Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy Staw-Nytych-Neuteich
Autor Wiadomość
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 3:25 pm   Nowy Staw-Nytych-Neuteich

Czy posiada ktoś z was plan miasta Neuteich z 1810r.? O wcześniejszym nie słyszałem jeżeli był ,prosiłbym o informacje. Pozdrawiam.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 11:22 pm   

Na początek zapraszam do wątku powitalnego. :wink: Powszechnie znany plan z przełomu XIX i XX w znasz jak mniemam?
_________________
Poldergeist
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 3:13 pm   Plany, mapy.

Dostojny widzę, że robisz tu za guru. Pozdrawiam. Dobrze by było umieścić w jednym miejscu -dostępnym dla wszystkich : map,planów miast. Nie można zrozumieć historii danego miasta, rejonu bez spojrzenia całościowego, a tego bez planów i map nie pojmiesz. Macie tu temat :mapy, ale link nie działa. Lepiej by było nie umieszczać znikających linków, ale mapy.
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 3:25 pm   plan miasta Nowy Staw

Doprecyzuje o jaki plan miasta Neuteich mnie chodzi / poszukuje a mianowicie : plan geometry Gebauera z 1810r. Gebauer wykonał między innymi w 1810r. plan miasta Susza.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 7:29 pm   

neuteich napisał/a:
Dostojny widzę, że robisz tu za guru.
Za woźnego co najwyżej. :wink: Jakiś czas temu przeglądałem bardzo fajne wydawnictwo poświęcone miastu. Niesamowita ilość starych zdjęć i jeżeli dobrze pamiętam zarys historii. (zdechły skaner w tamtym czasie uniemożliwił skopiowanie :II ) Może znając miasto i historię rozwoju terytorialnego, odtworzysz to co Cię interesuje. :hmm:
_________________
Poldergeist
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 10:31 pm   

Kurcze, ja nawet miałem skany z tegoż wydawnictwa, ale przepadły wraz z pewnym twardym dyskiem :II
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 11:58 pm   

No właśnie, te dyski. :% W kwietniu chcę mieć trochę więcej czasu. Może uda się zrobić drugie podejście do wydawnictwa. :)
PS
Nie jesteśmy na rybach. :wink: Plan o którym wspominałem wyżej znaleźć można w wątku poświęconym Rynkom Nowego Stawu.
_________________
Poldergeist
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 4:46 pm   

Piękne zdjęcia. Szczególnie wnętrze zboru przed wojenne, Twoje Dostojny również śliczne.
A co do planu, to go mam. Co sądzicie o jednym miejscu dla planów i map?
Szukałem tego planu w sieci i nie ma? Szukałem mapy Zantyru o której czytałem i też nie ma.
Internet to straszny bałagan! Na stronach również. Może by tak posprzątać?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 7:58 pm   

neuteich napisał/a:
Co sądzicie o jednym miejscu dla planów i map?

a co jest nie tak z tym miejscem: http://www.mapy.eksploracja.pl/news.php
dublowanie tak dobrej strony nie ma najmniejszego sensu
u nas wystarczy wpisać słowa kluczowe do wyszukiwarki, kilka map jakiś czas temu wrzuciliśmy do działu download, zawsze można wrzucić kolejne jeśli zajdzie taka potrzeba
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:40 pm   

Mikołaju,Mikołaju-czytaj dokładnie- chodzi o plany i mapy( miast ), a tych na stronie przez CIEBIE wskazanej nie ma i nie ma nigdzie. Oprócz trójmiasta. A chodzi o szersze spojrzenie, plany dawnego Gdańska- typu Brzeźno, Wrzeszcz, Nowydwór, Nytych , itd.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 10:25 pm   

neuteich napisał/a:
plany dawnego Gdańska- typu Brzeźno, Wrzeszcz

to ja mam chyba jakiś inny internet...
tutaj to niby co..?
http://www.mapy.eksplorac....php?page_id=31
http://forum.dawnygdansk....n=category&id=2

Jeśli masz jakieś mapy, którymi chcesz się podzielić, to zakładaj wątek, wpisz odpowiednie słowa kluczowe. Mapy możesz wysłać mi na maila albo wrzucić na ogólnodostępny serwer typu wrzuta.pl, ja to sobie potem skopiuję.

neuteich napisał/a:
Może by tak posprzątać?

Rozumiem, że to Ty chcesz posprzątać, a nie by inni posprzątali. Chętnie pomogę. Wyszukaj w naszej wyszukiwarce te rozrzucone mapy, daj linki, a ja z nich zrobię osobny dział, tak jak proponujesz. I jeśli podasz mi inne dobre linki z sieci to też je tam umieszczę.
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 4:15 pm   

Mikołaju, mniej więcej o to chodzi. Jeżeli będziemy wszystko wrzucać do jednego kubła, to znalezienie czegokolwiek będzie ciężkie. Lepiej segregować typu:papier,szkło,plastik.
Co do sprzątania, uważam, iż osobą odpowiednią jest twórca strony-administrator. Jeżeli wszyscy zaczniemy sprzątać-przekładać ,będzie bałagan. Po za tym,to jest czyjaś strona, zasady kultury zobowiązują do jedynie sugestii. Proponuje segregacje. Jeśli administrator oraz użytkownicy uważają moją propozycję za rozsądną- to się cieszę. Jeśli nie, to temat skierować do Przechowalni i niech się męczą następni użytkownicy strony.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 4:47 pm   

neuteich napisał/a:
Co do sprzątania, uważam, iż osobą odpowiednią jest twórca strony-administrator

och, czuję się zaszczycony :wink:
Cytat:
Jeżeli wszyscy zaczniemy sprzątać-przekładać ,będzie bałagan.

Racja, wskaż, co jest nie tak, ja poprzekładam. Proszę o konkretne linki do materiałów z naszego forum, które Twoim zdaniem powinny trafić do jednego wątku o mapach, a teraz są rozproszone.
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 8:21 am   

Dzis, tzn. 16.03.2011 o godz.17.30 w III TV program o Nowym Stawie - Jak daleko stad do Warszawy.
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
jayms 
dżejms


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 1001
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 3:21 pm   

W nazwie tego tematu brakuje mi jeszcze jednej nazwy Nowego Stawu-Nytychu-Neuteich. Według mojej mapy z 1945 roku (którą notabene przypadkowo uratowałem,ponieważ miała służyć za podkład w kuwecie,do której miał się sfajdać kot) wyraźnie widnieje nazwa Wytych. :hihi:

wytych.jpg
Plik ściągnięto 18050 raz(y) 37,92 KB

_________________
Bacz byś nie zgłupiał od mądrości swojej.
Ostatnio zmieniony przez jayms Czw Mar 17, 2011 6:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk