Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Tajemnicza WIEŻA BARTOSA...Co to było??

Paramedic - Czw Gru 08, 2005 8:34 pm
Temat postu: Tajemnicza WIEŻA BARTOSA...Co to było??
Witam wszystkich...
Od zawsze interesuje mnie dziwna wieża, którą można zobaczyć nad Martwą Wisłą po stronie Rudnik (Niedaleko złomowiska i mostu kolejowego przez Martwą Wisłę).
Czy ktoś z Was może powiedzieć cos wiecej o tej dziwnej i tajemniczej budowli...
Spotkałem się z nazwą tego obiektu "WIEŻA BARTOSA"... I tylko tyle wiem o tej konstrukcji...
POZDRAWIAM.... PARAMEDIC 8)

Zoppoter - Czw Gru 08, 2005 8:41 pm
Temat postu: Re: Tajemnicza WIEŻA BARTOSA...Co to było??
Paramedic napisał/a:
Witam wszystkich...
Od zawsze interesuje mnie dziwna wieża, którą można zobaczyć nad Martwą Wisłą po stronie Rudnik (Niedaleko złomowiska i mostu kolejowego przez Martwą Wisłę).
Czy ktoś z Was może powiedzieć cos wiecej o tej dziwnej i tajemniczej budowli...
Spotkałem się z nazwą tego obiektu "WIEŻA BARTOSA"... I tylko tyle wiem o tej konstrukcji...
POZDRAWIAM.... PARAMEDIC 8)



Czy to aby nie to samo...?

http://www.forum.dawnygda...er=asc&start=30

Mikołaj - Czw Gru 08, 2005 10:28 pm

to samo
Paramedic, trzeba było zacząć od wpisania w naszej :arrow: wyszukiwarce słowa "bartos" - odpowiedź jak na dłoni

Paramedic - Pią Gru 09, 2005 12:37 am

Sorry... :oops: Niechcący powieliłem temacik... Dzięki i jeszcze raz sorry...
knovak - Pią Gru 09, 2005 1:37 pm

Janusz Bartos - członek Klubu Wysokogórskiego "Trómiasto", znany gdański alpinista, instruktor i działacz klubu, jego dziełem jest m.in. duża ścianka wspinaczkowa na AWF, jedna z pierwszych w kraju (którą miałem zaszczyt z nim budować - tzn. podawać deski :wink: )
Janusz zginął w Alpach kilka lat temu, jego nazwiskiem ochrzczono stary silos zbożowy zwany "wieżą Bartosa"...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group