Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
TV Dawny Gdańsk
Autor Wiadomość
LukaszKoczkodaj 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 10:29 pm   TV Dawny Gdańsk

Witam,
Chciałem przedstawić swój pomysł odnośnie stworzenia czegoś na podobieństwo internetowej telewizji o tematyce która przedstawiamy na forum czyli historia i ciekawe miejsca związane z historia Trójmiasta i regionu.

Na początek kanał YT plus do tego coś a'la pinotv.pl

Można by też zrobić małą stronkę typu trojmiasto.tv

W projekcie widziałbym też kolegów z GKEP.



pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi.
 
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:36 am   

LukaszKoczkodaj napisał/a:
Na początek kanał YT plus do tego coś a'la pinotv.pl

Czeski jestem bo nie kumam :???: co to za YT i jakieś pinotv?
LukaszKoczkodaj napisał/a:
W projekcie widziałbym też kolegów z GKEP.

A co to za skrót? :hmm:
No dobra,wujek google podpowiedział :^^ niemniej przedsięwzięcie trochę komercyjne...
_________________

 
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 10:16 am   

Czuję sie jak żaba niemowa - nie kumam. Moglibyście wyjaśnić skróty?
_________________
There's life in the old dog yet ...
 
 
LukaszKoczkodaj 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:15 pm   

YT - YouTube
pinotv - to portal dla telewizji internetowych
GKEP - Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej

nie wiem co tu niejasnego. Czy można to nazwać komercja? Raczej edukacja mieszkańców w sposób przystępny i łatwy do przyswojenia.
 
 
Ampersand 
Łukasz

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:18 pm   Re: TV Dawny Gdańsk

LukaszKoczkodaj napisał/a:
Witam,
Chciałem przedstawić swój pomysł
No właśnie pomysł jest fajny, tylko mógłbyś jeszcze przedstawić na czyich i jakich działaniach ten pomysł miałby polegać. Na jakimś przykładzie najlepiej. :???:
 
LukaszKoczkodaj 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Sro Lis 21, 2012 6:42 pm   

Potrzebna była by kamera i dobry mikrofon i trochę czasu. Czasem jakieś dodatkowe akcesoria typu lampy.

Przykłady masz np na discovery czy national geografic czy też na planet+.

Ustalamy temat, zbieramy informacje, ustalamy termin i miejsca zdjęć i wywiadów. Potem realizacja i montaż. wykonanie zdjęć i wywiadów do jeden weekend przy dobrej pogodzie. montaż w warunkach domowych przy dobrze zrobionym materiale to 2-3 dni (jak nie ma za dużo ciecia)

co do publikacji tu sprawa jest otwarta.
 
 
Ampersand 
Łukasz

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: Czw Lis 22, 2012 1:51 pm   

LukaszKoczkodaj napisał/a:
Ustalamy temat, zbieramy informacje
A masz jakieś propozycje samodzielne w tych kwestiach? Czy taki program nie musi mieć scenariusza?

LukaszKoczkodaj napisał/a:
wykonanie zdjęć i wywiadów do jeden weekend przy dobrej pogodzie. montaż w warunkach domowych
Jeżeli tym fragmentem pracy np. potrafiłbyś zająć się sam, to możesz napisać jakich jeszcze osób i do czego konkretnie byś potrzebował? Tak chyba najszybciej znajdziesz kompetentne osoby do pomocy.
 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 1:07 pm   

LukaszKoczkodaj napisał/a:
Na początek kanał YT plus do tego coś a'la pinotv.pl

Można by też zrobić małą stronkę typu trojmiasto.tv

Dawaj!
Chetnie pooglądam.
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
LukaszKoczkodaj 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 5:20 pm   

sorki za zwłokę.

Co do pytana o scenariusz. ODP: wystarczy krótki scenopis, czyli podział na sceny - spisuje się miejsca i ujęcia jakie chce sie wykonać i co ma być w nich pokazane. takie programy dokumentalne raczej robi sie bez tego typu rzeczy. przygotowuje się za to stronę merytoryczną.

Jeśli chodzi o osoby. Tu nie ma castingu. po prostu takie osoby muszą mieć swobodę wypowiedzi no i coś sensownego do powiedzenia. Wystarczy obejrzeć program p. Wołoszańskiego. Tam zawarte jest wszystko odnośnie prowadzenia takich nagrań.


Czekam na propozycje.
 
 
Natalsien 

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 25
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 1:11 pm   

Wydaje mi się, że to naprawdę dobry pomysł! Tematów jest mnóstwo, można prowadzić wywiady z przechodniami, zadawać im pytania, prezentować ciekawe miejsca w Gdańsku i i o nich opowiadać, np. Park Leśny w Jaśkowej Dolinie, przecież mało kto wie, że to nie las... Od strony technicznej nie umiem się tym oczywiście zająć, ale pomysłów mam trochę!
 
LukaszKoczkodaj 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 5:02 pm   

wystarczy zdobyć sprzęt. można by wystąpić do tvp gdańsk o pomoc lub trojmiasto.pl
 
 
Natalsien 

Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 25
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 9:06 am   

Ja w to z chęcią wejdę. Tylko nie mam pomysłu jak zacząć, ale najtrudniejszy pierwszy krok :D
 
sajmoon 

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 29
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 7:53 pm   

Cieszę się kiedy widzę zapał, najwyraźniej młodych ludzi;) Muszę Was niestety trochę przygasić, a w temacie wykonywania relacji, programów, montażu mam trochę do powiedzenia. Po pierwsze pieniądze - hobbystycznie można robić komórką i we własnym mieszkaniu. Do wyjazdów i amortyzacji sprzętu potrzebny jest grosz, chociażby na paliwo. Inaczej zapał szybko zostanie zgaszony przez realia wyczerpania finansów bez gwarancji zarobku. Spróbujcie poszukać sponsora, producenta, co będzie o tyle ciężkie że tematyka historyczna do popularnych i dobrze sprzedających się nie należy. Po drugie ludzie - na hurra się nie da. Zrobienie dobrego chociażby podcastu to udział dobrego głosu i naturalnej osoby. Zaangażowania - jak czytam - na zasadach poświęcenia mnóstwa własnego czasu bez zarobku na zasadach czerpania z tego przyjemności. Gdzie w dzisiejszych czasach szukać ludzi gotowych robić to za dara? Nawet wśród licealistów to abstrakcja. Dalej realizacja personalna i wywiady z ludźmi. Scenariusz jest potrzebny - niestety - inaczej osoby z którymi chcielibyście poprowadzić wywiady będą mówiły co ślina na język przyniesie, albo nie będą mówiły w ogóle bo się zatną przed kamerą. Więc scenariusz, pytania, ciąg zdarzeniowy, przelotki filmowe, dojazdy do ludzi którzy swoją osobą i opowieścią wzbogacą jakikolwiek materiał, materiały archiwalne do wypełnienia treści historycznej, zgody na publikację lub/i wykorzystanie wizerunku, montaż... dużo tego jest. Moim zdaniem zapał zgaśnie kiedy złapiecie gumę po drodze na nakrętkę. Ale życzę powodzenia :D
 
 
LukaszKoczkodaj 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 9:09 am   

Bez czarnowidztwa proszę. Nie ejst tak źle jak piszesz i wcale nie trzeba tyle tego. Nie wolno przekłądać zapału na pieniądze, szczególnie jesli wchodzi w grę wolontariat. Raz dam ty raz dam ja. Uwierz, że przeglądają YT znajdziesz setki produkcji robionych po kosztach, a mających sens, przesłanie i conajwa zneijsze merytorykę poziomu tych kasowych a nawet więcej można się z nich dowiedzieć.
 
 
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Nie Mar 10, 2013 2:14 pm   

LukaszKoczkodaj napisał/a:
Bez czarnowidztwa proszę. Nie ejst tak źle jak piszesz i wcale nie trzeba tyle tego. Nie wolno przekłądać zapału na pieniądze, szczególnie jesli wchodzi w grę wolontariat. Raz dam ty raz dam ja. Uwierz, że przeglądają YT znajdziesz setki produkcji robionych po kosztach, a mających sens, przesłanie i conajwa zneijsze merytorykę poziomu tych kasowych a nawet więcej można się z nich dowiedzieć.


Jednak wykładanie nawet niewielkich pieniędzy na realizację pomysłów zapaleńców powinno być bardzo ostrożne, szczególnie przy takiej staranności jaką prezentuje w redakcję swego tekstu autor pomysłu. Czarnowidztwa nie polecam. Jednak dokładne przyglądanie się pomysłom różnych „wolontariuszy” i poznanie osób, oraz ich wcześniejszych dokonań może ustrzec przed póżniejszymi rozczarowaniami.
Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk