Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Informowanie o sponsorach imprez
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 10:20 pm   

Wredny możesz być w domu. :wink: Forum to miejsce publiczne. Wyhamuj proszę. Próg tolerancji mam ustawiony kilka kresek wyżej od Fryśki. :) Tyle że ponad nim jest już czarna dziura. Rusz głową. Znajdź sobie inne miejsce do robienia interesów. :zgooda:
Post edytowany
DW
_________________
Poldergeist
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 5:55 am   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Forum to miejsce publiczne.

Właśnie. A nie Twój prywatny folwark, gdzie cokolwiek ma podlegać Twojej subiektywnej ocenie. Twój próg tolerancji, to wyłącznie Twoja sprawa, ja nie podlegam Twoim ocenom. Jak sam wspomniałeś, tu decyduje Mikołaj, a nie Ty, więc swoje progi tolerancji tudzież czarne dziury ponad nimi zechciej łaskawie stosować u siebie w domu, a nie w forum. Forum to miejsce publiczne. Tu nikogo nie obchodzą Twoje osobiste preferencje.

Dostałem PODWÓJNE ostrzeżenie za "postawę ogólną" - czyli za co? Otóż za to, że napisałem prawdę o Twoim postępowaniu. Nie odniosłeś się do niczego co powiedziałem, żadnej merytorycznej odpowiedzi, a tylko wycieczki osobiste i odniesienia do dawnych spraw niezwiązanych z tematem tego wątku. Tym ostrzeżeniem potwierdziłeś tylko, że mam rację: siłę argumentów zastąpiłeś argumentem siły.

Dlaczego nie wpisałeś jasno powodu dla ostrzeżenia? Dlaczego nie podałeś linka do postu, gdzie ja się wykazuję tą ogólną wredną postawą? Bo wiesz, że ośmieszyłbyś sam siebie. A tak, to wpisałeś "postawa ogólna" i osoba nieznająca sprawy ma szansę wyrobić sobie opinię o mnie jako o człowieku: że mam złą "postawę ogólną". To Ty wyhamuj - ja jestem dorosłym człowiekiem i nikt nie jest upoważniony, by mnie "wychowywać".

To na tym teraz polega moderacja w tym forum? Nic tu po mnie, myślałem, że dawne sprawy na tyle są dawne, że mogę tu wrócić. Ale jednak nie było po co. Zastanów się tylko z łaski swojej Dostojny Moderatorze, kto na tym więcej traci.

PS.: może jeszcze przy okazji wskażesz mi, gdzie w forum ja "robię interesy"?
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 10:27 am   

W jednym masz rację. Nasze forum zmieniło się. :) Od dawna nie dochodzi tu do targania się po szczękach, nikt nowoprzybyłych nie ustawia pod ścianą itd.
Nie potrafię Ci pomóc, nie mam zresztą do tego uprawnień. Ale mówią, że w sieci jest wszystko, więc przy odrobinie wysiłku znajdziesz gdzieś coś w rodzaju forum - Pokłóć się ze mną.pl
Powodzenia. :zgooda:
_________________
Poldergeist
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 10:27 am   

Proszę o spokój i zakończenie personalnych wycieczek! Również w stosunku do mnie (chociaż akurat te padły w innym wątku).
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 12:49 pm   

Panowie Z i DW, ugryźcie się może czasem w palec przed kliknięciem "wyślij".
Zoppoter - po co dalej jątrzysz, nie mam pojęcia, chyba tylko po to, by mieć ostatnie słowo.
DW - Zoppoter robiący interesy na forum..? Litości.
Każdy z was ma spory staż na tym forum, tyle że się one nie zazębiają. Może gdybyście się znali odrobinę lepiej, zastanowilibyście się nad tymi komentarzami. Ja znam Was obu i widzę, że to niepotrzebna pyskówka, a oceny chybione. Coś jak bicie po mordach, bo ktoś cię na ulicy łokciem potrącił, a tu się okazuje, że to kumpel z klasy. :wink:

Zasady umieszczania informacji o sponsorach ustalone, wycieczki personalne jednego wobec drugiego do niczego dobrego nie doprowadzą, lubić się nie musicie, ale trzymajmy pewien poziom.

I przypomnę tylko swoje słowa sprzed kilku dni :
Cytat:
Niedługo będzie po imprezie, a my wciąż będziemy dyskutowali, jak prezentować jej sponsorów
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 1:20 pm   

To ja się jeszcze zapytam, dlaczego mi się dostało i zostałem zaliczony do jakiejś wyimaginowanej kliki!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 7:25 pm   

Mikołaj napisał/a:
Zoppoter - po co dalej jątrzysz, nie mam pojęcia, chyba tylko po to, by mieć ostatnie słowo.

Skoro tak właśnie uważasz...

Mikołaj napisał/a:
Niedługo będzie po imprezie, a my wciąż będziemy dyskutowali, jak prezentować jej sponsorów

Już jest po imprezie, ale jest przed kolejnymi imprezami. I ja nie mam zamiaru pozwalać, żeby moje posty informacyjne podlegały subiektywnej ocenie jakiegoś nadambitnego moderatora, któremu się wydaje, że wie lepiej ode mnie, co ja mam podawać do wiadomości w sprawie organizowanej przeze mnie imprezy. A ponieważ wiem, że również Ty masz w planach podobne imprezy, to sugeruję, żebyś się przygotował że pan Dostojny zechce Ci również cenzurować posty. Bo uzna, że to co dla Ciebie nie jest ordynarną reklamą, to dla niego już tą ordynarną reklamą jest.

I to jest odpowiedź na Twoje, Mikołaju, pytanie, po co dalej jątrzę.

Ja już dziękuję. Dostojny Wieśniak pokazał już, jakie ma zwyczaje wobec osób, które śmią krytykować jego postępowanie i wykazać jego absurdalność, śmią mieć inne zdanie niż on, i ja sobie po prostu nie życzę czegoś takiego. Ja już nie potrzebuję "lepiej znać" tego pana, poznałem go wystarczająco. Możesz sobie "dostojny" moderatorze to moje podwójne ostrzeżenie na ścianie powiesić. Ja się do niego odniosę dopiero wtedy kiedy odważysz się powiedzieć wprost o jego przyczynie, zamiast ględzić o jakiejś "ogólnej postawie". Natomiast ja domagam się udzielenia ostrzeżenia (oczywiście podwójnego) samemu Dostojnemu Wieśniakowi za to, że obraził mnie, dopuścił się wycieczek osobistych pod moim adresem i bezzasadnych oskarżeń wobec mnie. To są konkrety, a nie jakaś "postawa ogólna". No chyba, że jego dostojność mnie tu na forum przeprosi i cofnie te idiotyczne ostrzeżenie. Ale nie spodziewam się tego.

To wszystko.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 10:00 pm   

Zoppoter napisał/a:
Skoro tak właśnie uważasz...

Tak uważam, bo zasady informowania o sponsorach/patronach imprez, między innymi dzięki Twojej czujności, zostały już ustalone - nazwa sponsora + strona albo inna podstawowa informacja jak adres czy telefon w zależności od danego przypadku.
I tyle, cała reszta to bicie piany.
Cytat:
nie mam zamiaru pozwalać, żeby moje posty informacyjne podlegały subiektywnej ocenie jakiegoś nadambitnego moderatora, któremu się wydaje, że wie lepiej ode mnie, co ja mam podawać do wiadomości w sprawie organizowanej przeze mnie imprezy

Ja natomiast nie mogę przyjąć reguły, że każdy organizator imprezy może umieszczać na forum co tylko sobie zażyczy. Czy jak bodzio16 będzie organizował targi budowlane z fajnymi sponsorami i postanowi o tym szczodrze informować użytkowników forum, to wolno go ograniczyć?
Spodziewam się, ze w tym momencie razem doszliśmy do przekonania, że pewne granice są i ich naruszenie można egzekwować. A jakie są te granice? Opisałem je powyżej i nic w nich odkrywczego, to powtórzenie powszechnej praktyki.

Zoppoter, ostrzeżenie cofam ja, bo dawać je za "postawę ogólną" to jak karać wilka za to, że jest wilkiem. Równocześnie oczekuję , że czasem jednak odpuścisz i nie będziesz udowadniał, że "moja racja jest mojsza niż twojsza".

Wasze animozje mnie nie interesują, załatwcie to sobie na PW, nie chcę tego widzieć na forum. Jak dalsza dyskusja pójdzie w tę stronę, to zamknę temat, bo więcej z tego szkód niż pożytku.
 
roland 


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 780
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 10:53 pm   

:==
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 11:18 pm   

Kwestię mojego, nie mojego zdania, Mikołaj wyjaśnił chyba jasno. Co do reszty, jak już mówiłem, wrócimy do tego w tygodniu. :)
_________________
Poldergeist
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 6:21 am   

Mikołaj napisał/a:
Spodziewam się, ze w tym momencie razem doszliśmy do przekonania, że pewne granice są i ich naruszenie można egzekwować. A jakie są te granice? Opisałem je powyżej i nic w nich odkrywczego, to powtórzenie powszechnej praktyki.

Owszem, powiedziano, że ma nie być reklamy produktu sponsora. No więc jasno pokazałem, że Dostojny wyciął kategorie praw jazdy, ale nie wyciął słów o szkoleniu kierowców. Czyli jego zdaniem zakres szkolenia to produkt, ale sam fakt szkolenia to już nie produkt.

No więc to jest bardzo subiektywna ocena moderatora. To jest zagrożenie, że osoby dostosowujący się do tych niby "jasnych" zasad i granic nadal nie będą miały pewności, że ich posty nie zostaną obcięte i ich umowy ze sponsorami nie zostaną w ten sposób naruszone. Bo to nie organizator "życzy sobie" co ma przekazać, on tylko realizuje umowę z tym, kto go wspiera.

Mikołaj napisał/a:
Zoppoter, ostrzeżenie cofam ja, bo dawać je za "postawę ogólną" to jak karać wilka za to, że jest wilkiem.

No to raczej logiczne, ale ja żądałem podania rzeczywistych przyczyn przez tego, który rzeczywiście mnie "ukarał" i to żądanie podtrzymuję. I nie na PW, bo on mnie nie karał na PW, tylko publicznie. Więc publicznie ma się z tego wytłumaczyć i przeprosić. Nie ma czegoś takiego, że ktoś publicznie kogoś obraża, a potem wyjaśnia to na PW.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 10:16 am   

Zoppoter napisał/a:
jasno pokazałem, że Dostojny wyciął kategorie praw jazdy, ale nie wyciął słów o szkoleniu kierowców. Czyli jego zdaniem zakres szkolenia to produkt, ale sam fakt szkolenia to już nie produkt.


Mogę ja i pewnie wiele osób tygodniami dopisywać tu jeszcze po kilka akapitów na temat tego czy "zakres szkolenia to produkt, ale sam fakt szkolenia to już nie produkt", ale i tak nie będziesz zadowolony i i tak dopiszesz kolejną linijkę.
Cytat:

do tych niby "jasnych" zasad

sformułuj jaśniejsze

Zoppoter napisał/a:
Więc publicznie ma się z tego wytłumaczyć i przeprosić. Nie ma czegoś takiego, że ktoś publicznie kogoś obraża, a potem wyjaśnia to na PW.

To jest właśnie jeden z tych momentów, kiedy oczekiwałbym, że sobie odpuścisz. Nie konsultowałem tego z DW, ale obawiam się, że będziesz musiał pozostać obrażony i nieprzeproszony i jakoś z tym żyć.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 7:58 pm   

Mikołaj napisał/a:
sformułuj jaśniejsze

Proszę bardzo: zasada jasna i jednoznaczna, nie pozostawiająca szans moderatorowi na nadinterpretacje, jak zaobserwowaliśmy w tym przypadku, który wszak miał być modelowym.

Należy po prostu spełnić życzenie samego sponsora - bo to on udziela wsparcia organizacji danej imprezy lub wydarzenia. I on ma w związku z tym swoje wymagania - to oczywiste. Organizator imprezy ma umowę ze sponsorem, wie jakie są te wymagania - i je spełnia. I nie moderatorowi oceniać, czy to jest ordynarna reklama, czy nie. Proste i jasne.

Po prostu nie stwarzać sobie problemów, by potem z nimi bohatersko walczyć i popisywać się swoją inwencją i czujnością w wykrywaniu problemu stworzonego przez siebie samego.

Prosta logika bywa najtrudniejsza do zrozumienia, jak widać.

Zoppoter napisał/a:
To jest właśnie jeden z tych momentów, kiedy oczekiwałbym, że sobie odpuścisz. Nie konsultowałem tego z DW, ale obawiam się, że będziesz musiał pozostać obrażony i nieprzeproszony i jakoś z tym żyć.

To nie jest dla mnie problem. Mnie nie bawi przestawanie z osobą pozbawioną odwagi cywilnej. Natomiast ważnym jest dla mnie, kto z osób znajomych tę odwagę posiada, a kto nie i dlatego nie odpuszczę - to mi da odpowiedź na to pytanie. Wolę pozostać obrażony i nieprzeproszony, ale wiedzieć z kim mam do czynienia. To znacznie lepsze niż hipokryzja i fałsz. Nie potrzebuję fałszywych znajomych.

Mogę co najwyżej wyrazić zdumienie, że osobom obrażającym innych, rzucającym bzdurne oskarżenia, kierującym się osobistymi uprzedzeniami, przywołującym sytuacje sprzed lat z innych miejsc niezwiązane z tematem bieżącym, pozbawionym odwagi cywilnej i zdolności do przyznania się do błędu powierza się moderowanie forum. Ale to oczywiście nie moja sprawa, podobnie jak forum nie jest moje.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:11 pm   

Pięknie rozhuśtany wątek. :) Jak zamknę to bujanie na falach piany, to pewnie usłyszę, że knebluję krytykę. :wink:
Powód udzielenia ostrzeżenia masz przecież wyżej. Jeżeli to co widzę w Tobie obraża Cię, nic nie poradzę na to.
Nie wiem co tam za błąd uważasz. Mikołaj zdjął ostrzeżenie, to jego prawo i przywilej. Ja przy swoim zdaniu pozostaję a to czy się różnimy w poglądach, w ramach administrowania Forum i jak sobie z tym radzimy, to już faktycznie nie Twoja sprawa.
Pewnie powinienem podziękować za to zdanie:
Zoppoter napisał/a:
Należy po prostu spełnić życzenie samego sponsora - bo to on udziela wsparcia organizacji danej imprezy lub wydarzenia. I on ma w związku z tym swoje wymagania - to oczywiste. Organizator imprezy ma umowę ze sponsorem, wie jakie są te wymagania - i je spełnia. I nie moderatorowi oceniać, czy to jest ordynarna reklama, czy nie. Proste i jasne.
Naprawdę nie umawialiśmy się. :mrgreen:
_________________
Poldergeist
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:19 pm   

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Powód udzielenia ostrzeżenia masz przecież wyżej.

Czyli gdzie? Konkretnie poproszę.
Dostojny Wieśniak napisał/a:
Jeżeli to co widzę w Tobie obraża Cię, nic nie poradzę na to.

A kim ty jesteś, żeby we mnie coś widzieć lub nie? Za kogo się uważasz? Jesteś tu moderatorem, a nie psychoanalitykiem ani wychowawcą. Masz służyć uczestnikom forum, a nie ich oceniać, besztać, wychowywać i karać.
Dostojny Wieśniak napisał/a:
Nie wiem co tam za błąd uważasz.

To sobie poczytaj co napisałem. O ile w ogóle CHCESZ wiedzieć, bo nie wydaje mi się.
Dostojny Wieśniak napisał/a:
Naprawdę nie umawialiśmy się.

Wy? Czyli kto z kim? I o co?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk