Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam wszystkich fascynatów Dawnego Gdańska
Autor Wiadomość
Werwolf 


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 14
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 4:45 pm   Witam wszystkich fascynatów Dawnego Gdańska

Po kilku latach zaglądania do Was postanowiłem wstąpić na dłużej. Na imię mam Przemek rocznik 1979. Gdańsk dla mnie jak i dla wielu z Was jest prawie religią. Urodziłem się i wychowałem na Dolnym Mieście to tam wchłonąłem ducha miasta którego już nie ma. Zapach rozpalonej na słońcu starej Pruskiej czerwonej cegły z której była zbudowana moja kamienica Anno 1894. Gorąc tajemniczych poddaszy i strychów czy wieczny chłód zatrzymanych w czasie wilgotnych piwnic. To wszystko powodowało że mimochodem jak zapewne większość z Was zaczeliśmy wraz z kumplami z podwórka dostrzegać resztki klimatu "Tamtego" Gdańska. Do tego zbierane po deszczu pierwsze fenisie "z rybką", czasem starsze szelążki pierwsze wykopki na dzikich działkach na Bastionach i stało się Gdańsk połknął mnie w całości razem z butami. Kilkanaście lat biegania z wykrywaczem (pewnie nie jestem tu jedyny) łażenia i szperania wszędzie tam gdzie się dało zajrzeć, mam już za sobą. Dziś z racji braku czasu (Praca Rodzina) moje eksplorowanie zazwyczaj sprowadza się do grzebania w necie przy kubku kawy :wink: Aczkolwiek piszczałkę nadal posiadam i zawsze gdy nadarza się okazja staram się ją odpalać. Fantów jednak z roku na rok ubywa a poszukiwaczy wręcz przeciwnie :hiihihi: Tutaj też pragnę pozdrowić forumowiczów Pomorskiego Forum Eksploracyjnego, którzy jak wiem bywają również częścią tego Forum. Jako nowa osoba nie przychodzę z pustymi rękoma. Mam dla Was prezent. Posiadam kilka fajnych fotek, które będę starał się powoli dawkować. Fotki nigdy nigdzie nie opublikowane są własnością moją lub mojego dobrego kumpla, który zezwolił mi na zamieszczenie ich na tym forum. Kilka fotek ma zagadkową nie rozpoznaną lokalizacje lub sytuację w której były robione więc mam nadzieję, że zadowoli Was wyzwanie jakim jest rozwiązywanie tego typu zagadek. (Obserwując to forum dłużej właśnie odniosłem takie wrażenie że zagadki to to co tygryski lubią najbardziej). Więcej grzechów nie pamiętam. Pozdrawiam Przemek.
 
djjack 
OH z DM


Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 235
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 8:40 pm   Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku

Dzień dobry
Panie Przemku - nie tylko witam na Forum, ale witam też bratnią duszę zafascynowaną Dolnym Miastem.
Zapraszam serdecznie na stronę Stowarzyszenia Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku. Może znajdzie Pan na niej zdjęcie też swojej kamienicy albo podwórka...

Pozdrawiam z Łąkowej 29 i z przyjemnością wezmę udział w zagadkach dotyczących DM.

Jacek Górski
_________________
https://www.facebook.com/opowiadaczehistorii
 
Werwolf 


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 14
Wysłany: Sro Cze 18, 2014 3:05 pm   

Witam Panie Jacku. Dziękuję za zaproszenie, stronka ciekawa.
Ps. moja kamienica jeszcze stoi choć nie wiem jeszcze jak długo, ostatnio brałem udział w wyprawie po całym kwartale opuszczonych już budynków. Kurza-Wróbla-Szczygla Reduta Wyskok. :wink: Mam sporą dokumentację fotograficzną myślę że twórcy filmów o Powstaniu Warszawskim mieli by gotowy plan zdjęciowy. Wrzucam jedną fotkę poglądowo całą relację zamieszczę jak już się Tutaj zadomowię w osobnym wątku.
 
patryk85 

Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 1:44 pm   

Witam wszystkich, mój post został usunięty więc jeszcze raz chciałem się przywitać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk