Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie zjeść na Żuławach jesienią i z grupą?
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 11:58 pm   

Ty mów pełnymi zdaniami. Ja znam taką Krótką na Mierzei, gdzie wszystkie cuda na kiju kupisz. Ale nie o tym wątek. :mrgreen:
_________________
Poldergeist
 
zenek 
Kosztorysant


Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 19
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 7:16 pm   

Polecam restaurację Hotelu Drywa w Dworku (tuż za Wisłą od strony Gdańska). Tanio, smacznie i solidnie!
_________________
Zenek

"Ja pochodzę z tych gorszych, co to mają zwyczajną, czerwoną krew. A w ogóle to mnie ciotka z litości urodziła, bo matka tego dnia robiła duże pranie i nie miała czasu na rodzenie" - Stanisław Grzesiuk "Boso ale w ostrogach"
 
platenhof 

Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 22
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 8:12 pm   

Jest jeszcze w Nowym Dworze karczma "Sielska Zagroda" ul. Gdańska. Tez mozna nieźle podjeść.
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Sro Paź 10, 2012 9:37 pm   

Przezmark a w nim zajazd "Ostoja":
na ten dzień (plus minus miesiąc :wink: )
-zupcia gulaszowa 4 ziko mniam :)
-typowo wiejski(czyt.duży)schabowy,5 surówek,fryty,sosik-15 zeta łał ślinka cieknie
-karkówa dwa/2 kotlengi wypasione,5 surówów :D i ziemniaczki z wody/rusztu 17 ziko

No i typowo myśliwsko-dziczyzna(facio słynie z polowanka) ceny już deko wyższe ale kurcze dyć to dziczyzna itp itd :)
_________________

 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 12:40 am   

Naście lat mieszkałem w Jantarze. Tam największym powodzeniem w sezonie, cieszy się knajpa Pod młynem. :)
_________________
Poldergeist
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 9:56 am   

Przepraszam, doszly mnie sluchy(zaslyszane na rynku) ze na tych terenach uprawia sie juz tylko zywnosc GMO nie mowiac o tym ze wydobycie lupkow ktore ponoc sa na naszych terenach, zniszcza i tak juz zniszczona ziemie. Czy to nie zbliza nas do zywnosci prawie z Czarnobyla? Na ile to jest plotka prawdziwa?
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 6:10 pm   

princessita napisał/a:
Przepraszam, doszly mnie sluchy(zaslyszane na rynku) ze na tych terenach uprawia sie juz tylko zywnosc GMO nie mowiac o tym ze wydobycie lupkow ktore ponoc sa na naszych terenach, zniszcza i tak juz zniszczona ziemie. Czy to nie zbliza nas do zywnosci prawie z Czarnobyla? Na ile to jest plotka prawdziwa?
8O Z tym Czarnobylem pojechałaś po bandzie. :nerwus:
W sumie nie wiem co, kto i gdzie uprawia. Tych kilku rolników jakich znam uśmiało by się serdecznie. I nie jest to tak, że restauratorzy zaopatrują się na większą skalę na lokalnym rynku. Warzywka sprowadzane są z giełdy gdańskiej, mięcho i cała reszta z hurtowni elbląskich, nowodworskich i gdańskich. Nad wszystkim dość sprawnie działający sanepid. :skolowany:
_________________
Poldergeist
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 10:18 pm   

Przepraszam za ten Czarnobyl ale takie opinie slyszalam poprostu i zapytalam przy okazji dyskusji gdzie dobrze jecie. A chetnie poczytam o tym od osob znajacych sie na rzeczy. Ot ciekawosc.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 11:49 pm   

Nie mam dość danych by potwierdzać albo dementować produkcję żywności GMO na Żuławach. :II Gdyby się takie trafiły, jestem za jak najszerszym ich rozpowszechnieniem i możliwie szybkim zbankrutowaniem producenta. :ok:
_________________
Poldergeist
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 8:06 pm   

Lepiej nie idźcie drogą poszukiwań żywności modyfikowanej genetycznie...może się okazać że... :% no w każdym razie śruta sojowa której sprowadzamy na tysiące ton i które jadą do producentów pasz to jest właśnie GMO. :brake: a taką paszę jedzą krówki,świnki i takie tam, a my jemy je jemy po prostu :hiihihi: ot i łańcuch hehe.W sumie to nie przejmowałbym się tym z czego, tylko jak podane :hiihihi: Na zdrowie! :braawo:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk