Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dział Ogólno Historyczny
Autor Wiadomość
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 2:16 am   Dział Ogólno Historyczny

Sledząc statystkyki forum widzę, że w ostatnim miesiącu eksplodowało ono wręcz swą aktywnością. Sporo tematów i ruch w interesie się kręci. Bardzo mi się tu podoba muszę przyznać, ale do sedna. Wiele wątków w gdańskim temacie schodzi często na tematy nie Gdańskie. Muszę przyznać, że bardzo lubię te offtopy i zauważyłem, że wielu z was bardzo chętnie je podchwytuje szczególnie z grona mod/admins (tudzież komitetu centralnego rzygaczy).

Ja ze swojej strony chętnie bym sobie porozmwaiał na tematy ogólnohistoryczne, porostrząsał trochę tych Von Denikenowskich teori w które choć czasem trudno uwierzyć działają jednak na wyobraźnię, poczytałbym sobie o słowiańskich, germańskich i celtyckici wierzeniach obyczjach, pospieral bym się chętnie o egipt, pogawędził o babilonie. Napewno nie zaszkodzi to tematowi przwodniemu jakim jest Gdańsk gdyż zamiłowanie do histori Gdańska jest w nas już na stałe za to może przyciągnąć i zainteresować tematyką Gdańska tych, których początkowo zachęcą dyskusje na otwarte tematy. W momencie gdy forum zwiększa swój kapitał w postaci czynnych użytkowników przychodzi czas na inwestycje w jego rozbudowę.
Słowem dział ogólny w dziale ogólnym byłby dla wszystkich jak kufel zimnego piwa z przedwojennych gdańskich browarów zafundowany nam przez naszego wspaniałego administratora.

Teraz gdy już się podlizałem i wylałem z siebie cały ten populizm to co o tym myslicie?

Widzę też, że poprzednia taka inicjatywa dotycząca żuław, kaszub i kociewia wiązała się z przyznaniem moderatorstwa więc z góry zarzekam się, że nie chcę, nie zamierzam i nigdzie się nie pcham (zresztą wiecie jaki jestem i czym by to groziło heh). Prośba ma wypływa z czystego zapału i fascynacji historią oraz chęcią związania się z tym forum na dłużej jako świr zapaleniec jako i wy nimi jesteście. :OO
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 6:10 am   

Cytat:
eksplodowało ono wręcz swą aktywnością

Akurat rodzaj aktywności, którą ostatnio eksplodowało mnie nie zachwycił. Patrząc na te pyskówki zatęskniłem za dawnymi czasami.
Cytat:
zafundowany nam przez naszego wspaniałego administratora

:haha: :haha: :haha:
Cytat:
wiązała się z przyznaniem moderatorstwa więc z góry zarzekam się, że nie chcę, nie zamierzam i nigdzie się nie pcham

Rex, no coś Ty, po co ta skromność! Wesoło by było, mógłbyś się z moderatorami powymieniać ostrzeżeniami... :hihi:

No to proszę się oświadczać, być moze istnieje dotąd nieujawnione wielkie zapotrzebowanie społeczne na takie dysyksje w naszym gronie.
Mnie pomysł nie zachwyca, wydaje mi się, że mamy odpowiednio sprofilowane forum i nie chcę "rozwadniać" jego gdańskości. Na pewno są fora stricte historyczne, gdzie znajdą się ciekawsi rozmówcy niż my. Ale tak jak powiedziałem - być może wszystkim od dawna się coś takiego marzyło, tylko bali się zapytać :lol:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 9:15 am   

Ciekawych tematow nie brakuje, ale jak zauwazyl Mikolaj, takie rozne historyczne fora na pewno istnieja. Czasami moze sie zdazyc odprysk od glownego tematu, ale ja chcialby tu pisac i czytac o Gdansku, nie o Egipcie, Asyrii (nota bene najblizej mam do Assiriska Ortodoxa Kyrkan :P ) czy moze Inkach. Takie zboczenia od tematu moga byc ciekawe, ale z reguly niewiele wnosza, oprocz podgrzewania atmosfery.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 10:19 am   

A może by - zamiast Dzialu Ogólnohistorycznego - dorzucić 'Śmietnik' (nazwa robocza), czyli dział, gdzie można by porozmawiać i o historii różnej i wogóle o różnych różnościach nijak nie wiążących się z Gdańskiem dawnym i obecnym?????
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 11:53 am   

Można by też w razie potrzeby dzielić tematy i te oftopy wrzucać do tego działu. Niech nazywa się jakolwiek. Co do kultury dyskusji to przy dobrej woli wszystkich damy radę. Pozwoli to też na trzymanie się ściślej tematów w Gdańskim dziale.

Co do Moderatorów to widzę, że i tak jest ich tu już dość dużo. Ta liczba w pełni wystarcza.

Są inne fora historyczne, ale to jest wasze i od was zależy jego kształt. Nic nie szkodzi aby stworzyć taki dział dla próby.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 9:16 pm   

Ja się kiedyś zastanawiałem raczej nad dziłem dotyczącym dziejów Gdańska.
_________________
Peter von Danzig
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Lis 11, 2004 11:11 pm   

Jestem za tym, aby nie tworzyć działu o tematyce nie gdańskiej. Od tego są inne fora tematyczne. A od zapytań, odpowiedzi, sugestii, czy innych rozmów jest PW, czy e-mail. Nasze forum jest wybitnie gdańskie (w tym trochę o Pomorzu), wypracowaliśmy już pewną strategię tematów i szkoda tego psuć.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 12:38 am   

Z drugiej strony tu jest grono osób z niezłą wiedzą i na dodatek chyba nieźle się już znamy, zaś na innych forach o tematyce historycznej czy zblizonej różne cuda się dzieją albo wachmistrze grasuja (vide forum "Odkrywcy" :hihi: ). A nie sądzę, by ktoś tu chciał dyskutować o Asyrii... :wink:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 12:57 am   

Dlaczego? Skoro o Egipcie już było, to może być o Asyrii.
Ale ja też nie jestem za tym, żeby odchodzić od profilu forum.
Równie dobrze można zaraz otworzyć wątek kulinarny, pediatryczny, albo erotyczny. Tematy wszystkie ciekawe, ale w internecie nie brakuje miejsc, gdzie można o tym porozmawiać.
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 1:04 am   

Cytat:
albo erotyczny

I dyskutować skąd biorą się małe Rzygacze :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 1:08 am   

STĄD!!!
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 9:21 am   

A to jest jedna strona medalu, Pumeks, jako uszczesliwiony najmlodzym Rzygaczem mialby pewnie inna historie do opowiedzenia :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 9:25 am   

Ciii... Wśród forumowiczów są nieletni. :hihi:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Lis 12, 2004 9:28 am   

A, to nastepnym razem bede zaczynal taki post slowami: Jesli nie masz ukonczonych 18 lat, nie czytaj dalej. :mrgreen:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk