Dawny Gdańsk

Poszukuję/mam/oddam - Lastadia i Tandeta

Mexa - Nie Mar 06, 2005 6:49 pm
Temat postu: Lastadia i Tandeta
Poszukuję starych zdjęć ulic Lastadia i Tandeta, czy ktoś może takowe posiada? :hmmm:
rispetto - Pon Mar 07, 2005 8:40 am
Temat postu: Re: Lastadia i Tandeta
Mexa napisał/a:
Poszukuję starych zdjęć ulic Lastadia i Tandeta, czy ktoś może takowe posiada? :hmmm:

www.bildindex.de

pumeks - Pon Mar 07, 2005 9:20 am

Tagnetergasse da się zorganizować. Z Lastadią będzie gorzej, jak sądzę :hmmm:
Mexa - Pon Mar 07, 2005 4:12 pm

Cytat:
www.bildindex.de


fajna stronka, dużo ciekawych zdjęć, ale nie ma tam niestety tego czego poszukuję :II

Cytat:
Tagnetergasse da się zorganizować. Z Lastadią będzie gorzej, jak sądzę


Jeżeli będzie możliwość jakiegoś skanu to bardzo proszę! Potrzebuję tych zdjęć do prezentacji multimedialnej na maturke..

pumeks - Wto Mar 08, 2005 11:57 am

Mexa napisał/a:
Cytat:
www.bildindex.de


fajna stronka, dużo ciekawych zdjęć, ale nie ma tam niestety tego czego poszukuję :II

Mam rozumieć, że te zdjęcia widziałaś i cię nie urządzają? to o inne będzie trudno :hmmm:

Mexa - Wto Mar 08, 2005 4:28 pm

Cytat:
Mam rozumieć, że te zdjęcia widziałaś i cię nie urządzają? to o inne będzie trudno

dzięki, widziałam te zdjęcia i po dłuższym namyśle jednak będą musiały mnie urządzić, martwie się tylko o Lastadie, pewnie w PAN-ie by coś było,ale kserówka-to dopiero mnie nie urządza :II

pumeks - Sro Mar 09, 2005 10:14 am

Mexa napisał/a:
martwie się tylko o Lastadie, pewnie w PAN-ie by coś było,ale kserówka-to dopiero mnie nie urządza :II

Nie spodziewaj się za wiele. "Katalog Zbiorów Fotograficznych Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk, Cz. 1: Fotografie sprzed 1945 r., opracował Jan Kucharski" (wyd. 1987) wymienia pod hasłem "ul. Lastadia" tylko 3 zdjęcia, i są to zdjęcia budynków przy Targu Maślanym, które istnieją do dziś: Gimnazjum Miejskiego (adres Lastadia 2, obecnie Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego) oraz Naddyrekcji Poczt (adres Lastadia 41, obecnie internat i schronisko młodzieżowe).

Mexa - Sro Mar 09, 2005 6:49 pm

Cytat:
Nie spodziewaj się za wiele. "Katalog Zbiorów Fotograficznych Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk, Cz. 1: Fotografie sprzed 1945 r., opracował Jan Kucharski" (wyd. 1987) wymienia pod hasłem "ul. Lastadia" tylko 3 zdjęcia


no to not nice :II , ale dzięki za info

Corzano - Sro Mar 09, 2005 7:32 pm

Mexa napisał/a:
no to not nice

Że co, przepraszam?

Sabaoth - Sro Mar 09, 2005 7:35 pm

Może przerzucę moje archiwa i coś dołożę. :hmmm:
Mexa - Sro Mar 09, 2005 10:28 pm

Cytat:
Że co, przepraszam?

:oops:

Cytat:
Może przerzucę moje archiwa i coś dołożę.


Każda pomoc się przyda.. :)

Sabaoth - Sro Mar 09, 2005 11:22 pm

Niewiele, ale Lastadia jest w podpisie zdjęcia :hihi:
Mexa - Czw Mar 10, 2005 4:02 pm

Cytat:
Niewiele, ale Lastadia jest w podpisie zdjęcia


heh
"barokowa brama prowadząca z ulicy Żabi Kruk na dziedziniec kościoła św. Piotra i Pawła (ok1912)" - taki opis tego zdjęcia widnieje w "Był sobie Gdańsk" :mrgreen:

pumeks - Pią Mar 11, 2005 9:19 am

No ale na tym drugim zdjęciu, po prawej widać jednak kilka domów z Lastadii. A to pierwsze też ma adres na Lastadii, i nawet stoi do dziś.


Mexa - Pią Mar 11, 2005 5:28 pm

EXTRA!!! :==
No to mi pomogłeś! Nawet nie wiesz jak bardzo! :hurra:
Super :mrgreen:

Oczywiście dziękuje baardzo :wink:

pumeks - Pon Mar 14, 2005 11:44 am

To drugie zdjęcie jest z kwartalnika "Był sobie Gdańsk", zeszyt 5. W razie czego służę trochę większym skanem.
Sabaoth - Pon Mar 14, 2005 1:33 pm

Jeszcze jedno ujęcie Lastadii:
pumeks - Pon Mar 14, 2005 1:36 pm

Oooo, to jest super :==
Sabaoth - Pon Mar 14, 2005 1:44 pm

Wiedziałem, że gdzieś widziałem :mrgreen:
Mexa - Pon Mar 14, 2005 5:46 pm

super ujęcie Lastadii :wink:

Cytat:
To drugie zdjęcie jest z kwartalnika "Był sobie Gdańsk", zeszyt 5. W razie czego służę trochę większym skanem.

większe nie będzie potrzebne, takie jest akurat :]

grzechuu - Czw Wrz 09, 2010 11:03 pm

/W ramach segregacji ulicznej - wspominana w innych tematach Lastadia 35 i dla porównania aukcyjna pocztówka nad którą kiedyś się zastanawiałem./



Miro - Pią Gru 02, 2011 8:41 am

Dokopałem się do takiego ładnego zdjęcia
ul. Lastadia rok 1920.

Miro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group