Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdańskie i forumowe koszulki i inne gadżety
Autor Wiadomość
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 11:40 pm   Gdańskie i forumowe koszulki i inne gadżety

Ten wątek jest po to, byśmy mogli przedstawiać projekty i pomysły różnych gadżetów związanych z Gdańskiem (i regionem) oraz z naszym Forum - koszulek, naklejek, flag, wpinek, kubeczków, breloczków i co tam komu przyjdzie do głowy.

Nie chodzi tu o prezentowanie "na siłę" własnej (lub cudzej) twórczości, tylko o przedstawianie pomysłów na takie gadżety, których nie ma w handlu, a o których marzycie i które będziemy mogli wspólnie zrealizować (tak jak np. wcześniejsze flagi WMG), bądź też które będą mogły być podchwycone przez ludzi zajmujących się tego typu działalnością (np. Szafę Gdańską). Oczywiście jest to też miejsce na komentowanie takich pomysłów, ich krytykę, chwalenie etc.

Na początek coś ode mnie.
Od jakiegoś już czasu chodził mi po głowie pomysł stworzenia gdańskich i forumowych koszulek.
Swego czasu Marcin zamawiał t-shirty z logo "Jestem stąd". Były dwie wersje - czarne i białe. Ale po pierwsze - wielu użytkowników, zwłaszcza tych z małym stażem takowych nie ma, a i Ci którzy je mieli, to mogli już nich wyrosnąć (w tę, czy inną stronę), koszulki mogły się sprać, zniszczyć etc. Poza tym, jeśli o mnie chodzi, to wolałbym koszulkę polo - jakaś taka bardziej elegancka jest i chyba praktyczniejsza.
Tak więc pomyślałem, że można by tym razem zrobić forumowe "polówki". Projekt prosty - jednolita czarna/biała koszulka z wyszywanym na lewej piersi logo "Jestem stąd" - odpowiednio białym bądź czarnym.
Dla zobrazowania o co mi chodzi zdjęcie:

Oczywiście nasze koszulki miałyby logo nie takie wielkie, tylko nieco bardziej eleganckie - myślę, że optymalną wielkością byłby obszar ~7x7 cm - tak jak w tych naszych starych t-shirtach.
Oczywiście zrobiłoby się koszulki w różnych rozmiarach i dwóch wersjach do wyboru - męskiej i damskiej (takiej zwężanej, jak na zdjęciu poniżej):


Rozmawiałem już z autorami logo - Mikołajem i Grünem i zgoda na jego wykorzystanie jest. :)
Logo, gdyby ktoś tu jakimś cudem go nie znał, wygląda tak:


Ponadto, idąc za ciosem, można by też zrobić polówki wg innego projektu, o którym od dawna myślałem.
Tzn. czerwone z herbem Gdańska (w wersji z czasów WMG najchętniej) oraz białe (ew. czarne) z herbem Prus Królewskich.



Piszcie, czy pomysł się Wam podoba. Jeśli okaże się, że jest zainteresowanie, stworzymy osobny wątek z zamówieniami (oczywiście wówczas podamy już konkretne dane nt. wyglądu i cen koszulek).
Rozmawiałem już w tej sprawie z Piotrem z Szafy i zadeklarował pomoc przy załatwieniu zamówienia i jego późniejszej dystrybucji - analogicznie jak miało to miejsce przy flagach.
Być może będzie też przed zamówieniem możliwość przymierzenia w Szafie koszulek testowych, w celu dobrania rozmiaru.

Przy okazji - Piotrek nosi się też z zamiarem wznowienia produkcji flag WMG (a może przy okazji również flag Prus Królewskich?) - więc jeśli tym też bylibyście zainteresowani to też powiedzcie - być może rozszerzymy zapisy i o nie.
_________________
da, da, da...
 
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 11:57 pm   

Tak.tak,tak.Dobrej klasy polo czerwone z herbem. Brawo za inicjatywę.
_________________
Telimeny
 
Orka 

Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 178
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 8:31 am   

Tak! Czerwone polo albo damski t-shirt V-neck, z herbem!
Przydałaby mi się też mała naklejka DA na rower...
_________________
Pozdrawiam, Ola
http://komodaorki.blogspot.com/
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 3:03 pm   

Czerwone i pruskie w obu kolorach. A mojego t-szerta z logo "Jestem stąd" zachowuję na wyjątkowe okazje i jest on w stanie prawie nowym.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
wodnik88 
Adamek


Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 269
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 4:53 pm   

I ja chętnie skusiłbym się na koszulkę z logo forum i herbem (a nawet z herbem "wielkim") miasta.
 
Dana 

Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 263
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 9:06 pm   

Oj, tak, tak. Flagę WMG szukam. W Szafie może będą w czerwcu ale wolałabym przez forum :lol: . Koszulkę z logo forum też bym wzięła :==
 
danielewicz 
Briefträger


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 12:03 am   

Dana napisał/a:
Koszulkę z logo forum też bym wzięła :==

Ja też bym reflektował :zgooda:
_________________
Freie Stadt Danzig
 
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 10:10 pm   

Damskie polo z logo i z herbem - bardzo chętnie! Super pomysł.
Orko, zgadajmy się - mam dla Ciebie zapasową naklejkę na rower :szept:
 
naruciakk 


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 4:16 pm   

Moim zdaniem fajnym gadżetem byłyby chorągiewki na rower/samochód z flagą Senatu WMG. :)
 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 4:36 pm   

Reflektował bym na koszulkę "jestem stąd", ponadto uważam że to logo jest wyjątkowe i zasługuje na promocję.
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Wto Maj 28, 2013 11:33 pm   

Wywalone zbędne posty. Co do meritum - zamówienie będziemy robić, szczegóły wkrótce - mam nadzieję, że po długim weekendzie :)
_________________
da, da, da...
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Maj 29, 2013 10:44 am   

nie potrzebujesz czasem logo w dobrej rozdzielczości? :wink:
 
Marcel 

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 29
Wysłany: Sro Maj 29, 2013 11:02 am   

Ja również piszę się na:
-flagę
-koszulki/polówki z herbem Gdańska, Prus oraz logiem "jestem stąd". Zgadzam się ze Słowikiem :zgooda: , logo jest rewelacyjne. :==
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Maj 29, 2013 7:58 pm   

Mikołaj napisał/a:
nie potrzebujesz czasem logo w dobrej rozdzielczości? :wink:

Przydałoby się - już zauważyłem, że download zniknął. Aczkolwiek jeszcze się z tym nie pali :wink:
_________________
da, da, da...
 
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 575
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 12:23 pm   

Koszulki, naklejki - tak. Możliwość pomacania - bezcenna.
Sezon na lekkie stroje już się zaczął, produkujcie, będą chętni.
_________________
Co to ja miałem w tej puszce ... ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk