Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hora na konserwatora
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 10:41 am   Hora na konserwatora

Widziałem w Dzienniku, że zaczął się poważny atak na Budnika. To czego dowiedziałem się ostatnio na temat jego postawy w kwestii konserwacki krenelaży na Marienkirche sprawia, że nie wiem już czy taka osoba Miastu służy czy wręcz przeciwnie.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 11:04 am   Re: Hora na konserwatora

Grün napisał/a:
Widziałem w Dzienniku, że zaczął się poważny atak na Budnika. To czego dowiedziałem się ostatnio na temat jego postawy w kwestii konserwacki krenelaży na Marienkirche sprawia, że nie wiem już czy taka osoba Miastu służy czy wręcz przeciwnie.


Kiedys Pumeks pisał, żeby mu dać torchę czasu zanim się go bedzie oceniać. Konserwatora, nie Pumeksa.
Na razie mam dwa negatywne sygnały:
1. ul. Wajdeloty we Wrzesczu. Nie zgodził sie na równy deptak, bo oryginalnie były tam krawężniki. Pytanie: Czy konserwator był kiedys na Langgasse i na Lange Markt?
2. Dosyc zaskakujące decyzje co do kwalifikowania rozmaitych starych samochodów jako zabytkowych lub niezabytkowych. Znam ze słyszenia kilka takich spraw od moich klubowych kolegów.

Czy to już znaczy, że Budnik jest do niczego? Nie wiem... :???:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 11:09 am   

Z drugiej strony nie pozwala budować potworków - za to możnaby mu postawić plusa...
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 11:21 am   

Nie wiem, o co chodzi z krenelażami - Dziennika nie czytałem.
Ale pamiętajcie, że pierwszą ofiarą ewentualnego odwołania Budnika będzie Targ Sienny - już tam ludzie Pawła A. do spóły z holenderskimi developerami zacierają łapki... :II
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 11:31 am   

No i to jest właśnie ten problem, że jak go zabraknie to może Miasto zakwitnąć pięknymi, nawiązującymi, prowadzącymi dialog z historyczną zabudową wieżowcami pod kątem, z przyciemnianego szkła oczywiście.
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 1:14 pm   

A nie da sie odwolac jednoczesnie P. Budnika i P. Adamowicza? To byloby zbawienie dla miasta.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 1:44 pm   

Sabaoth napisał/a:
A nie da sie odwolac jednoczesnie P. Budnika i P. Adamowicza? To byloby zbawienie dla miasta.


Adamowicz wygrał w wyborach bezpośrednich...
I kto miałby go zastąpić? Zapewne jest parę osób, które byłyby lepszymi prezydentami, ale pytanie, czy chciałyby kandydować i czy otrzymaja wsparcie jakiejś partii politycznej. Bo bez wielkiej polityki :!!: :shoot: :rzyg_1: władza lokalna w tej karykaturze państwa sie nie obędzie...
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 11:08 am   

Cytat:
odwolac jednoczesnie P. Budnika

A jak się sprawdzi przysłowie: "Nie odwołujcie konserwatora swego, bo możecie mieć gorszego" ? I co wtedy ? Kurcze blade, strach się bać.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 1:51 pm   

A moze secesja bylaby rozwiazaniem. :wink:
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 2:00 pm   

Nie sądzę. Wtedy Paweł Adamowicz na pewno powołałby SWOJEGO CZŁOWIEKA na stanowisko konserwatora.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 2:11 pm   

pumeks napisał/a:
Nie sądzę. Wtedy Paweł Adamowicz na pewno powołałby SWOJEGO CZŁOWIEKA na stanowisko konserwatora.


W przypadku secesji :== Adamowicz zapewne udałbyu się na emigrację, wszak nieraz podkreślał swoje przywiązanie do Polski.

Ale secesja miałaby tez pewną wadę: Znaleźlibysmy sie poza UE. Nie, żebym idealizował tę organizację, ale w obecnych realiach lepeiej być w UE niż poza nią. Północna część Prus Wschodnich jest własnie poza i na dodatek odizolowana od reszty swiata. i to jest marny interes. I dla nich i dla nas.
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 4:46 pm   

Urzędnik zabytkowy?
"Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski zarzucał konserwatorowi celowe wstrzymywanie decyzji dotyczących wielu ważnych miejskich inwestycji - rewitalizacji Targu Węglowego, Targu Siennego, ulicy Wajdeloty, ulicy Świętego Ducha, Biskupiej Górki, stworzenia Muzeum Bursztynu. - Pan konserwator całkowicie ignoruje potrzeby miasta. Działa według jakichś swoich reguł, kompletnie dla nas niezrozumiałych. Jest arcybiurokratą i hamulcowym rozwoju Gdańska - mówił wiceprezydent Bielawski."
"Teraz już chyba miarka się przebrała. To ostatnie dni pana konserwatora na stanowisku - powiedział nam nieoficjalnie jeden z urzędników Urzędu Wojewódzkiego."
No to "wyrok" już wydany. :II
"- Jeżeli tak będzie, zyska na tym Gdańsk - powiedział nam wiceprezydent Bielawski. "
8O Ale jaki Gdańsk?
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 5:40 pm   

Cytat:
"- Jeżeli tak będzie, zyska na tym Gdańsk - powiedział nam wiceprezydent Bielawski. "

Ciekawe co zyska ? Cholerne stalowe domy ze skośnymi dachami z luster w obrębie zabytkowych ulic Gdańska ? Albo pwykrzywiane holenderskie wynalazki na Targu siennym ? Nieeee !!! :rozpacz:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 10:49 pm   

Chyba, że panowie z magistratu wyznają zasadę "Gdańsk to MY" - wtedy na pewno zyska...
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 9:11 am   

To już nie mamy konserwatora - przed chwilą w radio Gdańsk podali, że Budnik złożył rezygnację...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk