Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dolne Migowo [próba lokalizacji]
Autor Wiadomość
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 5:33 pm   Dolne Migowo [próba lokalizacji]

seestrasse w temacie o wiaduktach napisał/a:
wyszperane na panoramio.com zdjęcia Andrzeja Paczyńskiego, warto przeglądnąć cały album bo jest jeszcze kilka z okolicy oraz sprzed lat :)


No i ja z kolei wyszperałem 2 ciekawe zdjęcia, które przestawiają zabudowę widzianą z nasypu kolejowego
http://www.panoramio.com/photo/56568915
http://www.panoramio.com/photo/61346138

Jedno wydaje mi się odwrócone, bo zauważyłem na nich elementy wspólne [zaznaczyłem na niebiesko].
Zdjęcia te oznaczone są na mapie w pobliżu domów Dolne Migowo 15a-15b-15c-16b-16c, ale nie udało mi się póki co dopasować tego do istniejącej zabudowy, więc mam jakąś niepewność.
Może więc komuś uda się to potwierdzić jakimś dowodem, by była pewność które to domy? :)
Może domy zostały przebudowane, a może to gdzieś kawałek dalej niż 15/16? Ewentualnie domy przy dzisiejszej ul. Rakoczego?

Czerwoną ramką zaznaczyłem spore wzniesienie i zabudowania na horyzoncie -prawdopodobnie Migowo, ewentualnie Piecki?
Poniżej daję miniaturkę dla zobrazowania tego co analizuję.

obaX (Custom).jpg
Plik ściągnięto 15797 raz(y) 61,82 KB

zabudowa-w-tle.jpg
Plik ściągnięto 15798 raz(y) 43,97 KB

 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 6:57 pm   

grzechuu napisał/a:
Jedno wydaje mi się odwrócone
Tylko, czy na pewno to kolorowe jest odwrócone? Na stronie autora znalazłem inne czarno-białe zdjęcie, które jest również odwrócone (molo w Orłowie). To oczywiście nie przesądza, które jest odwrócone, ale wskazuje na taką możliwość.
To co zaznaczyłeś czerwoną ramką na obu zdjęciach nie jest tym samym obszarem. Zdjęcia są robione pod różnymi kątami i wzgórze widoczne na zdjęciu kolorowym nie jest widoczne na czarno-białym, a zabudowa w tle czarno-białego nie jest widoczna na kolorowym.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 8:16 pm   

Ok, Jeśli chodzi o to, które zdjęcie jest odwrócone, to dałem tak, jak bardziej pasowało, ale się nie upieram, więc dziękuję za sugestię i najlepiej wstawię obie wersje obok siebie - może kogoś "natchnie" ta druga. Czyli wrzucam poniżej jeszcze raz jako linki, to wygodniej się będzie oglądało:
wersja1:

wersja2:


[a czerwonym to tylko tak maznąłem, gdzie dodatkowo spojrzeć ;) ]


Ponadto jeszcze 3 załączniki:
- Charakterystyczny był ten duży dom z cegły.
- Współczesne domy jakoś nie pasują do tych zdjęć (moje zdjęcia za spaceru zimą)
- Dodaję też mapkę tego skupiska domków - z tym, że powtarzam, że się zastanawiam, czy to na pewno tutaj.

duzy-dom.jpg
Plik ściągnięto 15755 raz(y) 45,4 KB

wspolczesne-domy (Custom).jpg
Plik ściągnięto 15755 raz(y) 17,95 KB

mapka dolne-dzisiaj-nasyp.jpg
Najstarsze domy, to zapewne te z numerami bez literek
Plik ściągnięto 15755 raz(y) 23,78 KB

 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 9:45 pm   

grzechuu napisał/a:
Ok, Jeśli chodzi o to, które zdjęcie jest odwrócone, to dałem tak, jak bardziej pasowało, ale się nie upieram ...
Ja też się nie upieram. Obie wersje jednakowo mi nie pasują do żadnego miejsca. Zdjęcie czarno-białe zostało zrobione w kierunku południowym, a kolorowe w kierunku południowo-zachodnim z nasypu. To drugie oznacza, że w pobliżu budynków 15, 16 zdjęcie kolorowe musiałoby być wykonane wzdłuż nasypu.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2657
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 10:05 pm   

grzechuu napisał/a:
mam jakąś niepewność.

Mnie też to nie pasuje.
Dom wygląda na przedwojenny, a tam było tylko jedno gospodarstwo i to po południowo-wschodniej stronie drogi. Na widoku z nasypu najpierw byłaby droga, a za nią gospodarstwo, a tu jest odwrotnie :oco:

Migowo.jpg
Plik ściągnięto 15728 raz(y) 97,17 KB

 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 11:28 pm   

Układ ulicy z grubsza pasuje, ale domy jakoś zupełnie mi nie pasują - najlepiej by było, jakby ujawnił się ktoś z tamtego rejonu, bo by najlepiej wiedział, co mogło być przebudowane :)

No według map okolice 14/15 musiały zostać zabudowane już po wojnie, mimo że przecież obok nich była kładka nad torami (ale na mapie z 1944 budynków nie ma).
To co Krzysztof oznaczył jako "A", to raczej było tylko jedno gospodarstwo, wiec więcej niż 2 domy w tym miejscu chyba nie stały.
Po drugiej stronie jest niby szereg 6 domów, ale te z kolei są dość regularne i podobne do siebie, więc to chyba nie one.

Inne miejsce:
Trzy domy były po wojnie w miejscu krzyżowania się nasypu i "ul. Rakoczego" (i jeden z tych domów jest już na mapie Krzysztofa), a na wprost by mogły być Piecki, ale wtedy chyba nie do końca pasuje mi aż tak duże wzniesienie po prawej. W sumie wzniesienie tam było, ale czy mogło być aż tak duże jak na zdjęciu?

dolne-lata60 (Custom).jpg
Plik ściągnięto 15714 raz(y) 66,67 KB

DSC03883 (Custom).JPG
Wtedy by to było gdzieś tutaj, więc tu nie ma aż tak dużego wzniesienia, chyba że zostało mocno zrównane pod budowę bloków (?)
Plik ściągnięto 15715 raz(y) 54,91 KB

 
dariusz08 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 152
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 9:35 am   

Witam

zdjęcie nie jest odwrócone.
To dokładnie to samo miejsce uwiecznione na mojej fotografii z lat siedemdziesiątych.
Byłem nawet przy wyburzaniu tych budynków.
Dokładnie jest to miejsce tuż za nieistniejącym wiaduktem na Rakoczego, po prawej stronie idąc w stronę Moreny.

brr_3.jpg
Plik ściągnięto 15685 raz(y) 40,48 KB

 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Sro Lip 10, 2013 12:29 am   

Dariuszu08, ogromne dzięki za znalezienie potwierdzenia - rzeczywiście jeden z budynków wygląda tak samo! :==

W takim razie w tle majączą... Piecki !
 
Tadeusz Marek 

Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 93
Wysłany: Sro Lip 10, 2013 7:35 pm   

Takie długie coś tam stoi...to pewnie ta świniarnia czy tam tuczarnia.
 
 
pascolo 
Piecki-Migowo


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 74
Wysłany: Sro Lip 24, 2013 8:31 pm   

No proszę a ja wczoraj tez dotarłem do tych zdjęć i nawet wrzuciłem. Po chwili zacząłem się również zastanawiać czy nie jest odwrócone :) hehe
Całe szczęście wszystko już wyjaśnione.
_________________
Pietzkendorf-Müggau
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Pon Lip 10, 2017 11:48 pm   

Przypadkiem trafiłem na szerszy kontekst miejsca.



Zdjęcie pochodzi z serwisu Fotopolska od uczestnika Yanek. Autor: Marek Kaliszczak.

Adres strony ze zdjęciem.

Zdjęcie jest późniejsze, bo drzewo ma przyciętą gałąź.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk