Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Reklama na forum
Autor Wiadomość
Jussie 

Dołączyła: 13 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 13, 2016 11:12 am   Reklama na forum

Zarejestrowałam się jeszcze raz ponieważ moje konto zostało usunięte. Po pierwsze dziękuję za nazwę ulicy ale szukam materiałów zdjęciowych z nią z wiązanych. Cały czas temat jest aktualny.

To że nie odpowiadam na post w ciągu 24h nie znaczy, że jestem niezainteresowana tematem. Może to forum powinno być tylko dla starych użytkowników skoro nowi są tak mile witani.

Co do linka... skoro mam możliwość dodania linka do swojego bloga zrobiłam to. Czy jest w tym coś złego.

Proszę więcej nie trolować tego tematu tylko umieszczanie informacji/zdjęć na temat ulicy Generała de Gaulle'a (Ulmen-Weg) jeżeli ktoś z Państwa chciałby się nimi podzielić.

Post edytowany
Temat wydzielony z wątku - zdjęcia Gen. de Gaulle'a Wrzeszcz
DW
Ostatnio zmieniony przez Dostojny Wieśniak Wto Mar 15, 2016 12:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 12:29 am   

Jussie napisał/a:
Co do linka... skoro mam możliwość dodania linka do swojego bloga zrobiłam to. Czy jest w tym coś złego.
Jest. Forum nie jest słupem ogłoszeniowym. Reklamy były, są i będą tępione. Interesuje Cię Dawny Gdańsk, witaj. Chcesz się reklamować, znajdź inne miejsce.
_________________
Poldergeist
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 12:55 am   

Popieram Dostojnego. Takie jest tu na naszym forum prawo, że nie spamujemy i nie reklamujemy swoich przedsięwzięć komercyjnych. Może za jakimś wielkim wyjątkiem ale tylko wtedy, gdy jest to ściśle związane z tematyką forum a dana osoba ma na przykład spory wkład w propagowanie wiedzy o tzw. dawnym Gdańsku.
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 9:03 am   

Jest tylko takie duże ALE ...
Co drugi ma w stopce linki, co drugi z tych linków ma coś z komercją. A już w ogóle ewenementem jest pewien juzer, który prowadzi sprzedaż swoich produktów w postach - i nikt go nawet nie upomina. Więc jeśli jest na forum regulamin, to po kilku latach ciągle nie wiem kogo w jakim zakresie obowiązuje.
_________________
Co to ja miałem w tej puszce ... ?
 
Jussie 

Dołączyła: 13 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 12:48 pm   

Dziękuję za wyjaśnienie ... już rozumiem, że na tym forum są użytkownicy pierwszego i drugiego sortu. Jeżeli ktoś z Państwa ma zdjęcia ulicy de Gaulle'a z dawnych lat proszę o dodanie. W Internecie nic nie znalazłam.
 
Fotomemoria 
Fotomemoria

Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 433
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 3:33 pm   

Coś czuję, że masz na myśli moje posty.
Otrzymałem zgodę Głównego Administratora, aby pokazywać link do strony Fotomemoria.
(..)
Post edytowany.
Nie masz zgody Głównego Administratora na wycieczki polityczne.
DW
_________________
Zdjęcia dostępne są na fotomemoria.pl
Ostatnio zmieniony przez Dostojny Wieśniak Wto Mar 15, 2016 12:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 5:11 pm   

Chciałbym zauważyć drobną różnicę. Fotomemoria najpierw coś włożył na Forum, a potem zaczął umieszczać linki do swojej strony w sygnaturze. Jussie zrobiła na odwrót, bo przecież zapytania o zdjęcia ulicy Generała de Gaulle'a wkładem nazwać nie można. Nic dziwnego, że jej pierwszy post został uznany za działanie reklamowe.
Przy okazji: wszystkie znane mi linki na tym forum mają atrybut rel="nofollow", co oznacza, że nie skorzystają z podniesienia sobie rankingu w serwisach wyszukiwawczych (jeśliby ktoś o taki cel umieszczania linków na forum kogoś podejrzewał).
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 6:53 pm   

Zbych napisał/a:
Nic dziwnego, że jej pierwszy post został uznany za działanie reklamowe.

To nie był pierwszy post, wcześniej zadawała pytania m. in. o wieże ciśnień na Przeróbce i w Nowym Dworze Gdańskim 8))
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Jussie 

Dołączyła: 13 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 10:37 pm   

Proponuje w takim razie zmienić formularz rejestracyjny i uniemożliwić dodanie linka, bo równie dobrze można ukarać za podanie nazwy użytkownika w tym samym formularzu. Jeżeli uważają Państwo, że dodanie linka to jest powód do usunięcia konta, to nie zamierzam więcej z tym dyskutować. Zrobiła się z tego offtopic więc modelator może ten temat zamknąć, wyrzucić do kosza lub usunąć. Ta "dyskusja" do niczego nie prowadzi.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 12:07 am   

Jussie napisał/a:
bo równie dobrze można ukarać za podanie nazwy użytkownika w tym samym formularzu.
Zdarzyło się. Poprosiliśmy użytkownika logującego się pn Jezus o zmianę loginu.
Ta pogawędka prowadzi do tego, co już wyżej zostało powiedziane, nie po raz pierwszy zresztą. Na forum nie zamieszczamy reklam, nie bawimy się w wycieczki osobiste, wykluczamy polityczne. To się nie musi podobać. Takie przyjęliśmy zasady a jeżeli komukolwiek przeszkadzają, trudno. To już jego problem.
_________________
Poldergeist
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 10:29 am   

Na każdym forum hobbystycznym obowiązują takie same zasady. I zdarzają się takie same zgrzyty.
Jeżeli od regulaminu mają być wyjątki, wypada to chociażby zasygnalizować (wyjaśnienie było by szczytem grzeczności). Bo inaczej, przestrzegając regulaminu, czujemy się jak ostatni frajerzy.
_________________
Co to ja miałem w tej puszce ... ?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 10:53 am   

Jeśli będzie jakieś głosowanie, to poprę opcję zerową - zlikwidować stopki w postach i adresy www w profilach, i problem znika.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 11:11 pm   

Wiercipietek napisał/a:
Jeżeli od regulaminu mają być wyjątki, wypada to chociażby zasygnalizować
Przechodzą, jak można to zauważyć, ogłoszenia związane z tematyką forum. Czasem dotyczą spotkań, imprez czy publikacji. Przechodzą oferty sprzedaży, bywa że pytania o możliwość zakupu publikacji na temat miasta. Obserwowane są aukcje. Można to potraktować jak reklamy i te reklamy są dopuszczalne. Wszystkie inne są wycinane, od czego można się odwołać do Naczelnego - Mikołaja.
O możliwości zamieszczenia reklam innych niż powyższe decyduje Mikołaj.
On też rozstrzyga wszelkie spory wynikające z różnicy zdań na temat reklam.
Banowani są użytkownicy nie wnoszący niczego poza reklamami na wejściu.
Tak z grubsza wygląda ponura rzeczywistość.
_________________
Poldergeist
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Mar 16, 2016 11:58 am   

Wygląda to tak jak opisał Dostojny.
Nie reklamujemy firm i usług. Osobnicy, którzy się rejestrują tylko po to (powitanie i ew. bzdurny wpis + reklama w stopce/firmowa strona www) są wyrzucani i banowani po numerze IP, kiedy tylko to zobaczę lub ktoś życzliwy mi doniesie.
Publikacje, spotkania, imprezy, prywatna sprzedaż książek czy innych materiałów związanych z tematyką forum - nie ma problemu, mile widziane.
Zdarzają się uzasadnione i indywidualnie uzgodnione wyjątki jak Fotomemoria, bo świat nie jest zero-jedynkowy. Zapewniam, że wcześniej, kiedy wrzucał kolorowe reklamy na pół wpisu, był upominany, a reklamy wyrzucane.

Poza tym w formularzu rejestracyjnym mamy od dawna okienko, w którym obowiązkowo trzeba wybrać jedną z opcji:

Cytat:
anty-spam *:
Na tym forum nie można umieszczać linków do komercyjnych stron ani innych reklam, jeśli to rozumiesz, zaznacz poniżej odpowiednią opcję. Jeśli jednak umieścisz link lub reklamę, zostaniesz bez ostrzeżenia zbanowany, a twoje dane, w tym IP, będą ujawnione

opcje:
- rozumiem, że za umieszczanie reklam zostanę zbanowany
- nie rozumiem

Więc jeśli ktoś rozumie, to nie powinien mieć pretensji, jeśli nie rozumie, to jego problem, my tu takich nie chcemy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk