Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukuję foto z ulicy stare domki 5
Autor Wiadomość
angarj 

Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Sro Sty 01, 2014 6:36 pm   Poszukuję foto z ulicy stare domki 5

Jestem nowy na tym forum .Interesuje mnie przede wszystkim historia ul.Starych domków i okolic gdyż jestem związany z tą częścią Gdańska od kilkunastu lat .
Postanowiłem zebrać trochę wiadomości,oraz dokumentację fotograficzną tego zakątka
Przeszukałem wiele postów znalazłem co nieco ,ale są to tylko szczątkowe informacje mam wrażenie że jest to część miasta zapomniana ze względu na małą zamożność tamtejszych mieszkańców .
Poszukuję starych jak i tych powojennych zdjęć ul. Stare Domki w szczególności chodzi o nr 5 z frontu i od zaplecza gdzie mieści się szkoła na Osieku .Materiały te w przyszłości posłużą do odnowienia elewacji i zrobienia jakiejś małej kroniki dla potomnych którzy prawdopodobnie będą tam mieszkać .
Załączę może fotografie które znalazłem.Będę wdzięczny za nowe foto,tropy,linki gdzie mógłbym się czegoś dowiedzieć o tej części Gdańska .

1939_poczta_2.jpg
Plik ściągnięto 5130 raz(y) 73,11 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 5130 raz(y) 48,42 KB

1...jpg
Plik ściągnięto 5130 raz(y) 97,02 KB

 
SarenkaKan 

Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 11:14 pm   

Pozwolę sobie temat podbić, gdyż pracę remontowe nieuchronnie się zbliżają a materiałów mamy mało.
W AP nic nie znalazłem (dokumentacja budynku nr 5 się nie zachowała), tak samo w BM czy u KZ.
Na tym zdjęciu z danzig-online.pl jak dla mnie kamienicę w/w widać (jednak daty zdjęcia niestety brak a nawet co do daty powstania budynku zdania są podzielone :/):
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk