Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ach ci architekci...
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 6:11 pm   

Wiesz Rex, my z tych, którym
Cytat:
seria albumów "Był sobie Gdańsk" dokonała strasznej umysłowej destrukcji
dlatego odsyłam Cię do pierwszych stron pierwszego albumu - tam zobaczysz, jak to miejsce wyglądło zanim powstał poprzednik CyFa.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 6:55 pm   

Odpowiedz na pytanie Mikołaja - chcesz rozmawiać czy prowokować - bo to o czym piszesz naprawdę omówiliśmy tu i w innych miejscach po wielokroć. Jeśli chcesz na prawdę porozmawiać, to najpierw może się zapoznaj na przykład z tym co napisałem o tym w Akademii, albo z poprzednimi dyskusjami na temat, z przeproszeniem, City Forum, które prowadziliśmy tutaj. Zasadą FDG jest prowadzenie MERYTORYCZNYCH rozmów w sprawach w których się różnimy, bo tego wymaga poziom, który Forum reprezentuje. Do dyskusji merytorycznej trzeba być przygotowanym, więc przeczytaj te dziesiątki słów, jakie powiedzieliśmy na temat współczesnej architektury, a potem możemy porozmawiać - ale pod warunkiem, że będziesz używał argumentów, tez, poglądów.
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 7:56 pm   

Cytat:
miejsce nie wyglądało na WYMARŁE, tak jak teraz


no bez przesady.... nie jest aż takie wymarłe, tyle że cały ruch spływa do DZIURY w ziemi :hihi:
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 8:02 pm   

Cytat:
tyle że cały ruch spływa do DZIURY w ziemi

i o to właśnie chodzi! Jak ktoś stanie przy dworcu i spojrzy na drugą stronę ulicy nie zobaczy tego ruchu, zobaczy WYMARŁE miasto.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 8:04 pm   

Artysta może nawiązywał do rodzinnych stron projektując DZIURĘ :)
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 8:40 pm   

A jak to wyglądało przed tragiczną przebudową? o tak:
http://img.allegro.pl/pho...320480/32048098

Było to brzydkie bezprzecznie. Ale kto mógł przypuszczać, że może być jeszcze brzydsze.
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 11:11 pm   

I przyznam szczerze, że wolałem te kilkaset metrów kwadratowych zieleni niż kilkaset metrów kwadratowych betonowych chodników.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Paź 14, 2004 11:17 pm   

...i na budynku był taki czerwono-zielony napis: "Hotel Monopol", którego litery zapalały sie po kolei. :P
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Paź 15, 2004 8:16 am   

Bylo troche zieleni, a jak ludzie wychodzili z dziury w ziemi (ktora byla przy samej ulicy) to te tlumy szly na wierzchu. Byl ruch. A teraz? Oprocz betonu i szkla nic tam nie ma, ludzie zeszli pod ziemie :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Paź 15, 2004 8:26 am   

No a jeżeli ta budka na środku między schodami, obita sajdingiem czy blachą falistą, nie razi Dzikiego REXA "wsiuńskimi materiałami" to ja juz zupełnie nie jestem z nim w stanie nawiązać kontaktu mentalnego 8O 8O 8O
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 10:26 pm   

mnie z kolei wscierwia pokopane wejscie do dziury. Uwielbiam po prostu biec z przesiadka z autobusu do tramwaja - a wiec od czasu powstania CF :rzyg_1: biegam na dlugich dystansach :hihi:
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 10:30 pm   

Noooo... szkoda, że genialny architekt nie zaplanował go w okolicach kościoła św. Elżbiety
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 11:49 pm   

A ja tą dziurę w ziemi lubię i to bardzo. Ludzi tam jest w bród i nie tylko w dziurze. Wylewają się z kina wyłażą z tunalu. Jendni czekają przed kinem na znajomych itp, ini siedzą przd barbadosem drudzy w kawiarni. Jedynie brak zieleni jest faktycznie mankamentem i to jest wina architekta nie zaprzeczę, gdyż pod brukowanym kostką placem są sklepy i nie pomyślał pewnie o tym aby wzmocnić stropy tak by nadawały się do zrobienia zieleni nad nimi. Może to jeszcze jakoś rozwiążą, ale ta socrealistyczna kolumnada prowadząca w kosmoc za komuny nie wnosiła w tym miejscu niczego. Teraz tętni ono życiem i możecie sie okłamywać, że jest tam pusto, ale wiemy, że tak nie jest.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Paź 18, 2004 11:57 pm   

Trudno, żeby nie było ludzi w tunelu prowadzącym do dworca, tramwajów i autobusów. Pusto jest już kilka metrów od ciagu komunikacyjnego czyli np na placu vis-a-vis dworca.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Paź 19, 2004 8:39 am   

Widocznie jestem już bardzo stary, bo za MOICH CZASÓW zarówno kolumnada pod hotelem "Monopol" jak i sąsiednia ulica Karmelicka (dzisiaj w zasadzie zlikwidowana, a w każdym razie zamieniona w chodnik pod Barbadosem) również tętniły życiem - jak wiedzą wtajemniczeni, również nocnym :wink: a jedyny moment, kiedy tam było odludnie, to okres badań archeologicznych w 1996 r. i następnie budowy "City Forum". A z drugiej strony Grün ma rację, wszystko dlatego że tuż obok City Forum znajdują się przystanki tramwajów, autobusów oraz dworzec PKP i SKM. Jeżeli kiedykolwiek powstanie przystanek SKM Gdańsk-Południe, to ruch przy City Forum może ulec znacznej redukcji.
I jeszcze jedno - to nie walory architektury kreują ożywiony ruch ludności w tym miejscu, tylko ulokowanie masy sklepów. Zwróć uwagę, że podobny ruch jest w centrach typu Carrefour-Auchan, a nawet na rynku na Przymorzu, który chyba nie posiada "walorów" architektonicznych? :wink:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk