Dawny Gdańsk

Napisy - Napis ze Słowackiego

Mikołaj - Pią Kwi 23, 2004 9:30 pm
Temat postu: Napis ze Słowackiego
Podczas wrzeszczańskiego spaceru Pumeks doniósł o nowym napisie, oto on (napis)w pełnej krasie. Ciekawy jestem, czego sie dopatrzycie, ja tu widzę:
lewa strona: ...ppen
środek po łuku: Fabrik Pr...
prawa strona: Heer
W linii wyżej też coś było napisane, ale nie domyślam się co.
Może po prostu wiecie, co to była za fabryka?
Budynek znajduje się na przeciwko cmentarza w Brentau- ul. Słowackiego 80
W pobliżu mieścił się Fursorgeanstalt - zakład opieki społecznej.

Zdjęcia w dużym formacie są do ściągnięcia
tutaj i
tutaj
gdyby ktoś był zainteresowany.

Grün - Pią Kwi 23, 2004 11:17 pm

Dzisiaj zdobyliśmy dla Ciebie kilka nowych napisów. Ale musisz poczekać na 'wywołanie' :)
Mikołaj - Pią Kwi 23, 2004 11:26 pm

-my? kto? wyślij mi szybciutko te jpegi, sam wywołam!
Grün - Pią Kwi 23, 2004 11:30 pm

Grono profesorskie w liczbie sztuk 2
pumeks - Sob Kwi 24, 2004 7:29 pm

Mogę tylko ujawnić, że oba napisy z pólnocnej części Śródmiescia - jeden w sercu Starego Miasta, drugi na jego pograniczu ;)
Mikołaj - Sob Kwi 24, 2004 8:09 pm

Cytat:
Mogę tylko ujawnić

skąd ta tajemniczość??
Gruen już mi je przysłał!

Kasia_57 - Sob Kwi 24, 2004 8:14 pm

no właśnie, ja proponuję, żeby nie robić tajemnic ze swoich odkryć, bo zawsze komuś się to może przydać, a wszyscy nie mamy czasu latać i sprawdzać miejsc.
Grün - Sob Kwi 24, 2004 10:15 pm

Jasne - a dział zagadek to co?
Mikołaj - Sob Kwi 24, 2004 10:37 pm

Gruen, jak szyowałeś te napisy do zagadek, to ja mogłem poczekać i pozgadywać, a tak muszę się wyłączyć...
Grün - Sob Kwi 24, 2004 11:40 pm

Nieeee, napisy były od początku dla Ciebie - chodzi mi o postulat ogólnego odtajnienia tras moich wędrówek.
pumeks - Pon Kwi 26, 2004 10:41 am

Przyglądaliśmy się także napisom już zinwentaryzowanym - m. in. na Starych Domkach, Osieku i Bibliotece PAN.
Mikołaju, czy Grün podał Ci dokładne adresy tych napisów, które sfotografował?

Mikołaj - Pon Kwi 26, 2004 11:17 am

Cytat:
czy Grün podał Ci dokładne adresy tych napisów, które sfotografował?

dokładne nie

pumeks - Pon Kwi 26, 2004 3:49 pm

"Gymnastikhaus" ma adres Wałowa 19 - baza PKS (z tym że dawniej ten budynek musiał być przy Gazowniczej - Am Jakobswall). Jedno zdjęcie było z podwórka schroniska młodzieżowego przy Wałowej, drugie - od strony Gazowniczej.

Ten drugi napis jest na ulicy Bednarskiej, ale numer budynku muszę sprawdzić - w kazdym razie to chyba jedyna stara kamienica z adresem na tej ulicy.

Mikołaj - Pon Kwi 26, 2004 4:00 pm

dziękuję!
pumeks - Wto Kwi 27, 2004 11:29 am

Pumeks napisał/a:
Ten drugi napis jest na ulicy Bednarskiej, ale numer budynku muszę sprawdzić - w kazdym razie to chyba jedyna stara kamienica z adresem na tej ulicy.


Sprawdziłem - to jest Bednarska 2.

pumeks - Wto Cze 01, 2004 10:40 am

Napis ze Słowackiego właśnie przestał, a jak jeszcze nie przestał to może dziś przestanie istnieć, gdyż dom na którym się znajdował, widziałem wczoraj w stanie posuniętej rozbiórki. Obok niego rozbierają jeszcze jeden stary dom. Ech... :cry:
DarioB - Wto Sie 17, 2004 10:57 pm

pumeks napisał/a:
"Gymnastikhaus" ma adres Wałowa 19 - baza PKS (z tym że dawniej ten budynek musiał być przy Gazowniczej - Am Jakobswall). Jedno zdjęcie było z podwórka schroniska młodzieżowego przy Wałowej, drugie - od strony Gazowniczej.

Ten drugi napis jest na ulicy Bednarskiej, ale numer budynku muszę sprawdzić - w kazdym razie to chyba jedyna stara kamienica z adresem na tej ulicy.


Co to za napis ten na Bednarskiej?? Bo ja tak pobieżnie tam robiłem foty ale tylko taki znalazłem :)

Grün - Wto Sie 17, 2004 11:25 pm

Napis się też nie wyświetla - próbowaliśmy go z Pumeksem kiedyś odcyfrować - bez skutku

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group