Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jarmark Dominikański
Autor Wiadomość
bijouM 
.


Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 291
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 6:18 pm   

Jarmark jak jarmark.. każdemu wedle potrzeb... ja w tym czasie, przechadzam się św Ducha, Długą. Długim Pobrzeżem, i po starociach... od lat to samo... a szkoda... ceny z kosmosu.. ale i tak bywa... każdy chce zjeść bułkę z masłem, i szynką i pomidorkiem...

a ...allegro, kupiłam tam klamrę straży pożarnej WMG.. czy prawdziwa nie wiem... biżuteria bedzie z tego boska :hihi:

 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 6:24 pm   

bijouM napisał/a:
każdy chce zjeść bułkę z masłem, i szynką

Blehhh.... Ja nie chcę.
_________________
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 7:21 pm   

ja żałuję, że już po Jarmarku :hihi: lodziarnia Miś wydawała towar aż do 21.00 - teraz do 19.00 :wink:
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 6:35 pm   

Ja już tęsknie za Jarmarkiem :wink: Na byłym zakupiłam na" starociach"łyżeczki do kolekcji , zwłaszcza jedna jest ciekawska(nie w formie bo zwyczajna i trochę jakby nadgryziona---moje dziecię wysnuło przypuszczenie że żołnierz A. R.próbował czy nie srebro :wink: ) z powodu napisu----"Eigentum Fache A. G. Breslau".Chwalipięta ze mnie wiem... :roll:
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 1:44 pm   

Jarmark to już nie to samo co jeszcze kilka lat temu. W zasadzie starocie zdominowali handlarze wciskający tandetne podróby. Jeżeli zdarza się coś ciekawego to cena przynajmniej kilkukrotnie przewyższa wartość rynkową/katalogową. Ale jak pisałem - jeżeli. Od paru lat w zasadzie nie spotkałem niczego co by mnie szczególnie zainteresowało. W dobie internetu czy sporej ilości sklepów "branżowych" jarmark traci rację bytu. Chyba, że np. poszukiwacze banknotów UNC lubią nabywać takowe w deszczu z gazety. W tym roku do jarmarku zniechęciłem się podwójnie. Usłyszałem w przelocie, jak pewna handlująca niewiasta chwaliła się sąsiadującemu sprzedawcy, jak to odwiedza wieczorami stare cmentarze ewangelickie w poszukiwaniu fantów na sprzedaż. Chyba nie specjalnie chciałbym nabywać przedmioty takiego pochodzenia.
 
villemo 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 99
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 1:59 pm   

Wcale nie żałuję, że Jarmark już się skończył, jest trochę "przestronniej" :) Nie trzeba się przciskać i uważać, żeby ktoś przypadkiem nie "zadeptał" albo zostawił jedzonko na ubraniu :) Zakupów też nie robiłam. Cóż to za jarmark, jeśli ceny są takie same jak w sklepach, albo wyższe? :wink:
_________________
LBD65
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 2:12 pm   

villemo napisał/a:
Cóż to za jarmark, jeśli ceny są takie same jak w sklepach, albo wyższe? :wink:

W tym sęk. Za dużo na jarmarku artykułów pochodzenia "sklepowego".
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 3:54 pm   

Jarmark już dawno za nami ale ostatnio na ebayu pojawiła sie pocztówka z pozdrowieniami z gdańskiego Dominika, to ta z lwem na wolności :^^ Obejrzałem ją, później obejrzałem inne pocztówki z pozdrowieniami z Dominika i zacząłem się zastanawiać ile z tego typu pocztówek miało standardowy motyw pasujący do różnych imprez z dodanym tylko tekstem "Danziger Dominik"? Mam wrażenie, że wszystkie z tych pocztówek to standardowe motywy jarmarkowe pasujące do dowolnego miejsca.

Dominik1.jpg
Plik ściągnięto 16156 raz(y) 79,71 KB

Dominik2.jpg
Plik ściągnięto 16156 raz(y) 76,85 KB

Dominik3.jpg
Plik ściągnięto 16156 raz(y) 61,72 KB

Dominik4.jpg
Plik ściągnięto 16156 raz(y) 73,01 KB

Dominik5.jpg
Plik ściągnięto 16156 raz(y) 60,53 KB

_________________
www.danzig-online.pl
 
 
BillyBoy 
Rockabilly man


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 462
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 12:00 am   

