Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Z.U.O. Hydroster
Autor Wiadomość
Samooray 

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 05, 2013 10:55 pm   Z.U.O. Hydroster

Czołem!
Od jakiegoś czasu fascynuje mnie historia dawnych Zakładów Urządzeń Okrętowych Hydroster (obecnie Sp. z o.o.). Nie ma praktycznie żadnych materiałów archiwalnych- zdjęć, planów w znanych mi zakątkach internetu.
Może ktoś jest w posiadaniu zdjęć z zewnątrz i wewnątrz zakładów z Szafarni i Reduty miś?
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 6:32 am   

Cytat:
Może ktoś jest w posiadaniu zdjęć z zewnątrz i wewnątrz zakładów z Szafarni i Reduty miś?


Fotografowanie tego typu zakładów było "surowo wzbronione" :D
_________________
"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat"
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972
 
Samooray 

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 9:53 pm   

Martino napisał/a:
Cytat:
Może ktoś jest w posiadaniu zdjęć z zewnątrz i wewnątrz zakładów z Szafarni i Reduty miś?


Fotografowanie tego typu zakładów było "surowo wzbronione" :D


Owszem. Zgadzam się.
Oba zakłady stały długi czas puste po wyprowadzce Hydrosteru na Stocznię Remontową i może ktoś wtedy zrobił zdjęcia?
 
oliviak 

Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 8
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 9:31 am   

Byłem w biurowcu Hydrosteru na początku 2007 roku. Byłem wtedy nowo zatrudnionym pracownikiem. Siedziba Hydrosteru mieściła się już od jakiegoś czasu na terenie Remontówki ale pojechałem kilka razy do starego biurowca z moim kierownikiem po resztki papierowej dokumentacji, która tam jeszcze została. Pokoje były już opuszczone ale na niektórych piętrach działały jakieś inne firmy, które wynajmowały tam pomieszczenia. Pamiętam, że z góry roztaczał się wspaniały widok na Stare Miasto. Niestety, nie byłem przygotowany na ten wypad i nie miałem ze sobą aparatu a komórki z aparatem jeszcze wtedy nie posiadałem. Pamiętam też, że na chyba parterze nadal stały wielkie komputery (typu Odra lub coś podobnego) i urządzenia do kopiowania dokumentacji co oczywiście w 2007 roku było dla mnie czymś niespotykanym. Nie były one oczywiście już od dawana używane ale też nie zostały nigdy zdemontowane.. Zastanawiałem się wtedy co się z nimi stanie, czy trafią do jakiegoś muzeum techniki? Potem jeszcze po jakimś czasie sporządzałem w autocadzie na polecenie prezesa plan działki otaczającej biurowiec gdyż Hydroster przygotowywał się do jej sprzedania. Tak wyglądał mój "kontakt" z wieżowcem Hydrosteru :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk