Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
gdańskie inspiracje
Autor Wiadomość
zestres.Stasia 

Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 6
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 10:20 pm   

groszek napisał/a:
impresjonistów Salon odrzucił a jak skończyli
Hmmm...Van Gogh najpierw uchlastał sobie ucho, a potem się zastrzelił, z kolei Gauguin prawdopodobnie zmarł na kiłę(co w sumie nie dziwi , zważywszy na jego tryb życia). Toulouse-Lautrec całe życie był alkoholikiem i również zszedł na kiłę w wieku 37 lat. Nie proponowałabym raczej kończyć tak jak oni.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:04 am   

W poście Groszka była mowa o impresjonistach, a mam wrażenie że żaden z trzech wyżej wspomnianych malarzy impresjonistą nie był :roll:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:08 am   

może chodziło o impreZjonistów :hiihihi:
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 6:33 pm   

ImpreZjonistka to już w ogóle ze mnie marna :haha: Dzisiaj takie coś, zgodnie z życzeniem w kolorkach :)
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 6:57 pm   

No Inga a tu widzę wyraźny wpływ Sętowskiego , realizm magiczny sie kłania :wink: Co do postimpresjonistów o których pisała zestresStasia(brawo Pumeks :== )van Gogh był schizofrenikiem ,Toulouse cierpiał za winy przodków (kalectwo )i żył praktycznie w burdelu,no Gauguin no biedak nie zabezpieczał się i tyle :oops: :hihi: To tak myśle naszej Indze nie grozą te wszystkie plagi :wink: .(nasz Wyspianski tez pomarł na "francuska" chorobę)
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 7:04 pm   

Inga porządne dziewczę jest, jakżeby inaczej :mrgreen: Ale, ale - czy porządne dziewczę może być dobry artystą malarzem :hmm: skoro większość artystów to impreZjoniści właśnie ? :mrgreen: :haha: Więc, jak już się rzekło - malarzyna ze mnie marny :hihi:
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
groszek 


Dołączyła: 15 Lis 2007
Posty: 995
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 7:37 pm   

Spoko, luuzik Inga ,młoda jesteś ,wszystko przed Tobą :haha: (mam na myśli karierę malarska rzecz jasna :hihi: ).
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 7:46 pm   

Karierę to ja mam zamiar robić na gdańskiej ulicy :hihi: jako przewodnik, rzecz jasna :mrgreen:
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
zestres.Stasia 

Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 6
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 11:45 pm   

pumeks napisał/a:
W poście Groszka była mowa o impresjonistach, a mam wrażenie że żaden z trzech wyżej wspomnianych malarzy impresjonistą nie był :roll:
Częściowo czerpali z impresjonizmu i byli postimpresjonistami. Bywa tak, że w ogólnie rozumianym pojęciu o sztuce, pre- post- i impresjoniści często są wrzucani do jednego worka. W podanych przykładach chodziło o to jak skończyli ci malarze.
 
villemo 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 99
Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 7:00 am   

Ingusia! Idziesz na kurs przewodnicki, czy jesteś po :== Ale w sumie co za różnica, jeśli to coś siedzi w Tobie :) I pewnie ogarniać będzie z każdą chwilą :) Życzę powodzenia w zamiarach lub też już na "ulicy" :wink:
_________________
LBD65
 
bijouM 
.


Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 291
Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 8:35 am   

Inga..

A będę mogła liczyć na zniżkę?? :D

A ja pochwale się dopiero we środę. Jak dostarczą mi quassibursztynki. :D
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:43 am   

villemo napisał/a:
Ingusia! Idziesz na kurs przewodnicki, czy jesteś po :== Ale w sumie co za różnica, jeśli to coś siedzi w Tobie :) I pewnie ogarniać będzie z każdą chwilą :) Życzę powodzenia w zamiarach lub też już na "ulicy" :wink:

Na kurs przewodnicki mam zamiar pójść, kiedy już przeprowadzę się do Miasta - czyli niestety nieprędko. Mam nadzieję, że mi się uda - bo Gdańsk jest dla mnie... no i nawet nie potrafię wyrazić, czym, prawdopodobnie wszystkim :wink:
bijouM napisał/a:
A będę mogła liczyć na zniżkę??

Na zniżkę na moje usługi przewodnickie ? Ależ oczywiście, dla forumowiczów zniżka o 50% :mrgreen: :wink: :co_jest:
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
villemo 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 99
Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 12:15 pm   

Ingusia :) Pomyśl, że dom masz w sercu, że dom to Ty i Twoje uczucia. Buziaczki :)
_________________
LBD65
 
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 12:55 pm   

villemo napisał/a:
Ingusia :) Pomyśl, że dom masz w sercu, że dom to Ty i Twoje uczucia. Buziaczki :)

Ależ oczywiście, że dom mam w sercu :) Ale jednak człowiek chciałby się przejść po Langgasse czy przejechać tramwajem do Glettkau... A jak nie może, to ciężko mu jest, oj ciężko, wiem, co mówię :wink: Ale ostatecznie rok - do następnej wizyty w Mieście - to nie jest aż tak strasznie daleko... A póki co, zawsze mogę sobie Gdańsk porysować :wink: :co_jest:
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
villemo 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 99
Wysłany: Sro Wrz 02, 2009 1:06 pm   

W sumie faktycznie :hmm: Co innego jest myśleć o kimś lub o czymś a co innego móc tego kogoś lub coś dotknąć/mieć na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej pozdrawiam Ciebie serdecznie.
_________________
LBD65
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk