Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Podwyżka cen biletów ZKM
Autor Wiadomość
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Sro Paź 13, 2004 5:35 pm   Podwyżka cen biletów ZKM

Takiej treści list wysłałem do trójmiejskich redakcji. Myślicie, że jest szansa na jakiś odzew???

Witam,
ostatnio mówi się sporo o podwyżce cen biletów ZKM, ja osobiście nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, gdyż jak wiadomo wszystko drożeje, ale może by tak coś w zamian dla pasażerów???
Ja, ze swojej strony, mam kilka propozycji. Pisałem już kilka razy do ZKM, jednkaże wiadomo oni zwykłego mieszkańca to mają głęboko w poszanowaniu i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

A zatem moje propozycje:
1. Obecnie istnieje podział na bilety 10 i 30 minutowe oraz dłuższe dłuższe czasy przejazdu. Ten kto jeździ często środkami komunikacji miejskiej chyba już dawno zauważył, że w 10 minut można przejechać bardzo mało. Może i byłoby to dobre rozwiązanie, ale konieczna byłaby inteligentna sygnalizacja świetlna. Na razie jest jak jest, a póki co traci się po kilka minut na światłach. Dlatego też, proponuję zmianę tej taryfy na 15 i 30 minut. Skoro cena jest w stosunku 2:1, to tak samo powinno być z czasem przejazdu. Dla przykładu, w chwili obecnej, za przejazd 12 minutowy, trzeba zapłacić jak za półgodzinną jazdę, jest to chyba trochę przesadzone.

2. Po drugie, często zdarzają się różne nieprzewidziane awarie lub opóźnienia. Wiadomo, technika jest czasem zawodna. Ludzie stoją jednak sobie na przystankach bo o niczym nie wiedzą. Moim zdaniem, bardzo dużo dałoby wprowadzenie megafonów, które tak jak na przystankch SKM, informowałyby o ewentualnych awariach itp.

3. To chyba najbardziej futurystyczne marzenie. Ale spróbować trzeba. Jest coś takiego jak "Rozkład Jazdy" i jeśli ZKM chce by ludzie przesiedli się z samochodów i jeździli autobusami oraz tramwajami, to oprócz wielu oczywisctych rzeczy, należy dbać o punktualność. W środkach komunikacji można już coraz częściej spotkać zegary, które kontrolują czas naszego przejazdu (by nie przejachać 11 minut na bilecie 10-minutowym). Ja uważam, że takie same zegary powinny być na przystankach, byśmy my mogli kontrolować dokładność kursowania środków transportu publicznego.

Liczę, iż za Państwa pośrednictwem uda się, któryś z tych postulatów, wprowadzić w życie.

Z poważaniem
D.B.
www.dariob.glt.pl
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Paź 13, 2004 6:52 pm   

:hihi: Dobre, poniekąd masz rację. Zapomniałeś tylko o jednym, to podróżni są dla ZKM, a nie odwrotnie i jak Ci się coś nie podoba to możesz zawsze chodzić piechotą :mrgreen:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Sro Paź 13, 2004 8:46 pm   

Ponieważ na codzień jeżdżę komunikacja miejską, to temat jest mi bardzo bliski.
Zgadzam się całkowicie z pkt. 1 Twojego listu - podstawowe bilety BEZWGLĘDNIE powinny być na 15 min. przejazdu a nie do 10 jak jest dotąd. Bo z samego założenia nielogiczne jest, że jak skasujesz od razu dwa bilety za 2,40 to możesz jechać przez 30 minut, a jak skasujesz najpierw jeden za 1,20 i zaraz potem drugi za 1,20 (co też daje 2,40) to wystarczy ci to tylko na 20 minut jazdy. :II
Denerwuje mnie tez, że bilet całodzienny nie stanowi wielokrotności biletów podstawowych (jak było wcześniej). Bilety te nie wszędzie są dostępne (na pewno nie kupisz ich u motorniczego/kierowcy) a takie ustawienie ceny uniemożliwa 'złożenie' kwoty przejazdu z biletów podstawowych. :II
Hmmm.... przyznam się, że na niepunktualność komunikacji miejskiej specjalnie nie mogę narzekać. :) Owszem, zdarza się czasami drobny poślizg, czasem jakiś kurs wypadnie całkiem, ale ostatnio byłam np. pozytywnie zbudowana faktem, że przy Okręgu tramwaj nr 8 czekał na 10-kę, jadącą z Nowego Portu, aby zabrać przesiadających się pasażerów. :)
Aha, taka informacja na przystankach o awariach, uszkodzeniach byłaby czymś świetnym. :)
 
DarioB 

Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Sro Paź 13, 2004 10:50 pm   

Z tą punktualnością to jest tak, że nie wiedziałem jak to ująć. Na myśli miałem ten fakt, że każdy z nas ma zegarek ustawiony wg. jakiejś tam wersji (radio, TV, itd. itp.). Wiem o tym że ZKM stara się być punktualne. Nie raz to widziałem jak człowiek biegnie na tramwaj, motorniczy to widzi ale boi się że przekroczy czas. Nie o to chodzi. Miałę mna myśli to iż motorniczy jedzie wg. swojego zegarka, który ma na ręce. A my idziemy na tramwaj (autobus) wg. swojego. Czasem ta różnica 1-3 minut sporo nas kosztuje nerwów :) .
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
Maciek 
Krzywek

Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 286
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 8:45 am   

Cytat:
). Ja uważam, że takie same zegary powinny być na przystankach, byśmy my mogli kontrolować dokładność kursowania środków transportu publicznego.

Postulat jak najbardziej słuszny ale myślę ,że taki zegar długo by nie pochodził .Nieznani sprawcy by go skradli lub zniszczyli. :II
Ostatnio zmieniony przez Maciek Czw Paź 14, 2004 8:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 8:51 am   

Cytat:
Aha, taka informacja na przystankach o awariach, uszkodzeniach byłaby czymś świetnym.
Kiedy, w latach 80-tych byly instalowane na niektorych przystankach megafony, ale ja mialem okazje tylko raz uslyszec z nich informacje. Pamietacie je? Takie pomaranczowe tuby przymocowane do skrzyneczki z antenkami.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 9:00 am   

Cytat:
Kiedy, w latach 80-tych byly instalowane na niektorych przystankach megafony, ale ja mialem okazje tylko raz uslyszec z nich informacje. Pamietacie je? Takie pomaranczowe tuby przymocowane do skrzyneczki z antenkami.

A nie wcześniej aby? Bo pamiętam coś, ale jakby przez mgłę. I pamiętam, że jak już się odezwały, to straszliwie chrypiały. :wink:
_________________
When a man is tired of Gdańsk he is tired of life /niby Oscar Wilde/
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 9:19 am   

A moze wczesniej :hmmm: To ja juz taki stary jestem? Nie, to byl poczatek lat 80-tych. :^^
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 1:05 pm   

Megafony na przystankach ? Pomysł bardzo dobry i nie jest to chyba wielki luksus jak na te czasy. Mamy ostatecznie XXI wiek. Tylko już widzę protesty mieszkańców okolicznych przystanków, że to zakłócanie ciszy, że nie mogą się skupić, to to ich denerwuje itp. No, chyba, że pani spikerka mówiłaby szeptem.. :D
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 1:57 pm   

a mnie sie przypomina Mis :hihi: "Twoje serce przypomina - piechota zdrowiej"
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 2:30 pm   

Kontekst Misia powraca jak widać...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 3:29 pm   

Coz, zycie pisze scenariusz do Misia cz. 2. :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
joseph 

Dołączył: 11 Wrz 2004
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 2:57 pm   

Jeśli chodzi o ZKM, zawsze jak ktokolwiek do mnie przyjeżdża pyta się czemu na przystankach ZKM nie ma nazw tych przystanków. Też to zauważyłem, szczególnie zapuszczając się w dzielnice których kompletnie nie znam.
 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 3:15 pm   

Sabaoth napisał/a:
Coz, zycie pisze scenariusz do Misia cz. 2. :hihi:

"Miś" 2 już powstał, pod tytułem "Rozmowy kontrolowane" - też niezłe klimaty były, np. "tradycyjna wigilijna golonka" na ubeckiej wigilii (i "łamanie się" jajeczkiem)
:haha:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 7:06 pm   

Witamy Josepha! :D

co do "Rozmów kontrolowanych" to piekny jest jeszcze tekst:
- to może wpadniecie do nas na Wigilię?
- na Wigilię? a kiedy urządzacie?
- no... 24-go...
- a, to jeszcze przed świętami!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk