Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Grodzisko Reaktywacja?
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 11:02 pm   

Byłeś? I nie podszedłeś się przywitać? Jestem zdruzgotany... Szkoda bo gdybym ja Ciebie zauważył to bym wręcz podbiegł się przywitać. Chyba nie wystraszyłeś się Bazyla?
Piknik?! To jednak w jakieś innej części dawali ten wurst :mrgreen: Szkoda, że nie wiedziśmy o tym tam na tej imprezie edukacyjno-historycznej. :hihi:

Agresywne zaczepki? Jednak utwierdzam się w przekonaniu, że probujesz stosować w praktyce "Erystykę" Schopenchauera. :wink: :lol:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
max 
Brunner wieczorową porą :)


Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 32
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 11:27 pm   

Dla Twojej informacji: to nie byli "moi koledzy z SS" bo nie jestem członkiem partii nazistowskiej i nie utożsamiam się z tą ideologią.
Myli Ci się rzeczywistość z fikcją. Czy po nałożeniu munduru jesteś Napoleonem? :hihi:
Ja jestem rekonstruktorem i aktorem, dokładnie tyle to dla mnie znaczy.
Więc wypraszam sobie nazywanie mnie ss-mannem, jest to obraźliwe i niekulturalne.

Nie podszedłem bo byłem tam zawodowo (robiłem zdjęcia), najzwyczajniej nie miałem czasu.
Poza tym wydaje mi się, że wcale nie zależałoby Ci na przywitaniu się z moją skromną osobą, wszak uznałeś mnie już jakiś czas temu za ss-manna i pewnie nie podałbyś mi nawet ręki. A ja nie szukam na siłę kontaktu z człowiekiem który nie rozumie kolegi interesującego się rekonstrukcją historyczną z okresu II WŚ.
_________________
Rączki, rączki, Kloss!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 11:39 pm   

chłopaki, zbastujcie, aż przkro sie to czyta... :%
nie widzę powodu, by taka dyskusja musiała się odbywać publicznie
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 11:43 pm   

To oczywiście był skrót myślowy.
Cytat:
Czy po nałożeniu munduru jesteś Napoleonem?

Nie, saperem XW. :mrgreen:
Cytat:
Poza tym wydaje mi się, że wcale nie zależałoby Ci na przywitaniu się z moją skromną osobą, wszak uznałeś mnie już jakiś czas temu za ss-manna i pewnie nie podałbyś mi nawet ręki. A ja nie szukam na siłę kontaktu z człowiekiem który nie rozumie kolegi interesującego się rekonstrukcją historyczną z okresu II WŚ.

I tu się niestety mylisz - i to podwójnie.
Może Ty nie podszedłbyś (co w zasadzie zrobiłeś) - ja zareagowałbym inaczej (zresztą ostatnio "trąbiłem" na Ciebie :hihi: i machałem jak przechodziłeś na przejściu dla pieszych na mojej dzielni :wink: ale pewnie nie zauważyłeś).
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 9:50 am   

Odkrywanie tajemnic Fortu Grodzisko

Cytat:
W dniu 15 grudnia 2007 r., na terenie Fortu Grodzisko, odbyła się akcja edukacyjno-historyczna, którą zatytułowaliśmy „Tajemnice Twierdzy Gdańsk”. Naszym celem było pokazanie miejsc tajemniczych, na co dzień niedostępnych.

Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną trasę wycieczkową, w czasie której można było zwiedzić z przewodnikiem Baterię Moździerzy, Kaponierę Środkową, Kaponierę Południową i Galerię Strzelecką. Dodatkową atrakcję stanowiły pokazy trzech grup rekonstrukcyjnych z czasów: średniowiecza, wojen napoleońskich i II wojny światowej. Zwiedzający mogli także zobaczyć, jak wygląda działająca kuźnia oraz ogrzać się przy ognisku.

Akcję organizowali Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk” i Stowarzyszenie SUM.

W minioną sobotę Fort Grodzisko odwiedziło prawie 1000 osób. Z przeprowadzonej wśród uczestników imprezy ankiety wynika, że aż 98% badanych chętnie wzięłoby ponownie udział w tego typu akcji. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom akcja „Tajemnice Twierdzy Gdańsk” zostanie powtórzona wiosną 2008 r.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
discus 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 309
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 10:54 pm   

A miała być kolej linowa już w 2011 roku.

image.jpg
Plik ściągnięto 5801 raz(y) 85,01 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk