Dawny Gdańsk

Akademia Rzygaczy - Swoiście pojęta odbudowa

Grün - Pią Cze 17, 2005 11:36 am
Temat postu: Swoiście pojęta odbudowa
Rzućcie okiem na poniższy dokument. Prezentowany jest na wystawie z okazji 60 lat PG. Okazuje się, że likwidacja "Wilhelma" nie była taka sobie spontaniczna. Ciekawa jest również notatka o sposobie wykonania zlecenia...
Zoppoter - Pią Cze 17, 2005 11:55 am
Temat postu: Re: Swoiście pojęta odbudowa
Grün napisał/a:
Rzućcie okiem na poniższy dokument. Prezentowany jest na wystawie z okazji 60 lat PG. Okazuje się, że likwidacja "Wilhelma" nie była taka sobie spontaniczna. Ciekawa jest również notatka o sposobie wykonania zlecenia...


Tego odręcznego na dole nie umiem rozczytać :oops:

Widzę, ze wnioskodawca nie miał jeszcze w 1946 roku maszyny z polskimi literami...

Corzano - Pią Cze 17, 2005 12:00 pm
Temat postu: Re: Swoiście pojęta odbudowa
Zoppoter napisał/a:
Tego odręcznego na dole nie umiem rozczytać :oops:

Chyba "Załatwiono odręcznie systemem..."

Grün - Pią Cze 17, 2005 12:01 pm

Tam jest napisane "Załatwiono odręcznie systemem ..." jakimś tam. Ciekawe, że usunięcie pohitlerowskiego popiersia zajęło tylko dwa dni...
Gdanszczanin - Pon Cze 20, 2005 12:27 am

tylko po co owijali w bawełnę ? Przecież wtedy i tak nikt by nie protestował.
danziger - Pon Cze 20, 2005 1:01 am

Gdanszczanin napisał/a:
tylko po co owijali w bawełnę ? Przecież wtedy i tak nikt by nie protestował.

Ale co masz na myśli mówiąc, że owijali w bawełnę? Przecież tam wszystko jest napisane prosto i wyraźnie... :hmmm:

Gdanszczanin - Pon Cze 20, 2005 10:03 am

Sory źle przeczytalem :) Coś ostatnio nieuważny jestem
Grün - Nie Cze 26, 2005 2:12 am

Poszperałem trochę i ustaliłem, że wykonawcy "wymontowania" Wilhelma z portalu nazywali się Franciszek Kania, Józef Szemberski oraz Władysław Szott. Byli przedwojennymi pracownikami Politechniki Lwowskiej - dwaj pierwsi murarzami, a trzeci spawaczem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group