Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
DA, a czarownice
Autor Wiadomość
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 1:00 pm   

Rydzykowy "Nasz Dziennik" z dn. 22.09.2009. - dział listów od czytelników:
Cytat:

Szanowna Redakcjo,
Niedawno ukazał się artykuł w "Naszym Dzienniku" o pełzającej germanizacji na Śląsku. Mieszkam w Sopocie. Gdy ostatnio wracałem samochodem z pracy do domu, zobaczyłem, że jadący przede mną samochód miał na pasku (gdzie zwykle dealer podaje swój adres) w dolnej części tablicy rejestracyjnej napis "freie Stadt Danzig" (Wolne Miasto Gdańsk) w stylizacji gotyckiej. Kilka kilometrów dalej spotkałem inny samochód z tym samym napisem i wykonany dokładnie w ten sam sposób, a więc pochodzący z tego samego źródła. Zapisałem numer tego samochodu. Jestem oburzony takim postępowaniem, zamierzam zawiadomić o tym organa ścigania.
Z poważaniem i życzeniami błogosławieństwa Bożego.
stały czytelnik "Naszego Dziennika"
prof. dr hab. inż. Dominik Rutkowski
profesor zwyczajny Politechniki Gdańskiej

Polibudzie gratulujemy profesora! :== :hiihihi:

M.
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 7:27 pm   

To ja zastanowię się, czy nie zwrócić im dyplomu :wink:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 8:12 pm   

Ufff... na szczęście to profesor z ETI. :hihi:
_________________
 
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 12:52 am   

Na szczęście nie miałem z nim żadnych zajęć, ufff. A dyplomu nie oddam, broniłem go u prof. Krawczyka. Ten, mam nadzieję, nie ma czasu na bzikowanie i pisanie idiotycznych listów do "Naszego Dziennika".

M.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 10:06 am   

beaviso napisał/a:
prof. dr hab. inż. Dominik Rutkowski
profesor zwyczajny Politechniki Gdańskiej

Józef Bocheński - Sto zabobonów: AUTORYTET

Cytat:
2. Drugi zabobon związany z autorytetem to przekonanie, że istnieją autorytety, że tak powiem, powszechne, to jest ludzie, którzy są autorytetami we wszystkich dziedzinach. Tak oczywiście nie jest, każdy człowiek jest najwyżej autorytetem w jakiejś określonej dziedzinie, albo paru dziedzinach, ale nigdy we wszystkich. Einstein na przykład był niewątpliwie autorytetem w dziedzinie fizyki, ale bynajmniej nie w dziedzinie moralności, polityki albo religii. Niestety uznawanie takich powszechnych autorytetów jest zabobonem bardzo rozpowszechnionym. Kiedy na przykład grono profesorów uniwersyteckich podpisuje zbiorowo manifest polityczny, zakłada się, że czytelnicy będą ich uważali za autorytety w dziedzinie polityki, którymi oni oczywiście nic są, a więc coś w rodzaju uznania autorytetu powszechnego uczonych. Bo ci profesorowie są zapewne autorytetami w dziedzinie rewolucji francuskiej, ceramiki chińskiej albo rachunku prawdopodobieństwa, ale nie w dziedzinie polityki i nadużywają przez takie oświadczenie swojego autorytetu.
 
Strach 


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 783
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 8:46 pm   

To że ma się tytuł naukowy z danej dziedziny nie oznacza że się jest autorytetem z tej dziedziny dla kogo kolwiek.
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 10:53 pm   

Pewnie ten prof.już w innych dziedzinach życia w żaden znaczący sposób nie może zaistnieć, tylko mu współczuć bowiem nie wie czyni..... :mrug:
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
bijouM 
.


Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 291
Wysłany: Sro Gru 23, 2009 12:05 am   

:hihi: Zapisałem numer tego samochodu :hihi:

jeżu malusieńki.. i co ..pod sąd pójdę .. w kazamaty?? biedna ja biżu.. :głupi_ty: :głupi_ty: :głupi_ty: głupia głupia.. po co było te naklejki naklejać :huuurra:
 
Gulden 
złamanePfennige


Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 63
Wysłany: Sro Gru 23, 2009 11:00 am   

Cytat:

Gdy ostatnio wracałem samochodem z pracy do domu, zobaczyłem, że jadący przede mną samochód miał na pasku (gdzie zwykle dealer podaje swój adres) w dolnej części tablicy rejestracyjnej napis "freie Stadt Danzig" (Wolne Miasto Gdańsk) w stylizacji gotyckiej.

Och, jakie to przeżycie musiało być straszne.

Cytat:
Jestem oburzony takim postępowaniem, zamierzam zawiadomić o tym organa ścigania.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego paragrafu :skolowany:
 
mac_kaw 
Gdański Ikarus


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 30
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 12:45 am   

Ciekawe jak zareaguje, jak wiosną zobaczy przypadkiem mojego Wartburga z wielkim godłem NRD na drzwiach i napisami VOLKSPOLIZEI :hiihihi: :haha: :hihi:
_________________
Gdańskie Ikarusy na zawsze żywe w sercach pasjonatów !

1981-2009 [*]
 
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 11:56 am   

mac_kaw napisał/a:
Ciekawe jak zareaguje, jak wiosną zobaczy przypadkiem mojego Wartburga z wielkim godłem NRD na drzwiach i napisami VOLKSPOLIZEI :hiihihi: :haha: :hihi:


Jeżeli jest rodziną jakiegoś zabitego uciekiniera do RFN albo inną ofiarą represji policji NRD to może się poczuć nieswojo :%

W końcowym okresie WMG także wielu potomków np. Żydów mogloby się poczuć urażonymi. W końcu WMG zmusil ich do wyprzedaży dorobku życia za bezcen i emigracji. A potomkowie więźniów (w tym politycznych) bezprawnie przekazanych przez WMG do III Rzeszy i tam zamordowanych także mogą się poczuć nieswojo widząc po latach takie naklejki :???:
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 1:51 pm   

Ponury2 napisał/a:
Jeżeli jest rodziną jakiegoś zabitego uciekiniera do RFN albo inną ofiarą represji policji NRD to może się poczuć nieswojo

A pomyśl co czują na widok krzyża potomkowie czarownic spalonych na stosach Świętej Inkwizycji. :hihi:
_________________
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 7:38 pm   

Ciekawe, ileż to tych czarownic mogło w sumie być? i czy znasz kogokolwiek, kto byłby ich potomkiem?
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 8:39 pm   

Generalnie to było ich sporo, najwięcej na terenie Niemiec. W Polsce z czarownicami obchodzono się wtedy bardziej cywilizowanie.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 10:10 pm   

Sporo, to jest ile? 200? 2000?
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk