Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Żuławska wąskotorówka sezonową atrakcją
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 9:59 pm   

Kto się obudził, ten się obudził. :) Mamy sprawcę tego obudzenia:
2xM napisał/a:
PS
Nie wytrzymałem i wysłałem dzisiaj pismo do konserwatora z prośbą o rozważenie wpisu z urzędu. Wiem, że to nic nie da, ale gdybym pożałował tych 5,50 (?) to czułbym się jeszcze gorzej :!!:

Gratuluję. :== :zgooda: :==
_________________
Poldergeist
 
2xM 


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 229
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 11:37 pm   

Taa... „Jam to, nie chwaląc się, uczynił” :wink: . Pism poszło chyba wiele, w tym od dużo poważniejszych osób. Ale fakt - teraz czuję się zdecydowanie lepiej :huuurra: .
_________________

 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 1:11 am   

Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański napisał/a:
Starosta Nowodworski Pani Ewa Dąbska oraz Burmistrz Jacek Michalski spotkali się wczoraj z Panem Dariuszem Chmielewskim Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Tematem rozmowy była niekorzystna dla mieszkańców Gminy Nowy Dwór Gdański decyzja Konserwatora w sprawie włączenia do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków w Gdańsku terenów kolei wąskotorowej na odcinku Nowy Dwór Gdański - Ostaszewo. Wpis znacznie zwiększy koszty planowanej w najbliższym czasie rozbudowy cmentarza komunalnego w Nowym Dworze Gdańskim (przejście przez tory w kierunku miejscowości Marynowy) oraz w przyszłości praktycznie uniemożliwi budowę ścieżek rowerowych, pieszych i widokowych w obrębie miejscowości Lubiszynek, Lubieszewo, Tuja, Orłówko, Rychnowo, Nowy Dwór Gdański z wykorzystaniem nieczynnego odcinka kolei wąskotorowej. Wśród inicjatorów wpisu jest Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych oraz wójt Gminy Ostaszewo.
Żródło tych smacznych bredni :arrow: naduś sobie.
Twoja aspołeczna postawa zrujnuje budżet Miasta Nowy Dwór Gdański oraz uniemożliwi ułatwienie życia miejscowej ludności, nie wspominając już o turystach.
Przyjdzie Ci żyć z piętnem wichrzyciela i utrudniacza rozwoju Miasta oraz Gminy Nowy Dwór Gdański.
_________________
Poldergeist
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 2:46 pm   

Ba, a najgorsze, że nie tylko życie utrudni, ale nawet opuszczenie tego padołu! Samo zuo!
_________________
Co to ja miałem w tej puszce ... ?
 
2xM 


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 229
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 12:59 am   

Cytat:
Samo zuo!

:uuaaa:

Wy też możecie powichrzyć sobie jeszcze trochę:
Protest, który zorganizowało Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy" został zgłoszony do konkursu na najciekawszą Inicjatywę Społeczną w Powiecie Nowodworskim. W normalnych okolicznościach nigdy bym nie zachęcał do głosowania (bo w końcu co to za inicjatywa?), ale postawa zarządu powiatu porusza moje najgłębsze pokłady złośliwości - dlatego Naduś :devil:

Jeśli ktoś wolałby osobiście, to może jeszcze zdąży:
Nowy Dwór Gdański. W czwartek rozmowy o kolei wąskotorowej. Co dalej z planami rozbiórki torowisk
Cytat:
Nowy Dwór Gdański. W czwartek 20 marca, od godziny 9, w starostwie powiatowym odbywać się będzie dyskusja publiczna w sprawie torowisk kolei wąskotorowej. W spotkaniu mają wziąć udział przeciwnicy rozebrania torowisk linii Ostaszewo-Nowy Dwór Gdański i zwolennicy usunięcia torów.

- Chcemy pokazać, że konserwator podjął błędną decyzję, a większość mieszkańców Żuław torowisk wąskotorówki nie chce - mówi Andrzej Sobociński z zarządu powiatu nowodworskiego. - Chcemy, by konserwator cofnął decyzję.

Ręce i wszystko inne opada...
_________________

 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 2:48 am   

Każda decyzja PWKZ zawiera instrukcję obsługi. - Ścieżkę odwoławczą. Starostwo nowodworskie, słusznie oceniając mizerne szanse odwołania do MKiDN, kleci jakieś takie cuda na patyku.
Zarząd Powiatu najwyraźniej zagapił się na wschód. Tylko, patrzeć jak przebrani w dresy funkcjonariusze Straży Miejskiej NDG, opanują torowisko, uroczyście odkręcą pierwszą śrubę, ogłoszą się Samoobroną Torowiska i wywloką kawałek szyny w krzaki. Strach się bać.
:P
_________________
Poldergeist
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 9:16 am   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Tylko, patrzeć jak przebrani w dresy funkcjonariusze Straży Miejskiej NDG, opanują torowisko, uroczyście odkręcą pierwszą śrubę, ogłoszą się Samoobroną Torowiska i wywloką kawałek szyny w krzaki. Strach się bać.
:P

Pan Sobociński swoją karierę polityczną zaczynał w Samoobronie więc wariant ten jest bardziej realny niż się niektórym wydaje :hihi:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 12:23 pm   

Nie chcę być złym prorokiem, ale odnoszę wrażenie, że po dzisiejszym spotkaniu zegar odmierzający koniec ŻKD wystartował... :|
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
2xM 


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 229
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 10:34 pm   

Faktycznie niektórzy puścili się dzisiaj poręczy:

Nowy Dwór Gdański. Zaognia się spór między żuławskimi samorządami w sprawie torów

Nowy Dwór Gdański. Spór o żuławską wąskotorówkę. Samorządowcy krytykują organizacje pozarządowe

Ciężko mi to jakkolwiek skomentować, bo boję się bana... :cenzura:

Może tylko powiem, że ze strony sporej grupy miłośników kolei PTMKŻ oberwało się za brak działań w obronie kolejki... Faktycznie Filip Bebenow był bardzo ostrożny i od początku próbował studzić rozgrzane głowy protestujących. Cóż, jak widać w polskich warunkach dyplomacja na niewiele się zdaje - liczy się tylko krzyk.
_________________

 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 1:09 am   

2xM napisał/a:
Ciężko mi to jakkolwiek skomentować, bo boję się bana... :cenzura:
I słusznie. Tępimy na forum używanie słów ogólnie przyjętych za obraźliwe. Jest też problem, bo w języku ludzi kulturalnych trudno znaleźć terminy dość obraźliwe, na opisanie tego co przychodzi na myśl, kiedy czyta się wystąpienia tak zwanych samorządowców. Powiało wiochą, tą koszmarną, przaśną, bezczelną i arogancką. Strach, olaboga, strach. :II
_________________
Poldergeist
 
krzyś 

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 42
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 7:50 am   

Ciekaw jestem na czym stanie.... jedni chcą rozebrania, jedni uruchomienia.... ot polska, a swoją droga to cieszyłbym sie gdyby do ostaszewa jeździła wąskotorówka :)
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 3:54 pm   

Przy tej postawie starostwa i władz Nowego Dworu Gdańskiego do kolejki obawiam się że dni istnienia kolejki są już policzone. Generalnie medialny wizerunek starostwa zatroskanego kolejką jako atrakcją turystyczną Żuław i mierzei legł w gruzach. Jako żywo na myśl tu przywodzi mi cytat z pewnej piosenki:

Cytat:
Gdy życie zdarło z faceta już maskę
Gdy mu fasada rozpada się z trzaskiem
Gdy zza niej wyjrzy jak dupa z pokrzywy
Pysk zły i obrzydliwy i pryśnie cały blef
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
2xM 


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 229
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 7:01 pm   

krzyś napisał/a:
Ciekaw jestem na czym stanie...

W najgorszym wypadku na zardzewiałych resztkach toru w trawie. Rozbiórkę i sprzedaż po myśli starostwa konserwator zablokował raczej skutecznie. W zmianę decyzji nie wierzę - po zderzeniu z buractwem jego postawa raczej się utwardzi. Oczywiście powiat może się odwołać do ministra, ale nawet powtórne rozpatrzenie nie powinno tu nic zmienić. W rejestrze (już nawet nie mówię o ewidencji) jest w Polsce 16 kolejek i na ich tle żuławka jest naprawdę cenna.

Prawdopodobna jest natomiast sytuacja długotrwałego sabotowania przez powiat działań zarządcy kolejki, która w konsekwencji doprowadzi do rozwiązania umowy, wstrzymania ruchu i rozkradzenia majątku przez złomiarzy... Było już w Polsce kilka takich przypadków, np. Mława i Krośniewice. W obu samorząd wypowiadał umowy operatorowi, po czym nie potrafił (choć raczej nie chciał) prowadzić dalszej działalności kolejki. W efekcie obie rdzewieją i są powoli rozkradane (formalnie rozebrać ich nie wolno, bo są w rejestrze zabytków). Zapewne gdy większość elementów metalowych zniknie, pójdzie wniosek o skreślenie ze względu na utratę wartości zabytkowej i sprawę będzie można zamknąć.
_________________

 
danielewicz 
Briefträger


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 8:09 pm   

2xM napisał/a:


Prawdopodobna jest natomiast sytuacja długotrwałego sabotowania przez powiat działań zarządcy kolejki, która w konsekwencji doprowadzi do rozwiązania umowy, wstrzymania ruchu i rozkradzenia majątku przez złomiarzy...

Tego się obawiam.
_________________
Freie Stadt Danzig
 
 
krzyś 

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 42
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 8:34 am   

2xM - po tym co napisałes cisną mi się na usta same niecenzuralne słowa więc się powstrzymam.
Bardzo mnie ....denerwuje taka postawa władz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk