Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Herby z dworca głównego w Gdańsku

Corzano - Wto Cze 14, 2005 12:43 pm
Temat postu: Herby z dworca głównego w Gdańsku
Na frontowej ścianie (tam gdzie jest) główne wejście znajduje się 5 (?) herbów. 3 z nich to herby Gdańska, jeden Elbląga i jest jeszcze jeden, ale go nie kojarzę i będę wdzięczny za podpowiedź (przedstawia budynek z trzema wieżyczkami). Na samej górze jest umieszczone godło Polski. Co było na jego miejscu przed 2WŚ?
stumar - Wto Cze 14, 2005 12:52 pm

Cytat:
(przedstawia budynek z trzema wieżyczkami).


Może Toruń.
Cytat:


Na samej górze jest umieszczone godło Polski. Co było na jego miejscu przed 2WŚ?


czarny ptak, symbol teutońskich hakatystów :hihi:

Corzano - Wto Cze 14, 2005 12:56 pm

stumar napisał/a:
Cytat:
(przedstawia budynek z trzema wieżyczkami).


Może Toruń.

Źle się wyraziłem. Bardziej są to baszty niż wieżyczki. Mają stożkowe dachy.

danziger - Wto Cze 14, 2005 12:57 pm
Temat postu: Re: Herby z dworca głównego w Gdańsku
Corzano napisał/a:
(przedstawia budynek z trzema wieżyczkami).

To mało precycjny opis - przydałoby się zdjęcie :) To może być Toruń, Bydgoszcz, Nowy Dwór Gdański albo jeszcze jakieś inne miasto...
Corzano napisał/a:
Na samej górze jest umieszczone godło Polski. Co było na jego miejscu przed 2WŚ?

Z tego co pamiętam, był tam, jak napisał sztumar, orzeł - pruski lub niemiecki, niestety nie mam teraz przed sobą zdjęć dworca, żebym mógł stwierdzić z całą pewnością, który...

Corzano napisał/a:

Źle się wyraziłem. Bardziej są to baszty niż wieżyczki. Mają stożkowe dachy.

No to Toruń wykluczony, ale w dalszym ciągu może być to wiele miast - np. jak juz wspomniałem Bydgoszcz lub Nowy Dwór....

Corzano - Wto Cze 14, 2005 1:00 pm
Temat postu: Re: Herby z dworca głównego w Gdańsku
danziger napisał/a:
To może być Toruń, Bydgoszcz, Nowy Dwór Gdański albo jeszcze jakieś inne miasto...

Toruń na pewno odpada. Wydaje mi się, że to Bydgoszcz, ale musiałbym się jeszcze przyjrzeć.

Grün - Wto Cze 14, 2005 1:01 pm

Corzano napisał/a:
stumar napisał/a:
Cytat:
(przedstawia budynek z trzema wieżyczkami).


Może Toruń.

Źle się wyraziłem. Bardziej są to baszty niż wieżyczki. Mają stożkowe dachy.

Jak stożkowe to może Malbork?

Marcin - Wto Cze 14, 2005 2:18 pm

Nowy Dwór?
danziger - Wto Cze 14, 2005 2:23 pm

Marcin napisał/a:
Nowy Dwór?

Marcin, z jakiego budynku pochodzi ten herb Nowego Dworu?

Marcin - Wto Cze 14, 2005 2:28 pm

Herb nad portalem wejściowym do Żuławskiego Ośrodka Kultury (Nowy Dwór).
Corzano - Wto Cze 14, 2005 2:29 pm

Marcin napisał/a:
Nowy Dwór?

Tamte były bardziej zwaliste i mniej spiczaste. Chyba bez zdjęcia się nie obejdzie. :hmmm:

Marcin - Wto Cze 14, 2005 2:59 pm

To może takie " bardziej zwaliste i mniej spiczaste" (inna wersja Nowego Dworu)? :wink:
Pietrucha - Sro Cze 15, 2005 7:57 pm

http://www.polska.pl/gale...gory_id=59&sh=5

Tu jest zdjecie gdzie widać ten herb, choć nie zbyt wyraźnie, nie moge załączyć bo wszystkie zdjęcia z internetu zapisują mi się jako mapa bitowa i zajmuja kilka krotnie więcej miejsca niz jpg, no i nie wiem ja to zmienić, aby się zapisywało jako jpg

Sabaoth - Sro Cze 15, 2005 8:00 pm

Cytat:
nie wiem ja to zmienić, aby się zapisywało jako jpg

Wystarczy przeinstalować system (albo same biblioteki dll :hihi: )

Marcin - Sro Cze 15, 2005 8:02 pm

Wygląda mi to na Nowy Dwór. :hmmm:
Gdanszczanin - Sro Cze 15, 2005 8:03 pm

A propos tego zdjecia wie ktoś jaki orzeł był kiedyś na miejscu Polskiego orła? Może macie jakieś zdjęcia?
Marcin - Sro Cze 15, 2005 8:04 pm

To chyba pytanie retoryczne... :hihi:
Sabaoth - Sro Cze 15, 2005 8:11 pm

Gdanszczanin napisał/a:
A propos tego zdjecia wie ktoś jaki orzeł był kiedyś na miejscu Polskiego orła? Może macie jakieś zdjęcia?

Marcin napisał/a:
To chyba pytanie retoryczne... :hihi:


Chyba carski :^^

stumar - Sro Cze 15, 2005 8:16 pm

Sabaoth napisał/a:
Gdanszczanin napisał/a:
A propos tego zdjecia wie ktoś jaki orzeł był kiedyś na miejscu Polskiego orła? Może macie jakieś zdjęcia?

Marcin napisał/a:
To chyba pytanie retoryczne... :hihi:


Chyba carski :^^


Pewnie były tam trzy zaborcze czarne orły :hihi:

danziger - Sro Cze 15, 2005 8:31 pm

Gdanszczanin napisał/a:
A propos tego zdjecia wie ktoś jaki orzeł był kiedyś na miejscu Polskiego orła? Może macie jakieś zdjęcia?

Gdańszczanin - gdyby nie pytanie o zdjęcia, uznałbym, ze nie czytasz wątku, w ktyórym się wypowiadasz ;)

Pietrucha - zapisz jako bmp, otwórz w paincie i wybierz (z menu "plik") "zapisz jako" - zaznacz z rozwijanej listy .jpg, JPEG, czy co ci się tam wyświetli i po kłopocie - możesz zamieszczać :D

Pietrucha - Sro Cze 15, 2005 11:22 pm

Cytat:
Pietrucha - zapisz jako bmp, otwórz w paincie i wybierz (z menu "plik") "zapisz jako" - zaznacz z rozwijanej listy .jpg, JPEG, czy co ci się tam wyświetli i po kłopocie - możesz zamieszczać


Dzięki za pomoc. Faktycznie działa. Tylko kurcze, dalej zapisując z internetu zdjęcia po przez "zapisz obraz jako", moge jedynie jako mape bitową. :???:
No ale przynajmniej już wiem jak póxniej zamienić na jpg :)

Gdanszczanin - Sro Cze 15, 2005 11:22 pm

Sory rzeczywiscie nie zauwazylem odpowiedzi :oops: dzieki za zwrocenie uwagi . A macie jego zdjecie moze?
Corzano - Sro Sie 03, 2005 10:01 am

Pod światło ciężko się robi zdjęcia małpkami.
Grün - Sro Sie 03, 2005 10:26 am

Ty robisz zdjęcia małpką? A co na to Towarzystwo Opieki nad Wyzyskiwanymi Zwierzętami? :%

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group