Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
kto zna Szymanskiego?
Autor Wiadomość
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:43 am   kto zna Szymanskiego?

Szukam dalszego krewnego nazwiskiem SZYMANSKI. Byl rybakiem w Plonii Wielkiej (Pleniewo), zonaty z Jadwiga, a urodzony kolo Chwaszczyna.
Prosze o wskazowki. :dziadek:
 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 2:14 pm   

Przy tak popularnym nazwisku i takiej ilości danych nie masz szans uzyskac pomocy.
Musialbys podać jego imię, orientacyjną epoke, kiedy sie urodził. I tak szansa jest prawie żadna.
Moze warto też poszukac w archiwum parafii w Chwaszczynie, pamietajac, iż cześc parafii zostala wydzielona po 1980 do parafii w Osowej - nie wiem co z archiwum.
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 6:19 pm   

Colonel napisał/a:
Musialbys podać jego imię, orientacyjną epoke, kiedy sie urodził. I tak szansa jest prawie żadna.

Masz racje. Imienia nie znam, ale musi miec okolo 70 lat, a ta jego zona Jadwiga pochodzi z Miszewa z domu Wierzynskich. :???:
 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 4:54 pm   

W latach 1969-85 lub dłużej w szkole podstawowej w Miszewie uczyła p. Wierzyńska. To może byc jakis sposób dotarcia do rodziny, choc moze to byc mylny trop.
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 9:28 pm   

Colonel napisał/a:
W latach 1969-85 lub dłużej w szkole podstawowej w Miszewie uczyła p. Wierzyńska. To może byc jakis sposób dotarcia do rodziny, choc moze to byc mylny trop.

Nauczycielka to jest nowe info dla mnie, ale moze przypominasz sobie jej imie? Bronislawa, Gertruda, Waleria albo Anna?
W kazdym razie "gniazdo" Wierzynskich (i Grothow i Hassa) jest wlasnie w Miszewie. :dziadek:
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 10:15 pm   

http://nk.pl/#school/9962/36
http://nk.pl/#school/9962/31
http://nk.pl/#school/9962/40
To są linki z portalu nk do klas szkoły podstawowej w Miszewie, które uczyła pani Wierzyńska.
Spróbuj popytać jej uczniów, jest możliwość wysłania zapytania do każdego z nich. Ja bym zaczęła od tych najaktywniejszych, którzy zamieszczają zdjęcia w galerii klasowej.
Imienia pani Wierzyńskiej tam nie znalazłam, ale któraś z uczennic ma panieńskie nazwisko Hasse.
Życzę owocnych poszukiwań, a jak się uda, to się nam pochwal :D
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 11:32 am   

EwkaW napisał/a:
Życzę owocnych poszukiwań, a jak się uda, to się nam pochwal :D

Dziekuje pani Ewko! To byl dobry pomysl. Napisalem do kazdej klasy i sie pochwale, jak cos dostane. :lol:
 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 2:28 pm   

Generalna zasada jak sie kogoś szuka, to sprawdzenie w nk, a potem w twarzoksiągu.
Imienia nauczycielki tam nie podali, dlatego i ja go nie podałem, co gorsza to może byc przypadkowa zbieznośc nazwisk i nauczycielka moze byc np. z Gdańska... Ale próbowac warto.
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk