Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyspa Spichrzów - faza projektowa
Autor Wiadomość
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 5:08 pm   

Nie musicie tak orutnie szydzić z tych projektów. Ludzie się dopiero uczą. :D
Skoro to temat o hotelach na targu rybnym zarzucę czymś podobnym. Dorwałem coś takiego. Tym razem wyspa spichrzy. Obiekt na pierwszym planie też o przeznaczeniu hotelowym. Co wy na to? :hmmm:



Oraz troszku obok, przenzaczenia nie znam. Bodajrze też hotel.

A to co stało tam przez kilka lat nim nadeszła wojna.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 5:20 pm   

Wyspę Spichrzów to "odbudowują" od 1946 i jakoś do tej pory nic nie zbudowali. I raczej się nie zapowiada. Ale to już chyba przedyskutowaliśmy?

A ten ostatni budynek był raczej wyjątkiem, a nie regułą na Wyspie.
_________________
www.danzig-online.pl
Ostatnio zmieniony przez Sabaoth Sro Paź 06, 2004 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 5:24 pm   

Cytat:
Wyspę Spichrzów to "odbudowują" od 1946 i jakoś do tej pory nic nie zbudowali. I raczej się nie zapowiada. Ale to już chyba przedyskutowaliśmy?


No dobrze, ale ja nie o tym mówię. Temat o pracach studenckich więc wkleiłem to bo myślałem, że was zainteresuje. Nic więcej. Co ty taki Sabaoth wciąż awersyjny. Słuchasz dobrej muzy, nie denerwój się. :)
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 5:51 pm   

Przód Wyspy ciekawy. Zachowany jest jej charakter. Tylko co to jest to wystające nad budynkami ? Szklarnia ? Ogród botaniczny ? Centrum lotów kosmicznych ? Czy bez szkła nie może się obejść żaden nowoprojektowany budynek ? Przypominam - wyspa nosi nazwę Wyspy Spichrzów a nie Wyspy Szklarni. :hmmm:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 5:55 pm   

Cytat:
wyspa nosi nazwę Wyspy Spichrzów a nie Wyspy Szklarni


to zawsze może zostać Wyspą Szklanych Spichrzów :wink:
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 6:11 pm   

No te projekty to są do przełknięcia, fasady przypominają przynajmniej budynki. A ja bynajmniej się nie denerwuję, nie mam powodów.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 6:12 pm   

A ja takie coś bardzo podobnego gdzieś widziałam już zbudowane... w jakimś niemieckim mieście to było, tylko gdzie? :hmmm:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 9:07 pm   

ten pierwszy projekt całkiem "misię", ale drugi już nieszczególnie. Za bardzo dominuje nad otoczeniem.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 9:39 pm   

No, muszę powiedzieć, że jeżeli nie da się Wyspu zrekonstruować, a raczej się nie da, to ten projekt akurat jest całkiem całkiem - mamy tu i słynne nawiązanie i respektowanie historycznego otoczenia - brawo - kto jest autorem - należy mu się artykulik w Galerii Niezrealizowanych projektów ( http://rzygacz.webd.pl/index.php?id=3,0,0,1,0,0 )
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 9:48 pm   

To cieszę się, że wam się podoba bo to mój dyplom heh. Kto poza tym powiedział, że wyspa spichrzy ma do końca świata nazywać się w ten sposób. Złota Kamieniczka została tak nazwana w XIX wieku a biała i czerwona sala w ratuszu po wojnie. Heh. Jak dobrze pójdzie obronię się niedługo i będzie to najbardziej konserwatywny dyplom jaki widziała polibuda w swojej powojennej hitori hehe. W szklarni na dachu mieści się basen, siłownia i klub nocny z tarasem, który zadrzewię jeszcze do końcowych wizualizacji. Ten drugi projekt zaś to mój projekt semestralny w którym przygotowywałem się do dyplomu poszukijąc dobrej forym na współczesny spichrz.
Projektując doszedłem wkońcu do wniosku, że czysta ceglana ściana spichrza sama w sobie jest już tak czystą i minimalistyczną formą, że nie ma sensu jej zmieniać. :% Niestety tak da się tylko na wyspie szklarni projektować. :mrgreen:
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 9:52 pm   

Gratuluję - jeśli tak wygląda twój modernizm to niech żyje!
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 9:56 pm   

Właśnie do tego cały czas zmierzam, łączenie starego z bardzo nowoczesnym jest całkiem możliwe tylko pracochłonne a nie wszystkim się chce ruszyć głową w polskich realiach. Nie dziwię się ludziom, że krytykują współczesną architekturą, ale chciałbym aby w przyszłości dali jednak im drugą szansę. Gdańsk może być naprawdę miodnym miastem.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 10:03 pm   

To Ty nie jesteś taki antyhistoryczny jak się malujesz!
Daj znać, jak będziesz przygotowywał częśc opisową (w tym historyczną), chętnie przeczytamy i jak będzie trzeba to pomożemy oraz złośliwie skomentujemy :wink:
No i podaj termin obrony. Są publiczne, więc chętnie wpadniemy zadać dobre pytanie. :OO
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 10:04 pm   

Cytat:
Złota Kamieniczka została tak nazwana w XIX wieku a biała i czerwona sala w ratuszu po wojnie

Nad historią musisz jeszcze trochę popracować. Złota kamieniczka do 1945 roku nosiła nazwę Steffensa, a Rotter Saal i Weisser Saal w Ratuszu były długo przed wojną.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Paź 06, 2004 10:06 pm   

Widzisz - okazuje się że można zaprojektować coś co pasuje - a mimo to jest nowoczesne - tylko dlaczego Twoi koledzy tego kompletnie nie rozumieją?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk