Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czar złomowisk
Autor Wiadomość
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Nie Mar 14, 2004 12:02 pm   Czar złomowisk

Nie wiedziałem w którym miejscu forum napisać o swoich przeżyciach ze złomowiska więc wybrałem ten dział.
Na wstępie dodam, że zycie nigdy mnie nie zmusiło do tego aby zostać złomiarzem. Do wizyty na złomowisku namówił mnie mój przyjaciel, który na złomowiskach poszukiwał inspiracji i materiałów do wystroju wnętrz. Byłem z nim kiedyś na małym złomowisku przy Trakcie św. Wojciecha. Początkowy brak zapału zastąpiła po paru minutach pasja poszukiwacza a to za sprawą znaleziska, na które natknąłem się po paru minutach od wejścia na złomowisko. Tym znaleziskiem jest metalowa (chyba ocynkowana) skrzynka na butelki z piwem. Na jej ściankach widoczne są emblematy i całkiem wyraźny napis : odtwarzam z pamięci bo zbytek przechowuję u wyżej wymienionego przyjaciela) Danziger Bierbrauerei AG. Skrzynka zbezpieczina przed korozją zachowana jest w bardzo dobrym stanie i gdy tylko wrócę na stałe do Gdańska będzie pełniła rolę bibelotu w moim mieszkaniu. W kratki przeznaczone dla butelek piwa powstawiam małe doniczki z kaktusami .
Tak więc moi przyjaciele mający to szczęście i mający gdańskie złomowiska w zasięgu ręki: ruszajcie na te złomowiska bo zapewne są pełne skarbów. Aż strach pomyśleć co jeszcze 20 lat temu można było tam znaleźć a co poszło do hutniczego pieca.
Aha. Jeszcze jedna rada. Przy wyjśćiu z trofeami ze złomowiska trzeba zapłacić symboliczne parę groszy z wynoszone rzeczy. Nie dajmy po sobie poznać, że znalezione rzeczy mają jakąś wartość bo "menedżerowie" złomowiska podwyższą taryfę gdy tylko wyczują okazję do zarobienia paru złotych więcej. Moj przyjaciel ma stały wypróbowany sposb na personel złomowisk - udaje nawiedzonego artystę zbierającego materiały do instalacji. To działa. I nigdy nie zapłacił więcej niż 3-4 zł a wynosił naprawdę sporo.
Pozdrawiam z Poznania
Wojciech
 
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 2:17 pm   

Hmm... Przekonałeś mnie do takich poszukiwań. Jak przyjedziesz do Gdańska na stałe, chętnie się z Tobą wybiorę, bo sam to nie mam doświadczenia.
Pozdrawiam. 8)
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Kwi 09, 2004 2:22 pm   

I ja chętnie dołączę. :)
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 11:38 pm   

Marcin napisał/a:
I ja chętnie dołączę. :)
ja również się dołączę jeśli można
znajomek znalazł piękną tablicę reklamową przedwojenną na takim złomowisku
przy wyjeździe z Gdańska na Rudniki. :D
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 1:19 am   

Cytat:
metalowa (chyba ocynkowana) skrzynka na butelki z piwem. Na jej ściankach widoczne są emblematy i całkiem wyraźny napis : odtwarzam z pamięci bo zbytek przechowuję u wyżej wymienionego przyjaciela) Danziger Bierbrauerei AG

Taką skrzynkę widziałem niedawno na allegro, sprzedawał ktoś z Gdańska
 
HeniekW 

Dołączył: 30 Maj 2004
Posty: 19
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 9:16 pm   

Panowie jeśli wybierzecie się stadem na złomowiska to po pierwsze niewiele ciekawostek przypadnie na jednego po drugie nikt ich dla nas nie odkłada, więc nie będą na nas czekały tylko poprostu trafią do huty.
Trzeba na złomowiska zaglądać przy każdej okazji, ja to robię jak tylko mam jakiś wolny „grosz” w kieszeni.
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 9:47 pm   

Złomowiska to jedno, a skupy makulatury macie obstawione? Ludzie wyrzucają książki, stare zdjęcia, gazety, pocztówki i co tam jeszcze po strychach i piwnicach mają.
 
 
HeniekW 

Dołączył: 30 Maj 2004
Posty: 19
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 3:15 pm   

Bardzo dobry pomysł ze skupami makulatury o tym nie pomyślałem.
Dzięki
 
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 3:27 pm   

Makulaturę już chyba mało kto sprzedaje...
Wszyscy przerzucili się na złom... :hihi:
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 3:43 pm   

Cytat:
Makulaturę już chyba mało kto sprzedaje...
Wszyscy przerzucili się na złom...

Może lepiej, że ceny makulatury nie są konkurencyjne, bo zaczęłyby się włamania do bibliotek
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 6:23 pm   

HeniekW napisał/a:
Bardzo dobry pomysł ze skupami makulatury o tym nie pomyślałem.
Dzięki


Kiedyś przez Allegro poznałem jednego gościa ze Śląska, któremu w skupie makulatury odkładano starocie i trafiło raz na kilkanaście pięknych pocztówek Gdańska.
 
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Pon Lip 05, 2004 4:16 pm   

Mam ,,obstawiony'' skup makulatury w Brzeźnie i powiem wam że całkiem całkiem
milutkie ,,fanty'' bywają.Ale ostatnio w paradę zaczął mi wchodzić jakiś ,,GDAŃSKI''
antykwariusz - no cóż - pieniądze...
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 5:14 am   

Faktycznie wiele złomowisk jest obstawionych przez najprzeróżniejszych ludzi. Mój kolega ma na jednym sąsiada (pracuje tam) i nawet parę komputerów (całkiem niezłych) złożył z tego co ludzie czy firmy tam oddają. Reasumując, chyba odnowię znajomość i poproszę aby w miarę możliwości gdyby coś ciekawego się znalazło związanego z Naszym Miastem to jak się pojawi dla mnie odłożył.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk