Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Fundacja RETROTECHN
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 6:50 am   Fundacja RETROTECHN

W połowie lutego..., to znaczy w drugiej połowie lutego...., to znaczy 16 lutego dokładnie ustanowiłem w przytomności pewnego gdańskiego notariusza Fundację RETROTECHN. Fundacja została zarejestrowana w KRS pod numerem 0000412683. Obecnie jestem w trakcie rozmaitych czynności formalnych. W najbliższych dniach zostanie założone konto bankowe, na które będziemy zbierać wpłaty na cele statutowe i wpisowe na organizowane przez Fundację imprezy.

Statutowe cele fundacji RETROTECHN są takie:
1. Popularyzacja historii techniki
2. Popularyzacja historii regionu-Pomorza Gdańskiego z punktu widzenia rozwoju cywilizacyjno-technicznego
3. Opieka nad historycznymi i zabytkowymi obiektami technicznymi, zarówno ruchomymi jak nieruchomymi, ratowanie ich przed zniszczeniem
4. Szerzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej idei ochrony zabytków techniki i szacunku dla historii swojej „małej ojczyzny”.
5. Pomoc młodzieży w rozwijaniu pasji związanych z historią techniki.

Cele Retrotechnu są w dużej mierze zbieżne z profilem Okręgowej Komisji Sportów Popularnych, Turystyki i Pojazdów Zabytkowych PZMot, której jestem członkiem.

Działalność Fundacji rozpoczyna się od kontynuacji tego, co do tej pory robiłem jako osoba prywatna, czyli imprezy dla pojazdów zabytkowych w weekend, kiedy jest Noc Muzeów: III Raidu Kowala - którego Retrotechn będzie oficjalnym organizatorem - a także od innych działań we współpracy z Muzeum Techniki, której filią jest Kuźnia Wodna w Oliwie. Na przyszłość mamy wiele ciekawych pomysłów, nie tylko motoryzacyjnych, a ich realizacja będzie zależna od możliwości finansowych i zaangażowania wolontariuszy.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 10:28 am   

:==
będziemy kolaborować!
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 4:00 pm   

W miarę fizycznych możliwości też będę kolaborował.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
szapoklak 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 38
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 7:45 pm   

Duchowe wsparcie się przyda?
Jezu, Toboćku, wierną wyznawczynią Ci będę! :== :== :==
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 9:14 pm   

szapoklak napisał/a:
Duchowe wsparcie się przyda?

Każde się przyda. Niedługo podam numer konta dla pewnego szczególnego rodzaju wsparcia :mrgreen:

szapoklak napisał/a:
Jezu, Toboćku, wierną wyznawczynią Ci będę! :== :== :==

Hmmm, nie jestem ani Jezusem, ani Toboćkiem, żaden z tych dwóch nie zakładał ze mną tej fundacji... :???:
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 10:39 pm   

:hmm: :skolowany: :^^ :braawo:
Nie mam nic wspólnego ani z Jezusem(no oprócz męskich atrybutów :mrgreen: ) ani z Fundacją :co_jest:
pewnie nie to było na myśli... :wink: nowa koleżanka coś pokręciła ale jest spoko :mrgreen:
_________________

 
 
szapoklak 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 38
Wysłany: Sro Mar 07, 2012 11:51 pm   

:oops: No wzięła baba i ze wzruszenia wszystko pokręciła :oops:
Obu panów serdecznie o wybaczenie proszę - lepiej czytać będę niż pisać (może i zrozumienie kiedy na mnie przyjdzie) :hiihihi:
Jednak bez dwóch zdań, sprawa jest wielka :==
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 8:38 am   

szapoklak napisał/a:
lepiej czytać będę niż pisać

Oj tam oj tam :^^ pisz,nie przejmuj się :wink: :zgooda:
_________________

 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 9:31 am   

szapoklak napisał/a:
Obu panów serdecznie o wybaczenie proszę

Znaczy Jezusa i Tobociana...? :haha:
 
szapoklak 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 38
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 12:41 pm   

Ojjj... Bo się zemszczę i złożę życzenia wszystkiego najlepszego z okazji wyzwolenia Kościerzyny :evil:
A właściwie, czemu nie? :wink:
Wszystkiego najlepszego Prusaku z pięknego miasta Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów przy Kościuszki! :hiihihi: :== :wink:
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 1:12 pm   

Idea warta wspierania ale punkt 3. Opieka nad historycznymi i zabytkowymi obiektami technicznymi, zarówno ruchomymi jak nieruchomymi, ratowanie ich przed zniszczeniem

wydaje sie nie wykonalny.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 1:21 pm   

princessita napisał/a:
Idea warta wspierania ale punkt 3. Opieka nad historycznymi i zabytkowymi obiektami technicznymi, zarówno ruchomymi jak nieruchomymi, ratowanie ich przed zniszczeniem
wydaje sie nie wykonalny.

To zalezy od mozliwosci finansowych i zaangazowania różnych podmiotów i osób. Zwłaszcza, że ruchomy obiekt techniczny to może byc nawet stara zapalniczka, a nieruchomym stary hydrant. A uratowac od zniszczenia moze czasami jakieś pismo, albo pikieta.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 6:36 pm   

Zoppoter napisał/a:
a nieruchomym stary hydrant.

E, hydrant chyba nie. W rozumieniu urzędu ochrony zabytków nawet elementy architektoniczne, jak portale czy przedproża, są zabytkami ruchomymi. Zabytek nieruchomy to coś, co stanowi nieruchomość według prawa budowlanego i innych przepisów.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 8:58 pm   

pumeks napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
a nieruchomym stary hydrant.

E, hydrant chyba nie. W rozumieniu urzędu ochrony zabytków nawet elementy architektoniczne, jak portale czy przedproża, są zabytkami ruchomymi. Zabytek nieruchomy to coś, co stanowi nieruchomość według prawa budowlanego i innych przepisów.

No dobra. Więc stara wiata peronowa. Taka jak ta, którą usunięto z peronu 2 w Sopocie. Wedle mojej wiedzy z inspiracji.... urzędu konserwatorskiego, w celu zastąpienia jej repliką wiaty z peronu 1, choć tam nigdy taka nie stała. Albo zajezdnia tramwajowa. Żeby się jakimś nieszczęśliwym przypadkiem nie spaliła na przykład, bo to się podobno zdarza. Albo stary nitowany stalowy most, choćby nawet najmniejszy, nad jakimś kanałem. Żeby jakimś zbiegiem okoliczności nie znalazł się w składnicy złomu, bo to też podobno może się przydarzyć.

Nie wiem, co się uda zrobić. Może coś wielkiego, może coś małego. Wszystko zależy od wsparcia, nie tylko materialnego. Nie wiem jakie ono będzie, bo - jak się zdaje - do tej pory nie było fundacji, która by się zajmowała ochroną zabytków techniki.

Ale nie mam zamiaru zaczynać od stwierdzania, że coś jest niewykonalne. Będziemy szukać szans, możliwości, ludzi, instytucji, urzędów. Może trzeba będzie działać przeciw komuś, przeciw jakimś instytucjom i urzędom. A zaczniemy może od uczenia młodzieży, że zabytki ruchome to nie odpady, elektrośmieci i blachosmrody jak to twierdzą ekolodzy, a zabytki nieruchome to nie rudery do wyburzenia, jak twierdzą niektórzy architekci i urbaniści. Może to kiedyś przyniesie skutek.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 11:39 pm   

Zoppoter napisał/a:
Ale nie mam zamiaru zaczynać od stwierdzania, że coś jest niewykonalne

Hmmm. Może będę troszkę złośliwy, ale jak przez mgłę pamiętam pewne wypowiedzi, że "tu się nic nie da", a dlaczego - a to spójrz "na dowód/paszport"... :hihi:
Tak czy owak - życzę powodzenia, nastawienie "na tak" przyniesie z pewnością więcej pożytku. :zgooda:
_________________
da, da, da...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk