Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Barka ze Stoczni Wisła

Mikołaj - Nie Kwi 03, 2005 2:22 am
Temat postu: Barka ze Stoczni Wisła
Eksplorowaliśmy dziś z Asią i inspektorem Fidelem Górki Zachodnie i Stogi (będzie osobna fotorelacja) i na terenie Stoczni Wisła wypatrzyliśmy taką oto barkę (czy jak to tam nazwać). Nie macie wrażenia, że może pamiętać czasy WMG? Jak dla mnie, mogłaby być zacumowana gdzieś w okolicach Wartkiej/Am Brausenden Wasser.
jahrek - Nie Kwi 03, 2005 2:51 am

Lata temu [pamietam, że była to chyba połowa lat 80'tych] na brzegach, zalegały szare kadłuby poniemieckich ścigaczy, czy kutrów torpedowych. Jeden przy pomoście nieopodal Stoczni Wisła, drugi po przeciwnej stronie- przy rezerwacie Ptasi Raj. Z wyjaśnień ojca pamiętam tylko mgliscie, ze były wykorzystywane ponoć przez harcerstwo..

kształt był podobny, być może chodziło o łodzie typu "R"?

http://www.secondeguerre....es/rbootes.html

Mikołaj - Nie Kwi 03, 2005 3:07 am

Nie podejrzewałbym tej łodzi o jakieś znaczenie militarne
jahrek - Nie Kwi 03, 2005 3:12 am

Oj na pewno nie...przepraszam za zboczenie z tematu - sprowokowany zdjęciem wyłowiłem jedynie z odmętów dzieciństwa istnienie tamtych wraków... Na przełomie lat 80/90 barki zwykły jeszcze czasem cumować przy nabrzeżu Targu Rybnego. Mam jedno zdjęcie na pewno, widać na nim sterówkę..może gdzieś je wygrzebię - zamieszczę i porównamy wtedy
Tequilla - Nie Kwi 03, 2005 11:24 am

Barka moim zdaniem jest konstrukcji spawanej a nie nitowanej w związku z tym sądzę, że pochodzi z czasów późniejszych niż WMG
stumar - Wto Kwi 05, 2005 7:43 am

Cytat:
Na przełomie lat 80/90 barki zwykły jeszcze czasem cumować przy nabrzeżu Targu Rybnego.


Racja cumowało ich trochę przy nabrzeżu na ul. Wartkiej. Z tego co pamiętam jako port macierzysty miały wypisaną Bydgoszcz. :==


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group