Dawny Gdańsk

Poszukuję/mam/oddam - Brama Oliwska i okolice

venator - Pią Wrz 09, 2005 10:32 pm
Temat postu: Brama Oliwska i okolice
hello, czy ktos wie cos na temat budynku zaznaczonego na mapie. Podobno miescila sie tam restauracja/klub mysliwski (?). Budowla zostala uszkodzona w czasie wojny, lecz rozebrana dopiero po wojnie przy budowie nowego blednika...



Jakies zdjecia, info? Wdzieczne bede za jakiekolwiek informacje...

Mikołaj - Sob Wrz 10, 2005 12:18 am

Nie wiem co jest na obrazku, bo link nie działa (nie ma potrzeby linkowania zdjęć z innych serwerów, lepiej po prostu dołączać do postu). Od biedy mogłoby chodzić o Fundację Rennerów, choć ani to restauracja, ani nie była tuż obok błędnika. Ostatecznie rozebrano ją w 1969, a kiedy budowano obecny błednik nie wiem i nie chce mi się szukać :hihi:
parker - Sob Wrz 10, 2005 9:39 am

Ten obrazek (mapka) pochodzi z artukułu o Parku Steffensa w Akademii :%

No bo chyba ci nie chodzi o Jerozolimę ? :hmmm:

venator - Sob Wrz 10, 2005 5:31 pm

oto mapa uploadowana...
Mikołaj - Nie Wrz 11, 2005 6:05 pm

Podpisane jest Bürger Schützenhaus czyli strzelnica miejska, ale żadnych zdjęć lub pocztówek z tym obiektem sobie nie przypominam...
rispetto - Nie Wrz 11, 2005 9:41 pm

Ta strzelnica jest tam chyba do dzisiaj :hmmm:
Marcin - Nie Wrz 11, 2005 10:14 pm

A pozostało przynajmniej charakterystyczne dla strzelnicy ukształtowanie terenu.
venator - Nie Wrz 11, 2005 10:28 pm

z tego co wiem to była tam też i funkcjonowała strzelnica nawet i po wojnie. Zarządzał ją LOK (Liga Obrony Kraju) który zresztą posiada obiekty na ul. Kopernika do dziś. Czy jednak nie istniał tam tez jakiś budynek z zapleczem, oto jest pytanie? (dlatego dołączyłem mapę na której jakiś obiekt istnieje...) :hmmm:
Sabaoth - Nie Wrz 11, 2005 11:36 pm

Zgadza się tą strzelnicą zarządzał LOK. W latach 80-tych miałem tam nawet strzelanie z kbks-u w ramach zajęć z PO (w Conradinum). Dla młodocianych wyjaśniam: kbks - krótki bojowy karabin sportowy, PO - Przysposobienie Obronne, nie mylić z Platformą Obywatelską :hihi: Strzelało się z zadaszonych stanowisk za którymi był budynek z zapleczem, tam przechowywano karabinki i amunicję i tam ją nam wydano i zebrano później łuski. Więcej nie pamiętam, za wszystko szczerze żałuję :^^
mateomatis - Pon Wrz 12, 2005 7:32 pm

bylem tam na zawodach strzeleckich jeszcze mniej więcej 4 lata temu, niestety praktycznie w ogóle nie pamiętam jak to wygladało...
aldek1944 - Nie Wrz 23, 2012 2:57 pm

A z jakiego okresu pochodzą te drewniane baraki na Kopernika,gdzie LOK miał 2 strzelnice?.Jedna wewnątrz baraku a druga otoczona starymi podkladami kolejowymi u stóp wzgórza/Baraki wygladają na drugowojenne.Czy mają może związek z działami niemieckiej baterii przeciwlotniczej Flak 97 (f) na szczycie pobliskiego wzgórza?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group