Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Koncert Jean MIchaelle Jarre 26.08.2005r.

greg30 - Wto Lip 26, 2005 7:49 pm
Temat postu: Koncert Jean MIchaelle Jarre 26.08.2005r.
Witajcie
W koncu doszlo do podpisania umowy....pan Prezes TVP zdecydowal nie robic z siebie glupca. Szkoda tylko, ze pomimo tego iż J.M.Jarre gra gratis dla "Solidarnosci" i Lecha Walesy, ktos nas kasuje za bilety od 55 - 30 PLN (Agencja BART). Szkoda bo wczesniej byla mowa Fundacji Gdanskiej o symbolicznym 1 ojro.
No nic bilety w sprzedazy dostepne od jutra....i podejrzewam ze rozejda sie jak swieze buleczki.
Jutro musze zakupic bilety, poniewaz taki koncert moze sie juz w Gdansku nie powtorzyc. NA koncert zabieram aparat i kamere (mysle ze bedzie mozna ze soba wniesc), spektakl swiatlo i dzwiek w wykopnaniu wirtuoza muzyki elektornicznej bedzie pewnie wspaniale pasowal do otoczenia stoczni i zurawii stoczniowych.....Mam nadzieje ze nie zapomne tego widowiska do konca zycia.
Nalezy wierzyc ze nie bedzie tam zadnych nieprzewidzianych fajerwerkow a'la Londyn :hmmm:
Pozdrawiam tych co rowniez sie wybieraja.

Corzano - Wto Lip 26, 2005 8:48 pm
Temat postu: Re: Koncert Jean MIchaelle Jarre 26.08.2005r.
greg30 napisał/a:
Pozdrawiam tych co rowniez sie wybieraja.

Ja Ciebie też mimo, że Ty mnie nie pozdrawiasz. :%

Mikołaj - Wto Lip 26, 2005 9:05 pm

niezły widok może być z Grodziska (to dla tych nie pozdrowionych)
Corzano - Wto Lip 26, 2005 9:12 pm

Mikołaj napisał/a:
niezły widok może być z Grodziska (to dla tych nie pozdrowionych)

I to jest dużo lepszy pomysł! Szkoda tylko, że tak ciężko o tej porz dostać się do nas, na wieś. Rowerem bym przyjechał, ale wdrapywać się z nim na górę? Pomyślę. :???: Dzięki Mokołaj za ciekawą ideę.

greg30 - Czw Lip 28, 2005 7:18 am

:hmmm: czyli generalnie kolo krzyza mogloby byc wspaniale....ale podejrzewam ze takich observer bedzie znacznie duzo wiecej :lol:
Dagon - Czw Lip 28, 2005 2:05 pm

proponuje widok z krzyza :)
Wreszcie sie do czegos przyda, a konkurencja nie powinna byc zbyt wielka :wink:

Corzano - Czw Sie 04, 2005 1:36 pm

Może kogoś zainteresuje:
plan rozmieszczenia sektorów.

Horhe - Czw Sie 04, 2005 2:42 pm

Przy okazji tych wielkich porządków przed koncertem, to polecam się rozejrzeć się po okolicznych złomowcach, czy aby jakiś postoczniowych zabytków tam nie wywieziono(np.narzędzia,tabliczki znamionowe). Wszystko jest możliwe w Gdańsku :co_jest:
gargoyle dfl - Pią Sie 05, 2005 6:51 am

Cytat:
polecam się rozejrzeć się po okolicznych złomowcach

A gdzie w Gdansku takowe sa? :???:

Corzano - Pią Sie 05, 2005 7:10 am

Jeden jest na Twardej.
jacek-gdansk - Wto Sie 09, 2005 12:11 am

Obawiam się, że nie pozwolą kręcić kamerą koncertu.
Nawet na tzw. Placu Zebrań Ludowych na jednym z ostatnich koncertów wszedłem z kamerą bez problemu lecz gdy wyjełem ją z pokrowca to od razu przybiegli ochroniarze i kazali wyłączyć, a co dopiero na koncercie Jarre'a :(
Może faktycznie udać się na Górę Gradową i tam ze statywu (nie jestem szczęśliwym posiadaczem takiego luxusu :) ) to nagrać ? Z ręki się to nie uda, przy tak wielkich zbliżeniach nie da się utrzymać kamery w ręku (sony DCR-HC14E) Do tego czy widać by było cokolwiek, czy zabudowania by nie przeszkadzały ??
W sumie nie jestem jakimś fanem Jarre'a lecz doceniam jego dokonania jeśli chodzi o muzykę elektroniczną i chętnie bym zobaczył jego show ! Lecz płacić za to jakiejś szczególnej ochoty nie mam. Ponoć ma być relacja na żywo w TVP. Nagram sobie i na jedno wyjdzie :(
Wybaczcie, mam dziś jakiegoś doła i plotę trzy po trzy :(

Mikołaj - Wto Sie 09, 2005 1:30 am

Cytat:
Do tego czy widać by było cokolwiek, czy zabudowania by nie przeszkadzały ??

Jak patrzę na fotkę z podziałem sektorów, to obawiam się, że budynki zasłonią widok na scenę z Góry Gradowej.

Corzano - Wto Sie 09, 2005 5:41 am

A nie prościej nagrać transmisję z TV? :hmmm:
greg30 - Sro Sie 10, 2005 11:10 am

Nagranie TV, ogladanie w TV....coz to za przyjemnosc? :hmmm: Fakt obejrzenia tego koncertu na zywo i prawie przy samej scenie w sektorze B1 jest dla mnie bardzo wazny. Uwielbiam tego muzyka, wychowalem sie na jego muzyce i bardzo sie ciesze ze bede mogl obejrzec to widowisko LIVE. Dziwnym pozostaje fakt, ze tak wielu narzeka na ceny biletow, choc sa one za tak niewiele. :^^ Pozdrawiam tych co beda przygladac sie temu na zywo w Stoczni.
Mam nadzieje ze nie bedzie trzeba byc juz pod bramami o 13:00 :OO zeby wejsc na swoj sektor. Bramy Stoczni sa potezne wiec wytrzymaja napor widzow.
W dzisiejszym "DB" pisza iz pozostalo juz klkaset biletow do najdalszego sektora C. Tak wiec jak przypuszczalem bilety rozeszly sie jak swieze buleczki.
O to chodzi, zeby bylo gwarno i milo. :== :==
Pozdro dla tych co beda za bramami Stoczni wsluchiwac sie w muze Jarre.

Corzano - Sro Sie 10, 2005 11:26 am

greg30 napisał/a:
Nagranie TV, ogladanie w TV....coz to za przyjemnosc? :hmmm:

Taka sama jak na żywo - żadna. :hihi:

seestrasse - Sro Sie 10, 2005 4:53 pm

Corzano napisał/a:
greg30 napisał/a:
Nagranie TV, ogladanie w TV....coz to za przyjemnosc? :hmmm:

Taka sama jak na żywo - żadna. :hihi:

uważaj, bo za karę dostaniesz bilet do Operki :hihi:

Sabaoth - Sro Sie 10, 2005 4:55 pm

Cytat:
za karę dostaniesz bilet do Operki

Chyba Operetki :hihi:

seestrasse - Sro Sie 10, 2005 4:57 pm

...albo na występ Zespołu Pieśni i Tańca :hihi:
jacek-gdansk - Czw Sie 11, 2005 1:19 am

hm...o gustach muzycznych nie powinniśmy tutaj rozmawiać :)
Ja równie dobrze mogę słuchać Chopin'a, Handel'a, Imagination, Metallica, Deep Purple, italo disco czy jakieś wszelkie inne wynalazki. Jeśli chodzi o muzykę to po prostu słucham wszystkiego i nie rozróżniam jej np. na klasykę, poważną, rozrywkową, elektroniczną czy techno. Jak coś mi się podoba to tego z przyjemnością posłucham. Jak spodoba mi się bardziej to do tego wracam. Tak jest np. z koncertową płytą Deep Purple "Nobody's Perfect". 15 lat szukałem tej płyty i w końcu znalazłem na Allegro. Większość uważa, że najlepszym albumem koncertowym tej grupy (i w ogule albumem koncertowym wszech czasów) jest "Live in Japan" A mi się podoba to czego szukałem i w końcu kupiłem. Mam i jestem wniebowzięty z tego powodu.
Sorki, odbiegłem od tematu ale chciałem powiedzieć w ten sposób, że muzyka której słuchamy to sprawa każdego z nas i nie powinna nas dzielić na tym forum, łączyć powinno nas zaś dobro naszego miasta.
Przepraszam za frazesy i nudzenie!

greg30 - Czw Sie 11, 2005 4:03 pm

seestrasse napisał/a:
...albo na występ Zespołu Pieśni i Tańca :hihi:

Gaweda? Jesli jeszcze spiewaja i tancza to poprose bardzo :^^

Corzano - Czw Sie 11, 2005 5:45 pm

seestrasse napisał/a:
Corzano napisał/a:
greg30 napisał/a:
Nagranie TV, ogladanie w TV....coz to za przyjemnosc? :hmmm:

Taka sama jak na żywo - żadna. :hihi:

uważaj, bo za karę dostaniesz bilet do Operki :hihi:

Bardzo chętnie. :)

seestrasse - Czw Sie 11, 2005 9:22 pm

lubisz być karany? 8O :hihi:
wrangla - Czw Sie 11, 2005 9:33 pm

seestrasse napisał/a:
lubisz być karany? 8O :hihi:

Zesztrasiu... co Ty planujesz? :hihi:

seestrasse - Czw Sie 11, 2005 9:47 pm

same świństwa :hihi:
wrangla - Czw Sie 11, 2005 10:11 pm

seestrasse napisał/a:
same świństwa :hihi:

A co na to Corzano? :playboy:

seestrasse - Czw Sie 11, 2005 10:13 pm

jak trafi mu się bilecik na "Straszny Dwór", to chyba mnie po prostu zabije :hihi:
wrangla - Czw Sie 11, 2005 10:14 pm

seestrasse napisał/a:
same świństwa :hihi:


Gdzie i kiedy?
...przyjdziemy z aparatami :mrgreen:

Marcin - Czw Sie 11, 2005 10:19 pm

:haha:
"Straszny Dwór" dla dorosłych? :hihi:

seestrasse - Czw Sie 11, 2005 10:28 pm

noo... trzeci akt dzieje się w nocy :hihi: sam szeks :hihi:
Marcin - Czw Sie 11, 2005 10:31 pm

... i przemoc! :mrgreen:
Corzano - Pią Sie 12, 2005 5:55 am

seestrasse napisał/a:
lubisz być karany? 8O :hihi:

Wszystkiego trzeba spróbować. :mrgreen:

parker - Pią Sie 12, 2005 7:25 am

No ładnie... a Zesztrasia nie wyglądała na taką :wink:
Corzano - Pią Sie 12, 2005 10:55 am

Na czas konceru zamykają stocznie, w tym Północną i no tylko spóbuje coś tam się przetoczyć. :hihi:


jacek-gdansk - Nie Sie 14, 2005 12:16 am

Greg30 - nas to po prostu rozbestwili jeśli chodzi o koncerty włodarze miasta i inni prominenci.
Mamy scenę letnią, do niedawna całkiem za free było...
Dopóki koncerty były na budach w Brzeźnie to byłem na większości, ot tak na rower sobie wsiadałem i jechałem i zatrzymywałem się gdy co ciekawsi wykonawcy byli. Od czasu jak są na placu (troszkę nie po drodze, a i płacić trzeba 3 złote a mi wyszło, że skąpiec ze mnie :) ) to już sobie wybieram tylko to co naprawdę chciałbym zobaczyć. Sam rozumiesz :)
Za komuny to ostatnie pieniądze potrafiłem wydać na koncert np. Saxon (tych lubiłem) czy Iron Maiden (za tymi to nie przepadałem) nie mówiąc już o pamiętnym koncercie Perfekt'u co został zarejestrowany na 3 płytach winylowych :)
Jarre,a lubię i doceniam lecz obejrzę sobie w TV :)

gargoyle dfl - Nie Sie 14, 2005 8:22 am

Cytat:
albo na występ Zespołu Pieśni i Tańca

A u nas Slask ,ktory to juz raz z kolei??

greg30 - Pon Sie 29, 2005 9:14 pm

Bylo wspaniale :== :== Lezka sie w oku zakrecila kiedy zagral utwor specjalnie dedykowany JP II.....w rekach zablysly ogniki zapalniczek....
Interpretacja "Murow" rowniez wspaniala....i te obrazki migajace na telebimach....wspanialy nastroj.
Nie zapomne tego koncertu. Szkoda tylko ze to JMJ wyszedl na wielkiego polskiego patriote :hmmm:
Czegos zabraklo w tym 150.000 tlumie widzow.....nie kazdy klaskal JMJ i nie kazdy poczul sie w tej wielkiej wspolnocie....
Jednak koncert wspanialy i czekam tylko na wydanie go na DVD.
:== :== :== :==


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group