Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Informowanie o sponsorach imprez
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 6:18 pm   Informowanie o sponsorach imprez

wydzielone z tematu :arrow: Rajd Autosana
----------------------

Wyleciał post reklamujący sponsora imprezy. Bez urazy. :zgooda: Nie dopuszczamy reklam na FDG. :biedactwo:
_________________
Poldergeist
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 6:28 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Wyleciał post reklamujący sponsora imprezy. Nie dopuszczamy reklam na FDG. :biedactwo:

No nie wiem. Podanie informacji o sponsorze imprezy to nie całkiem to samo, co ordynarna reklama. Tu jest mowa o tym, że jakaś firma wspiera działanie społeczne, i jest oczywistym, że powinna ona być wymieniona z nazwy. To jedyne, co organizator może dać takiej firmie w zamian za pomoc: informacja o wsparciu imprezy. Jednocześnie ta "reklama" jest pochwałą firmy za jakiś akt dobroczynny. A nie komercyjnym zachwalaniem jej produktu. Informacje o sponsorach imprez zamieszczają nawet media profesjonalne informujące o tych imprezach i to nie jest traktowane w kategorii "reklamy" tychże sponsorów.

Usuwanie takich informacji to rzucanie kłód pod nogi osobom, które coś robią społecznie, organizują imprezy dla ludzi, promują turystykę w mało znanych miejscach. Bo im się chce choć tego robić nie muszą. I jest wskazówką, żeby następnym razem zarówno tym osobom, jak wspierającym je sponsorom - odechciało się.

Przyznam, że ja też planowałem informować tu o organizowanej przez moją fundację imprezie o podobnym charakterze w weekend Nocy Muzeów, czyli o III Raidzie Kowala. Ale wobec takiej postawy administracji forum zrezygnuję, bo również ta impreza będzie wspierana przez rozmaite firmy, instytucje i media. Ba, kolejne obiekty odwiedzane przez uczestników są własnością instytucji, które - udostępniając je - wspierają organizatora imprezy. Informowanie o sponsorach, instytucjach wspomagających jest obowiązkiem organizatora imprezy, ale zawsze będzie można się przyczepić, że to jest reklama. Zresztą nawet informacja o samym organizatorze może tu zostać odczytana jako reklama... A skoro tak, to informacje będą usuwane.

No cóż, może uczestnicy tego forum po prostu nie potrzebują informacji o tego typu imprezach.
 
Linka 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 232
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 9:56 pm   

Zoppoter napisał/a:
No cóż, może uczestnicy tego forum po prostu nie potrzebują informacji o tego typu imprezach.


Potrzebują!

Drogi Adminie, popieram to, co napisał Zoppoter - czasem organizator po prostu uczciwie oddaje sprawiedliwość sponsorowi, informując, kto pomaga w organizacji imprezy, wydarzenia, nie dmuchajmy może na zimne? :)
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 10:59 pm   

Cytat:
Usuwanie takich informacji to rzucanie kłód pod nogi osobom, które coś robią społecznie, organizują imprezy dla ludzi, promują turystykę w mało znanych miejscach.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym. Informacja o imprezie zachowana, usunięty został plakat reklamujący sponsora, będącego firmą funkcjonującą na rynku. Nikt nie wycina informacji o sponsorach ani o organizacjach, działających faktycznie non profit.
Zoppoter napisał/a:
I jest wskazówką, żeby następnym razem zarówno tym osobom, jak wspierającym je sponsorom - odechciało się.
Nie jest, chyba że nasze Forum da się faktycznie porównać do profesjonalnych mediów o wpływach porównywalnych z nadawcami ogólnokrajowymi a to jest lekka przesada.
Zoppoter napisał/a:
Przyznam, że ja też planowałem informować tu o organizowanej przez moją fundację imprezie o podobnym charakterze w weekend Nocy Muzeów, czyli o III Rajdzie Kowala. Ale wobec takiej postawy administracji forum zrezygnuję,
Wobec takiej postawy, każdą Twoją decyzję przyjmę z pokorą. :LL: Jestem przeciwny każdej formie reklamy czy kryptoreklamy bez względu na to, czy jest to reklama zakładu blacharskiego, dystrybutora ciastek, czy firmy olejowej. Nie zajmujemy się żadną formą biznesu. :wink: Niech się reklamują ale nie tutaj. :)
PS
Osoby zainteresowane imprezą, dotrą na nią i tam dowiedzą się komu, i co zawdzięczają. I to jest w porządku. Całej reszcie informacje te niewiele robią, poza może wbijaniem w głowę jakiejś tam marki.
_________________
Poldergeist
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 11:30 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Niech się reklamują ale nie tutaj.

I nie na budynkach.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 1:10 am   

Sprawy poszły w eter i nie ma co ukrywać, że mam inne zdanie niż Dostojny Wieśniak. Wynika to i z moich przekonań (podpisuję się pod tym, co Zoppoter napisał) i z moich doświadczeń (organizuję właśnie dwie podobne imprezy i dobrze wiem, na jakich zasadach otrzymuje się dofinansowanie). Chciałbym, żebyśmy na FDG wspierali takie wydarzenia jak Rajd Autosana czy zoppoterowy Raid Kowala. Przyjmijmy zatem, że informacje o sponsorach mogą się pojawiać, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Sprawę trzeba będzie jakoś uregulować na przyszłość. Myślę, że wprowadzimy swego rodzaju patronat FDG. Organizatorzy imprezy, która jest ideowo/tematycznie/osobowo związana z FDG będą mogli u nas zaprezentować szczegóły, prowadzić zapisy, przedstawić sponsorów. Potrzebne będzie uzyskanie zgody na takie działania, żeby nie doprowadzić do sytuacji, że organizatorzy "od wahadełka do gwiazd" też zechcą się u nas promować.

Sprawa uzgodniona z Dostojnym :zgooda:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 1:22 am   

Mikołaj napisał/a:
Sprawa uzgodniona z Dostojnym :zgooda:
Uzgodniona. :zgooda:
_________________
Poldergeist
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 6:32 am   

Sprawa - jak widzę - jest załatwiona (choć nadal nie ma tego postu o sponsorze), ale pozwolę sobie na kilka dodatkowych słów wyjaśnienia, na wypadek, jeśli nie wszyscy widzą różnicę między reklamą firmy na forum, a informacją o sponsorze działalności społecznej.

Firma, o której wspomniał Mac-Kaw nie ładuje się na forum z ordynarną reklamą swojego produktu, nie dając nic w zamian, nie próbuje za darmo się reklamować, bezkosztowo prowadzić biznesu. Ta firma jest sponsorem konkretnej imprezy, lub organizacji.

Otóż sponsor wspiera (finansowo lub rzeczowo) organizację jakiejś imprezy, w zamian za podawanie takiej informacji. I zapewniam, że nie chodzi tu o reklamę dla kilkudziesięciu osób obecnych na samej imprezie, taka "reklama" niewiele sponsorowi da. Tu chodzi o możliwie szerokie rozpowszechnienie takiej wiadomości: Firma X wspiera organizację imprezy Y. Szerokie, z wyprzedzeniem i z trwałym śladem po fakcie. Inaczej firmy lub instytucje po prostu tego wsparcia nie udzielą, a co za tym idzie sama impreza może okazać się nierealna do organizacji. I następnym razem nie będzie nawet informacji o imprezie - bo już nie będzie o czym informować.

I w ten sposób właśnie - wycinając informacje o sponsorach - rzuca się kłody pod nogi ludziom robiącym coś społecznie i można wręcz zabić podobne inicjatywy. Oczywiście decyzja należy do administracji forum - dlatego ja nie mogę się domagać umieszczania informacji o sponsorach. Mogę co najwyżej nie propagować tu swoich działań. Mogę tez ich po prostu nie prowadzić - co bez sponsorów byłoby oczywiste. A oni mają swoje oczekiwania i trudno im się dziwić.
 
TOMB 


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 7:12 am   

Dorzucając mały kamyczek do dyskusji na temat sponsorów tego typu imprez uważam że zamieszczenie samego logo firmy i podanie jej nazwy jako sponsora (bez reklamy konkretnego produktu) nie powinno naruszyć niczyjego dobrego smaku w tej kwestii.
_________________
"(...) lecz ta jedyna której strzeże
liczba najbardziej pojedyńcza
jest tutaj gdzie cię wdepczą w grunt
lub szpadlem który hardo dzwoni
tęsknocie zrobią spory dół"
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 9:25 am   

TOMB napisał/a:
uważam że zamieszczenie samego logo firmy i podanie jej nazwy jako sponsora (bez reklamy konkretnego produktu

Zgadzam się i ja :==
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 9:48 am   

TOMB napisał/a:
...zamieszczenie samego logo firmy i podanie jej nazwy jako sponsora (bez reklamy konkretnego produktu) nie powinno naruszyć niczyjego dobrego smaku w tej kwestii.

Też tak uważam. Nie traktuję tego jako natrętnej reklamy. A natrętnych reklam nie cierpię.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 10:19 am   

Ja Zoppotera będę bronił, znam go od początku forum. A w kwestii reklamy, trzeba znać granice. Tu nie zostały one przekroczone.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 11:13 am   

Zoppoter napisał/a:
Sprawa - jak widzę - jest załatwiona (choć nadal nie ma tego postu o sponsorze)

posty usunięte się nigdzie nie zapisują
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 3:56 pm   

Zoppoter napisał/a:
Sprawa - jak widzę - jest załatwiona
A oto sposób załatwienia sprawy:
W zamieszczanych informacjach o sponsorach dopuszczalne jest podanie jego nazwy, loga i adresu internetowego. Informacja winna zawierać informację właśnie, nie zaś reklamę dobroczyńcy. :arrow: Tutaj przykładowy plakat informacyjny, ten od którego zaczęła się rozmowa. Po korekcie. :wink:
_________________
Poldergeist
 
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 4:59 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
...W zamieszczanych informacjach o sponsorach dopuszczalne jest podanie jego nazwy, loga i adresu internetowego. Informacja winna zawierać informację właśnie, nie zaś reklamę dobroczyńcy. :arrow: Tutaj przykładowy plakat informacyjny, ten od którego zaczęła się rozmowa. Po korekcie. :wink:


w związku z tym chcę się upewnić - czy taki plakat informacyjny zawiera informację, czy jest już ordynarną reklamą?

rajdautosana_1_157.jpg
Plik ściągnięto 30992 raz(y) 54,52 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk