Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Pólnocne Kaszuby, czyli....

Petelka - Pon Gru 06, 2004 9:32 pm
Temat postu: Pólnocne Kaszuby, czyli....
..... krótka fotorelacja z wycieczki, na którą załapałam się dzięki uprzejmości Kasi :D
Na dobry początek Sławutówko i Mechowo (lub Mechowa jak mówią Kaszubi)

Petelka - Pon Gru 06, 2004 9:37 pm

A teraz Krokowa: wnętrze krypty kościelnej i parę elementów wystroju pałacu:
Petelka - Pon Gru 06, 2004 9:40 pm

A na zakończenie kościół w Żarnowcu i Piaśnica:
lucy - Pon Gru 06, 2004 9:45 pm

Piękne zdjęcia :== i jak wiesz zazdroszczę tej wycieczki :II
:D

Petelka - Pon Gru 06, 2004 9:49 pm

Sama sobie zazdroszczę. :lol: Szkoda tylko, że dzień był krótki (ja to w grudniu) i na Piaśnicę, o której Kasia tak przepięknie opowiadała, zostało niewiele czasu. :II
parker - Pon Gru 06, 2004 9:56 pm

W tamtych okolicach to ja kiedyś dawno temu liczyłam bociany, więc zupełnie inne widoczki mi utkwiły w pamięci :)
Petelka - Pon Gru 06, 2004 10:01 pm

Cytat:
W tamtych okolicach to ja kiedyś dawno temu liczyłam bociany, więc zupełnie inne widoczki mi utkwiły w pamięci

Inne widoczki też są, ale z powodu ograniczonego miejsca.... musialm się ograniczać w wyborze zdjęć. :wink:

Mikołaj - Pon Gru 06, 2004 10:09 pm

Pętelko, śmiało! Zdjęcia mają bardzo dobry stosunek Kb do jakości! :wink:
Petelka - Pon Gru 06, 2004 10:24 pm

No to na dobranoc - takie 'cóś' stało przy wejściu do grot mechowskich i bardzo mocno intrygowało nas jak się z tego korzysta? :hihi:
knovak - Pon Gru 06, 2004 11:09 pm

Qrcze, miałem na to jechać ale zablokowały mnie obowiązki :II
Kasia_57 - Wto Gru 07, 2004 9:21 pm

Bociany ???????????????????????? szerzej poproszę o bocianach!!!!!! :==
parker - Wto Gru 07, 2004 9:23 pm

Za czasów licealnych byłam w Straży Ochrony Przyrody i jeździłam po Nadmorskim Parku Krajobrazowym - między innymi liczyliśmy bociany :hihi:
Kasia_57 - Wto Gru 07, 2004 9:43 pm

ja tez liczyłam bociany podczas spisu, ale w okolicach Trąbek Wielkich:)
masz jakieś dane ile boćków jest na terenach, które zliczyłaś? jeśli możesz - napisz :LL:

parker - Wto Gru 07, 2004 9:46 pm

niestety nie mam - poza tym to bylo ... ehkem... jakies 12 lat temu :hihi:
Kasia_57 - Wto Gru 07, 2004 9:47 pm

:II
parker - Wto Gru 07, 2004 9:51 pm

A po co ci te dane? Na pewno we Wladysławowie, w dyrekcji Parku, gdzies te liczby leżą...
Kasia_57 - Wto Gru 07, 2004 11:22 pm

Usiłuję "oswoić" teren, więc interesują mnie wszystkie ciekawostki.
parker - Wto Gru 07, 2004 11:59 pm

obawiam się, że niezbyt mogę pomóc - tamte okolice poznałam tylko przy okazji boćków, nasz normalny teren działań obejmował plaże od Dębek po Hel ze szczególnym uwzględnieniem trasy Władysławowo-Chałupy :wink:
sylwia.zdr - Pią Sty 21, 2005 11:27 pm

świetna musiała byc ta wycieczka, chętnie bym się na taką wybrała. Choć byłam w Krokowej nie zwiedziłam- bo było jakies przyjęcie. Szczerze mówiac Mechowskiej groty nigdy nie widziałam, nawet na zdjęciach , a tu proszę jaka piękna fotka! Dziekuję! 8))
janak - Sob Sty 22, 2005 12:31 am

sylwia.zdr napisał/a:
Szczerze mówiac Mechowskiej groty nigdy nie widziałam, nawet na zdjęciach , a tu proszę jaka piękna fotka! Dziekuję! 8))

Co do Mechowskiej Groty to miałem fajną przygodę. Udestępnia jest tylko do zwiedzania tuż przy wejściu. Dalej jest siatka i do dalszej części nie ma już wejścia. Ale wiecie czego ze szwagrem się nie robi, znależliśmy przejście pod siatką i te dwadzieścia metr metrów dalej do końca jaskinie wpełzaliśmy. Ta część jest usytuowana dokładnie pod drogą, żony nas wołały, a my naprawdę nic nie słyszeliśmy.

wrangla - Sob Sty 22, 2005 12:36 am

janak napisał/a:
(...)znależliśmy przejście pod siatką i te dwadzieścia metrów dalej do końca jaskinie wpełzaliśmy. Ta część jest usytuowana dokładnie pod drogą, żony nas wołały, a my naprawdę nic nie słyszeliśmy.
Fajna sprawa :OO trza się wiosną tam wybrać.
Dobrze, że w tych labiryntach nie zabłądziliście :hihi:

janak - Sob Sty 22, 2005 12:39 am

wrangla napisał/a:
Fajna sprawa :OO trza się wiosną tam wybrać.
Dobrze, że w tych labiryntach nie zabłądziliście :hihi:

Wrangla, ale to jest nielegalne, mogliśmy tam zginąć!

Grün - Sob Sty 22, 2005 12:41 am

Na takim długim odcinku mogliście zginąć... z głodu :)
wrangla - Sob Sty 22, 2005 12:45 am

janak napisał/a:
Wrangla, ale to jest nielegalne, mogliśmy tam zginąć!

No serio pisząc, to jestem świadoma zagrożenia.
Kiedyś gdzieś czytałam, że te groty się w którymś miejscu zasypały.*

[*informacja do sprawdzenia]

sylwia.zdr - Wto Lut 01, 2005 12:37 pm

wrangla napisał/a:
janak napisał/a:
Wrangla, ale to jest nielegalne, mogliśmy tam zginąć!

No serio pisząc, to jestem świadoma zagrożenia.
Kiedyś gdzieś czytałam, że te groty się w którymś miejscu zasypały.*

[*informacja do sprawdzenia]


Janak-u !
świetny ten plan jaskini ! skąd ją wykopałeś! Czy może zrobiłeś ją sam?!!! Napisz jak głęboko pod drogą jest ta jaskinia w Mechowie -? Określ mniej więcej. Czy może ktoś pomyślał o przesunięciu drogi?

sylwia.zdr - Wto Lut 01, 2005 12:47 pm

A tak wogóle to niestety złamałam ostatnio nogę i jestem uziemiona ciężkim gipsem na jakiś czas- kontakt ze światem będę nawiązywać za pomocą mediów, również z Wami. Mam nadzieję, że dowiem się wielu ciekawostek. Pozdrawiam.
janak - Wto Lut 01, 2005 2:19 pm

sylwia.zdr napisał/a:

świetny ten plan jaskini ! skąd ją wykopałeś! Czy może zrobiłeś ją sam?!!! Napisz jak głęboko pod drogą jest ta jaskinia w Mechowie -? Określ mniej więcej. Czy może ktoś pomyślał o przesunięciu drogi?

Planu jaskini sam nie zrobiłem, dla bardziej zainteresowanych tematem odsyłam do: link 1 (tam pod odnośnikiem "szczegóły" i dalej "niż polski" odjnajdziemy grotę w Mechowie) oraz link 2.
Droga nad jaskinią biegnie na wysokości 7-8 metrów (tak mi się przynajmniej wydaje). Co do jej przesunięcia to chyba nie ma większych szans.

sylwia.zdr - Czw Lut 03, 2005 10:52 am

Janaku !
Dziękuję serdecznie za linki, masa przecudnych zdjęć i wiadomosci.
Należysz do klubu ? pozdrawiam :==

janak - Czw Lut 03, 2005 11:40 am

sylwia.zdr napisał/a:
Należysz do klubu ?

Do tego nie, kiedyś otarłem się o KWT.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group