Ktoś z Was "upolował" coś ciekawego na tegorocznym Dominiku?
Rozglądałem się trochę za widokówkami. Z tych nieco ciekawszych rzeczy u jednego sprzedawcy widziałem średnio rzadką kartkę z Pruszcza Gd. sprzed I WŚ. Liczył sobie za nią 500,00 PLN :khmm: U innego widziałem równie starą kartkę z Nowego Stawu. Chciał "tylko" 150,00, ale widoczek przedstawiał jedynie brzeg strumyka, zero zabudowy. Rekordzistą był natomiast zawodnik z widokówką z Kałdowa. Za, bagatela, 1000 (tysiąc) złotych.
Poza tym, jak co roku, góra makulatury, mądralińscy handlarze, czyli Jarmarkowa norma.
_________________
BillyBoy na kłopoty ma zawsze środek złoty.
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 6:33 am   

Jarmark, jak to jarmark. Kupa śmiecia i ceny z sufitu (np. za notgeldy Kwidzyna dostępne na Allegro w cenie ok. 15 zł pewien handlarz zawołał 110 zł twierdząc, ze to i tak tanio). :hihi: Generalnie z roku na rok większa nędza. A w kwestii zakupów to jedynie wieszak Ernsta Röhla z Breitgasse 128-129 szt. 1 :huuurra:
 
danielewicz 
Briefträger


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 3:05 pm   

A ja wam powiem że jeszcze nie byłem i jakoś nie mogę się zebrać żeby pojechać...
_________________
Freie Stadt Danzig
 
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Sro Sie 10, 2011 9:59 pm   

Jakoś taki mały mi się tegoroczny jarmark wydaje - ogólnie mam wrażenie, że wszystkiego jest jakoś mało, nie tylko staroci... Na starociach też nic ciekawego - to i tak jest cud i boskie zlitowanie, że nie wróciłam z pustymi rękami - Sanitas się trafił i wytęskniona flaszka z Koenigstalu, za znośne nawet pieniądze :wink: Ale i tak chyba od Dominika wolę zakupy na allegro...
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
Remington1 

Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 47
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 8:17 am   

Allegro mocno wykończyło handel antykami, ale jarmark to nie tylko obrót gotówką, to specyficzny klimat, możliwość spotkania znajomych czasem raz do roku, właśnie w tym miejscu.

Pogoniono stragany znad Motławy, jest ich zdecydowanie mniej. Dawniej trzeba było nocą rezerwować najlepsze miejsca na handel. Teraz takie miejsca są jeszcze puste o 10tej rano. Jedno co dobre, pogoniono wesołe miasteczko!
 
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 9:30 pm   

Remington1 napisał/a:
Allegro mocno wykończyło handel antykami

Ten aspekt zaliczyłbym akurat in plus. Koniec z monopolem "dziadków" feat. składany stolik i cen z sufitu. Te przynajmniej ustala wolny rynek.

Cytat:
ale jarmark to nie tylko obrót gotówką, to specyficzny klimat, możliwość spotkania znajomych czasem raz do roku, właśnie w tym miejscu.

Klimatu, to na jarmarku brak od dobrych dziesięciu lat. Stosy śmiecia, smród kiełbasy, marszandzi zionący tanim alkoholem. Faktycznie specyfika. Sensowni kolekcjonerzy, którzy bywali przed laty, częściowo wykruszyli się z racji wieku, częściowo sprzedają właśnie przez internet. Kiedyś początkujący uzyskał poradę, opinie, wycenę. Czy zwyczajnie pogawędził na temat. Jak zauważyli przedmówcy teraz mamy do czynienia z zawodnikami, którzy na sam dźwięk słowa Danzig/Gdańsk osiągają satysfakcję seksualną i do ceny dopisują zero. Nie dotykaj, nie patrz, nie zawracaj głowy. Poza tym odnoszę wrażenie, że nie mało oferowanego towaru, jeszcze do niedawna spoczywało w grobach poprzednich właścicieli. Daleko Dominikowi do klimatu zagranicznych pchlich targów. Niestety.

Cytat:
Jedno co dobre, pogoniono wesołe miasteczko!

Tam zaraz pogoniono. Całe i zdrowe straszy na parkingu po dawnej Gildii.
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 11:15 pm   

kwidzin napisał/a:
Daleko Dominikowi do klimatu zagranicznych pchlich targów.

Ja to rzadko chodze po pchlich targach, ale potwierdzam: ceny tu sa nizsze za te starocie.
A tym szukajacym stare pocztowki polecam e-bay, ale nie licytacje, tylko kupno natychmiastowe z przesylka darmowa. :zgooda:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk