Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
taki sobie obrazek
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 1:53 pm   

Petelka napisał/a:
Oj, stare musi być: wagony SKM żółto-niebieskie, niepomalowane kolorowymi grafitti... :wink:


W dobrym kierunku rozumujesz :hihi: . Szkoda, ze to forum nie puszcza zbyt duzych zdjęć, mam je w większym formacie, gdzie widać wyraźnie jeszcze coś apropo tych wagonów... Ale i w tym małym zdjęciu da sie to dostrzec.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:17 pm   

Zoppoter napisał/a:
Ale i w tym małym zdjęciu da sie to dostrzec.

A czy to nie są stare "berlińskie" wagoniki na 800V?
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:20 pm   

pumeks napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
Ale i w tym małym zdjęciu da sie to dostrzec.

A czy to nie są stare "berlińskie" wagoniki na 800V?


No no no no (to nie było po angielsku, ani po francusku ani po włosku). :lol:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:29 pm   

eee... zólto- niebieskie?? one były pomarańczowe!
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:33 pm   

Mikołaj napisał/a:
eee... zólto- niebieskie?? one były pomarańczowe!


Miko, lepiej skasuj teo posta... :haha:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:52 pm   

upewnię się - chodzi o te bez pełnych ścianek przy wejściach, prawda? no jak nie były pomarańczowe, Zoppoter, nie zakłamuj mi wspomnień z dzieciństwa
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:57 pm   

Mikołaj napisał/a:
upewnię się - chodzi o te bez pełnych ścianek przy wejściach, prawda? no jak nie były pomarańczowe, Zoppoter, nie zakłamuj mi wspomnień z dzieciństwa


obawiam sie, ze Twoje, Mikolaju, dziecinstwo to moja, ehm, baaardzo wczesna mlodosc... ja tez doskonale pamietam pomaranczaki "bez scianek" (byli ich mniej niz "modraków", uwazalam je za cós lepsiejszego), ale one nic wspólnego nigdy nia mialy z wagonami berlinskimi... te pamieta mój maz - tak przynajmniej twierdzi, dodajac do tego wspomnienia przesiadkowych peronów w Gdyni Stoczni
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:58 pm   

Mikołaj napisał/a:
upewnię się - chodzi o te bez pełnych ścianek przy wejściach, prawda? no jak nie były pomarańczowe, Zoppoter, nie zakłamuj mi wspomnień z dzieciństwa

Mikołaj, ty chyba nie możesz pamiętać tych starych, one zniknęły raczej przed 1978 r. :wink: Ale były żółto-niebieskie, tak samo jak składy EN-57 na 3000V, którymi je zastąpiono...
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:02 pm   

No dobra, nie chcecie sie bawić to Wam powiem. Dokładnego roku okreslić sie nie da (chyba), ale:

1. Zdjęcie jest kolorowe (raczej rzadkość przed 1971-72)
2. Widać na nim Błędnik w aktualnym kształcie (czyli po 196x)
3. Sieć trakcyjna wisi juz nad torami "dalekobieżnymi" (czyli po 1969)
4. W tle widać pociąg SKM zestawiony z jednostek EW92 (ex ET166 na S-Bahn Berlin) i EW90 (ex ET165 na S-Bahn Berlin), co rozpoznał Pumeks (czyli przed grudniem 1976)
5. Widoczny na pierwszym planie parowóz Tw1 (ex BR58 na DRG) pochodzi z serii złomowanej przez PKP na pocz. lat 70-ych (tego akurat mogliscie nie wiedzieć, sam nie wiedziałem...)

Czyli ja obstawiam lata 1971 - 1973. Bez wątpliwości wiem, że między grudniem 1969 a grudniem 1976.

Miałem nadzieję, że ktoś z Was skojarzy kiedy powstał widoczny w tle betonowy budynek
przyklejony do dyrekcji kolei. Ale to pewnie też jeszcze lata 60-e...

Ale jeszcze sprawdzę w którym roku pojawiły się na PKP składy do odśnieżania (to te pomarańczowe dziwactwo schowane za kolejką SKM). MOże coś to pomoże.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:06 pm   

Mikołaj napisał/a:
upewnię się - chodzi o te bez pełnych ścianek przy wejściach, prawda? no jak nie były pomarańczowe, Zoppoter, nie zakłamuj mi wspomnień z dzieciństwa


Pomarańczowe były EZT EW58, wyprodukowane w drugiej połowie lat 70-ych, specjalnie dla SKM w Trójmieście. Dzisiaj juz nie jeżdżą, ale jeszcze kilka stoi w Cisowej czekając na lepsze czasy. Kilka z nich w latach 90-ych pomalowano na kolory żółty (góra) i czerwony (dół), co upodobniło je do.... berlińskiej S-Bahn. Takie niezamierzone (jak sądzę) nawiązanie do tradycji...
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:06 pm   

Zoppoter napisał/a:
Miałem nadzieję, że ktoś z Was skojarzy kiedy powstał widoczny w tle betonowy budynek przyklejony do dyrekcji kolei. Ale to pewnie też jeszcze lata 60-e...

Wydaje mi się, że ok. 1969 (po rozebraniu resztek Fundacji Rennerów). A Zieleniak, widoczny w tle?
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:07 pm   

pumeks napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
Miałem nadzieję, że ktoś z Was skojarzy kiedy powstał widoczny w tle betonowy budynek przyklejony do dyrekcji kolei. Ale to pewnie też jeszcze lata 60-e...

Wydaje mi się, że ok. 1969 (po rozebraniu resztek Fundacji Rennerów). A Zieleniak, widoczny w tle?


Zieleniak to też końcówka Gomułki...
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:12 pm   

seestrasse napisał/a:
obawiam sie, ze Twoje, Mikolaju, dziecinstwo to moja, ehm, baaardzo wczesna mlodosc... ja tez doskonale pamietam pomaranczaki "bez scianek" (byli ich mniej niz "modraków", uwazalam je za cós lepsiejszego), ale one nic wspólnego nigdy nia mialy z wagonami berlinskimi... te pamieta mój maz - tak przynajmniej twierdzi, dodajac do tego wspomnienia przesiadkowych peronów w Gdyni Stoczni


Hej hej hej, Gdynia Stocznia to tylko jeden peron. Pociągi berlińskie (800V) wjeżdżały na wschodni tor, a EN57 (3000V) na zachodni. To było między 1969 i 1976. I też to pamiętam, bo moja babcia mieszkała w Chyloni, więc trzeba sie było przesiadać.
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:19 pm   

nie chodzi mi o peron przystanku Gdynia Stocznia, tylko o mini perony polozone ciut na pólnoc od niego. sa jeszcze po nich pozostalosci. lata 70-te sie zgadzaja
tylko, cholera, czemu byly te przesiadki na tych malutkich peronach, to tego nie wiem...
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 3:21 pm   

Cytat:
ja tez doskonale pamietam pomaranczaki "bez scianek"

a to mi ojciec nakłamał...
Cytat:
uwazalam je za cós lepsiejszego

prawda?! :D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk