Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ruiny za akademikiem nr 4 Politechniki Gdańskiej
Autor Wiadomość
daro 


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:04 am   Ruiny za akademikiem nr 4 Politechniki Gdańskiej

Orientuje się ktoś może co znajdowało się kiedyś w budynkach na Domem Studenckim nr 4 PG (a pomiędzy byłem hotelem asystenckim PG). Są tam jakieś stare walące się garaże (ew. magazyny) i budynek z drewnianą nadbudówką i stalowym kominem (najprawdopodobniej jakaś kotłownia, tylko co ona ogrzewała?). Kiedyś teren był cały zarosły drzewami i krzaczorami, a teraz widzę że zaczęto tam generalną wycinkę wszystkiego co wystaje z ziemi, może ruszy tam jakaś budowa?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:18 am   Re: Ruiny za akademikiem nr 4 Politechniki Gdańskiej

daro napisał/a:
Orientuje się ktoś może co znajdowało się kiedyś w budynkach na Domem Studenckim nr 4 PG

Myślę, że łatwiej uzyskałbyś odpowiedź na to pytanie, podając adres. Ja na przykład nie mam pojęcia, który z akademików PG ma jaki numer, a podejrzewam, że takich jak ja jest tutaj więcej :hihi:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
daro 


Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 4:06 pm   

Proszę bardzo :)

nbn.PNG
Plik ściągnięto 6848 raz(y) 56,53 KB

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 8:09 pm   

http://www.dawnygdansk.pl/blindenanstalt/ i następnie zakładka


Cytat:
Ulica Do Studzienki, nosząca do 1945 roku nazwę Heiligenbrunner Weg, następnie Morska i Władysława Hibnera (działacza Komunistycznej Partii Polski, który za napad z bronią w ręku został skazany na śmierć i stracony w 1925 r.), to trakt powstały jeszcze na przełomie XVI i XVII wieku. Jak się często wskazuje, historycznie właściwsza byłaby nazwa „Do Świętego Zdroju”, nawiązująca do bijących tu od wieków słynnych źródeł. W latach 30-tych XX wieku wytwórca pochodzącej stąd wody stołowej Otto Goetz otrzymał za swój produkt złoty medal, a powojenne badania wykazały, że woda jest bogata w jod i bor. Pochodząca z ujęcia u zbiegu ulic Traugutta i Do Studzienki woda gościła na gdańskich stołach jeszcze kilkanaście lat temu. W wytwórni tej miało być również przez pewien czas warzone piwo. Jak żartobliwie pisze Jerzy Samp, ulica ze względu na liczne akademiki bywa nazywana też nazywana Do Studentki.




 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk