawny Gdańsk

Materialne ślady przeszłości - Piękne drzwi

postman - Nie Mar 12, 2006 3:29 pm
Temat postu: Piękne drzwi
Dziś wybrałem się na małą wycieczke i znalazłem te drzwi ,oceńcie je sami,dla mnie to istny rarytas. :wow:
seestrasse - Nie Mar 12, 2006 5:20 pm

piękne :D a gdzież one się znajdują?
postman - Nie Mar 12, 2006 6:55 pm

No niewiem ,może zrobię z tego zagadkę?.Napewno w Gdańsku.!!!!
Makabunda - Nie Mar 12, 2006 8:59 pm

Coś tak czuję, że te drzwi są na Sienkiewicza. :hmmm:

A propos starych drzwi W budynku do rozbiórki na Słowackiego (niedaleko wiaduktu) są całkiem fajne drzwi do "pozyskania". Nie trzeba mieć skrupułów bo i tak się zmarnują. Jakby je oskrobać i podszlifować będą ... palce lizać.
Parę lat temu w Słupsku ( tam też mieszkałem) zdarzyła się seria zniknięć starych drzwi z kamienic i to kamienic wcale nie do rozbiórki. Czyli zapotrzebowanie społeczne jest.

jayms - Nie Mar 12, 2006 9:08 pm

Mowisz o tych drzwiach?
Makabunda - Nie Mar 12, 2006 9:16 pm

jayms napisał/a:
Mowisz o tych drzwiach?


:yesmaster:

A co nie pasowałyby do jakiejś eklektycznej-postmodernistycznej a może do tylko trochę archaizującej kompozycji architektonicznej.

jayms - Nie Mar 12, 2006 9:25 pm

Makabunda napisał/a:
jayms napisał/a:
Mowisz o tych drzwiach?


:yesmaster:

A co nie pasowałyby do jakiejś eklektycznej-postmodernistycznej a może do tylko trochę archaizującej kompozycji architektonicznej.


napewno warto je uratować. :wink:

parker - Nie Mar 12, 2006 11:44 pm

Jeszcze trochę popatrzę na te obrazki i sama pójdę zabrać, chociaż mi do wystroju nie pasują :wink:

A a propos drzwi to mi się jedna rzecz ostatnio w oczy rzuciła - chyba wszystkie drzi wejściowe do kamienic na Wajdeloty są takie same - w różnym stanie, ale z jednej "matrycy"?

postman - Pon Mar 13, 2006 9:16 pm

No dobra już pokazuje gdzie znalazłem ten skarb :wow:
jayms - Nie Mar 19, 2006 9:29 pm

Wykorzystam ten wątek i wstawię kilka fotografii.Takich drzwi jest mnóstwo,choć większość z nich jest strasznie zaniedbana. :II
ruda - Czw Lip 26, 2007 8:54 am

cuda , cudeńka.
Gdynka - Czw Lip 26, 2007 9:07 am

jayms napisał/a:
Wykorzystam ten wątek i wstawię kilka fotografii.Takich drzwi jest mnóstwo,choć większość z nich jest strasznie zaniedbana. :II

Piękne. I każde oryginalne, nie to co teraz :II

tobocian - Sob Lip 28, 2007 1:44 pm

Podziwiam kunszt stolarski!A te nasze "nowoczesne technologie"niech się schowają...
ruda - Pon Lip 30, 2007 5:57 am

Mierzeja czyli nie Żuławy.
Hochstriess - Nie Sie 26, 2007 2:39 pm

Drzwi i do kompletu ozdoba poreczy (te ozdobe wkleje pozniej) o tu była.
ruda - Nie Sie 26, 2007 5:03 pm

Bardzo oryginalne ! :==
Hochstriess - Nie Sie 26, 2007 6:32 pm

Bardzo bym chciała je odnowić i zabezpieczyć. Chociaż nie wpuszczają już nikogo, to na pewno zostaną na miejscu. Ale jest z tym sporo problemów.
ruda - Nie Sie 26, 2007 6:46 pm

Jakiego typu to problemy? Techniczne, technologiczne, prawne....? :???:
Hochstriess - Nie Sie 26, 2007 7:39 pm

Zeby nie zablablac powiem krótko: zawiśc ludzka, nie bo nie itd. Troche trudno mi bedzie (odległosć i nigdy niewystarczająca ilość czasu w Mieście), ale ja to zrobie :co_jest:
ruda - Pon Sie 27, 2007 6:47 pm

Powodzenia :== . Z takim nickiem nie ma rzeczy niemożliwych!
Służę radami technologicznymi, jeżeli będą potrzebne.

Hochstriess - Pon Sie 27, 2007 6:58 pm

Bardzo dziekuje, na pewno skorzystam. Tylko musze sie uporac z sasiedztwem ,odległościa i notorycznym brakiem czasu w Miescie :-)
nad stawem - Sro Sie 29, 2007 9:06 pm

Furya napisał/a:
Zeby nie zablablac powiem krótko: zawiśc ludzka, nie bo nie itd. Troche trudno mi bedzie (odległosć i nigdy niewystarczająca ilość czasu w Mieście), ale ja to zrobie :co_jest:


nie rozumiem tych ludzi , przecie to nie głowne drzwi wejściowe tylko drzwi na podworek , nie używane jak widać bardzo długo . wyremontowane spełniają wymogi izolacyjne budynku , klatka na pewno nie jest ogrzewana .
tutaj w Berlinie przynajmniej tak jest , a że na co dzień zajmuję sie tym , mogę dość przykładow mnożyć o zachowaniu i remoncie tego co stare .
lata 60-te minęły i teraz właśnie wyrzuca się te straszne aluminiowe wrota i wstawia na powrot " stare bramy "

villaoliva - Sob Lis 24, 2007 1:09 am

Piękne drzwi jednej z villi na terenie dzisiejszego szpitala Marynarki Wojennej na Polankach. Z całego budynku one wyglądają najlepiej :II
feyg - Sob Lis 24, 2007 2:03 am

Wspaniałe secesyje drzwi posiadał w Gdyni budynek przy Abrahama 5 na szczęście trafiły do Muzeum Miasta Gdyni. Były nawet eksponowane na wystawie "szkolnej" w sali wystawowej muzeum w Gemini przed kilku laty.
fazi - Sob Cze 21, 2008 5:11 pm

Drzwi Dworu....No właśnie ,zapomniałem czyjego :oops:
Strach - Nie Cze 22, 2008 7:43 pm

Uphagena

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group